Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wichura utrudnia pracę kolei

Data publikacji: 2017-10-05 23:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:52
Wichura utrudnia pracę kolei
 

Udało się przywrócić ruch kolejowy na trasie Białuń – Łoźnica w powiecie goleniowski. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że operacja odblokowywania torów udała się, pomimo trudnej sytuacji pogodowej i drzew powalonych przez huraganowe wiatry.

- Zwiększono obsadę służb technicznych PLK. W związku z ostrzeżeniami IMiGW, dotyczących występowania silnych wiatrów na terenie całego kraju, w całej Polsce w pogotowiu pozostaje 21 lokomotyw spalinowych do przeciągania składów oraz 163 zespoły do szybkiego usuwania usterek. Działa sztab koordynujący przywracanie rozkładowego ruchu pociągów. PLK ściśle współpracują z przewoźnikami. Kontynuowane są prace związane z usuwaniem drzew i naprawą infrastruktury kolejowej - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Kolejowa spółka zapewnia, że podróżni w pociągach są pod opieką drużyn konduktorskich. Na stacjach i przystankach wygłaszane są dodatkowe komunikaty o bieżącej sytuacji i możliwości kontynuowania podróży.

(k)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA