Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wiceburmistrz z zarzutami

Data publikacji: 25 marca 2016 r. 16:44
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Wiceburmistrz z zarzutami
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Szczecineccy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę oszustwa, jakiego na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku dopuścili się urzędnicy miasta.

- W czwartek policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą dokonali przeszukań zarówno w Urzędzie Miasta Szczecinek, jak również na terenie jednej z firm pod Szczecinem informuje rzeczniczka szczecineckiej policji mł. aspirant Anna Matys. - W wyniku przeszukania mundurowi zabezpieczyli dokumentację i sprzęt komputerowy. Zabezpieczona dokumentacja dotyczy programu szkoleń języka angielskiego dla pracowników urzędu finansowanego przez Powiatowy Urząd Pracy z Krajowego Funduszu Szkoleń.

W sprawie przesłuchano już pierwszych świadków. Policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, pracownika szczecineckiego Urzędu Miasta, któremu przedstawiono zarzut niszczenia dokumentów. Po złożeniu szczegółowych wyjaśnień mężczyzna został zwolniony. W piątek (25 marca) przesłuchano kolejnych świadków w tej sprawie oraz zastępcę burmistrza Miasta Szczecinek, któremu przedstawiono zarzut oszustwa wyłudzenia dotacji z PUP na kwotę nie mniejszą niż 60 tysięcy zł. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. (bar)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dlugo-PiS...
2016-03-30 01:57:58
Brawo Policja i tak trzymac ! W Polsce roku 2016-go musi zaczac obowiazywac Prawo i Sprawiedliwosc !!
Gonić złodziei. PrOtektorat PO się skończył.
2016-03-25 17:19:02
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA