poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Inwestycje w podglądzie

Inwestycje w podglądzie

Inwestycje w podglądzie
Data publikacji: 2017-10-23 06:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 3264 297339

Na nowej interaktywnej mapie, uruchomionej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA, możemy na bieżąco śledzić, które odcinki kolejowych szlaków są remontowane lub przewidziane do modernizacji. Generalne prace objęły nie tylko odcinki poszczególnych linii, ale także obiekty inżynieryjne, czyli: mosty, wiadukty, nasypy, przejazdy czy perony.

PKP Polskie Linie Kolejowe odpowiadają za infrastrukturę kolejową w całej Polsce. To ok. 19 tysięcy kilometrów torów. W ostatnich latach inwestycje i modernizacje ruszyły, ale trzeba nadrobić dziesiątki lat zaniedbań. Obserwując mapę, można stwierdzić, że na tle całego kraju nasz region nie wypada najlepiej.

Wystarczy spojrzeć na mapę (http://beta.plk-inwestycje.pl/#/), na której na czerwono zaznaczono inwestycje rozpoczęte, na niebiesko – planowane. Więcej szczegółów można poznać, klikając na konkretną nitkę. Wtedy możemy się dowiedzieć m.in., że w województwie zachodniopomorskim eksploatowanych jest 1148 km linii kolejowych, co stanowi około 6 proc. zarządzanych przez PKP PLK SA. Długość linii o znaczeniu państwowym wynosi 782 km. W ramach zaktualizowanego w lipcu br. Krajowego Programu Kolejowego przewiduje się realizację w Zachodniopomorskiem do 2023 roku 11 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości około 2,5 mld zł.

Interaktywna mapa PLK pozwala podejrzeć trwające oraz zaplanowane inwestycje kolejowe. Działa na podstawie podziału na województwa, z osobnym wyliczeniem modernizowanych lub budowanych mostów, wiaduktów, przepustów, peronów, torów itp.

ToT

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie