Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Intercity przebudowało stację postojową w Kołobrzegu

Data publikacji: 2019-09-09 08:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Intercity przebudowało stację postojową w Kołobrzegu
Fot. PKP IC  

PKP Intercity zakończyło przebudowę bocznicy kolejowej w Kołobrzegu. Dzięki wartej ponad 10 mln zł inwestycji przewoźnik poprawi poziom utrzymania taboru.

Modernizacja stacji postojowej w Kołobrzegu miała na celu podniesienie standardu utrzymania taboru. Podczas prac doposażono ją w niezbędną infrastrukturę, co ma  zoptymalizować czas obsługi pojazdów PKP IC. Przebudowana została m.in. sieć trakcyjna, oświetlenie, czy instalacje energetyczne. Zmodernizowana została także kanalizacja i instalacje wodociągowe, co poprawi gospodarkę wodną. Dzięki zrealizowanej inwestycji na bocznicy możliwe jest teraz kompleksowe czyszczenie i przygotowanie do trasy pociągów wyjeżdżających z Kołobrzegu.

- Inwestujemy nie tylko w tabor. Równolegle dbamy o zabezpieczenie zaplecza technicznego, co istotnie przyczynia się do zaoferowania pasażerom standardu usług na możliwie najwyższym poziomie. Zrealizowana modernizacja jest jednym z elementów naszego wieloletniego programu inwestycyjnego – mówi Adam Laskowski, członek Zarządu PKP Intercity ds. inwestycyjnych.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł ponad 10,6 mln zł. Zostało ono dofinansowane ze środków Funduszu Spójności UE, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dla zadania „Przyspieszamy komfortowo – unowocześnianie wagonów i zakup lokomotyw dla PKP Intercity S.A.”. Spółka podpisała umowę na jego realizację z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w 2018 roku. Wsparcie to wyniesie prawie 3,25 mln zł.

(mag)

Fot. PKP IC

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zgr-edo
2019-09-10 12:32:08
kiedy w końcu wezmą się za podwyższenie peronów w Dąbiu, Podjuchach, Gryfinie ? Mieli to robić we wrześniu ale jakoś nie mogą się do tego zabrać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA