piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Narodowe czytanie także w pociągu [NAGRANIE]

Narodowe czytanie także w pociągu [NAGRANIE]

Narodowe czytanie także w pociągu [NAGRANIE]
Data publikacji: 2017-09-02 14:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:01
Wywietleń: 1310 290709

Już po raz drugi PKP Intercity dołączyło do akcji „Narodowego czytania” organizowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej. W sobotę (2 września) w pociągu IC Wyspiański relacji Wrocław – Przemyśl odbyło się wspólne czytanie „Wesela”.   

Fragmenty dramatu odczytała w trakcie przejazdu pociągu IC nazwanego na cześć wybitnego polskiego pisarza drużyna konduktorska. Do akcji włączyli się również pasażerowie. Przewoźnik specjalnie na tę okazję przygotował dla podróżnych egzemplarze książki. W ubiegłorocznej edycji w składzie IC Sienkiewicz na odcinku Warszawa Wschodnia – Olsztyn Główny odbyło się wspólne czytanie „Quo Vadis”.

– Po raz kolejny PKP Intercity uczestniczy w tak interesującej akcji promującej polską kulturę. Wydarzenie jest doskonałą okazją, aby przypomnieć dzieła najwybitniejszych pisarzy naszego kraju. Jako przewoźnik chętnie wspieramy inicjatywy, które mogą uprzyjemnić podróż naszym pasażerom – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

POSŁUCHAJ "WESELA" CZYTANEGO PRZEZ PRACOWNIKÓW KOLEI

(p)

Fot. PKP

Komentarze

alfabeta
Dobrze, że Gretkowskiej i Tokarczuk nie czytają, boby ludzie w biegu z pociągu wyskakiwali
2017-09-02 16:35:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”