poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wiceburmistrz z zarzutami

Wiceburmistrz z zarzutami

Wiceburmistrz z zarzutami
Data publikacji: 2016-03-25 16:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1952 125903

Szczecineccy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę oszustwa, jakiego na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku dopuścili się urzędnicy miasta.

- W czwartek policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą dokonali przeszukań zarówno w Urzędzie Miasta Szczecinek, jak również na terenie jednej z firm pod Szczecinem informuje rzeczniczka szczecineckiej policji mł. aspirant Anna Matys. - W wyniku przeszukania mundurowi zabezpieczyli dokumentację i sprzęt komputerowy. Zabezpieczona dokumentacja dotyczy programu szkoleń języka angielskiego dla pracowników urzędu finansowanego przez Powiatowy Urząd Pracy z Krajowego Funduszu Szkoleń.

W sprawie przesłuchano już pierwszych świadków. Policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, pracownika szczecineckiego Urzędu Miasta, któremu przedstawiono zarzut niszczenia dokumentów. Po złożeniu szczegółowych wyjaśnień mężczyzna został zwolniony. W piątek (25 marca) przesłuchano kolejnych świadków w tej sprawie oraz zastępcę burmistrza Miasta Szczecinek, któremu przedstawiono zarzut oszustwa wyłudzenia dotacji z PUP na kwotę nie mniejszą niż 60 tysięcy zł. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. (bar)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dlugo-PiS...
Brawo Policja i tak trzymac ! W Polsce roku 2016-go musi zaczac obowiazywac Prawo i Sprawiedliwosc !!
2016-03-30 01:57:58
Gonić złodziei. PrOtektorat PO się skończył.
.
2016-03-25 17:19:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie