Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów

Data publikacji: 2019-08-31 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-01 22:22
Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów
 

W niedzielę (1 września) zmieni się rozkład jazdy na kolei. Jego korekta będzie obowiązywała do 19 października.

We wrześniu rozpoczną się prace na trasie Gutkowo – Olsztyn. Ich efektem ma być krótszy czas przejazdu i lepszy dostęp do kolei. Od 13 września pociągi dalekobieżne: TLK Rybak rel. Białystok – Szczecin – Białystok; IC Żuławy rel. Olsztyn – Szczecin – Olsztyn; TLK Gryf rel. Olsztyn – Szczecin – Olsztyn, pojadą trasą okrężną przez stację Iława Główna. Do stacji, które będą pomijane – Elbląg, Morąg i Pasłęk - zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA). Pociąg TLK Stańczyk będzie kursować w skróconej relacji Szczecin – Gutkowo – Szczecin, a na odcinku Gutkowo – Olsztyn Główny – Gutkowo będzie jeździł autobus.

Na początku października nastąpi krótka przerwa w ruchu na odcinku Toruń Miasto – Toruń Wschodni. W terminie 4 – 9/10 października pociąg TLK Ustronie rel. Kołobrzeg – Przemyśl – Kołobrzeg zostanie skierowany na trasę objazdową na odcinku Toruń Główny – Tczew i będzie przejeżdżać przez stację Bydgoszcz Główna. W tym czasie pominie Iławę, Prabuty i Malbork.

 Ze względu na przebudowę torów na stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów  w dni robocze wystąpi przerwa w ruchu od godz. 9.40 do 14.15 na trasie Kraków Gł. – Podłęże. Pociągi: IC Przemyślanin/Nightjet rel. Szczecin – Przemyśl; IC Matejko rel. Przemyśl – Świnoujście; IC Mehoffer rel. Przemyśl – Szczecin – Przemyśl; TLK Ustronie rel. Kołobrzeg – Przemyśl – Kołobrzeg; TLK Osterwa rel. Przemyśl – Szczecin, będą kursować objazdem przez stację Kraków Nowa Huta, pomijając Kraków Płaszów i Kraków Główny. Pomiędzy tymi stacjami wprowadzono honorowanie biletów PKP Intercity w komunikacji miejskiej ZTP w Krakowie.

Przewozy Regionalne (POLREGIO) nie podają szczegółów zmian. Odsyłają do plakatowych rozkładów, wywieszonych na stacjach, oraz stron internetowych: polregio.pl, rozklad.plk-sa.pl oraz rozklad-pkp.pl. Liniowe rozkłady jazdy pociągów, kursujących na Pomorzu Zachodnim, są do pobrania tutaj

Informacje o kursowaniu pociągów są dostępne na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników, np.intercity.pl. Można to także sprawdzić w aplikacjach Portal Pasażera (dawniej Rozkład Kolejowy) i Rozkład-PKP (dawniej Bilkom). Na dworcu Szczecin Główny do dyspozycji pasażerów do 2 września będą tzw. Informatorzy mobilni. 

 Jesienna korekta rozkładu to nie jedyna zmiana. Na Pomorzu Zachodnim w wakacje oddane zostały po przebudowie perony w Drawsku Pomorskim i Silnowie na linii Szczecinek – Runowo Pomorskie. Na stacji Szczecin Główny od 1 września podróżni będą wsiadać do pociągów z nowego peronu nr 3 oraz korzystać z zadaszonej części kładki.

(mag)

Fot. I. Miernikiewicz

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jakub
2019-09-01 21:55:08
Przyszłym pokoleniom.. Obecne się dorabia. Za opóźnienie serdecznie przepraszamy.
pasażer
2019-08-31 20:24:59
Kiedy zostanie oddany pasażerom najdłużej remontowany dworzec w Polsce dworzec PKP-?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ