sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów

Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów

Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów
Data publikacji: 2019-08-31 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-01 22:22
Wywietleń: 3616 411630

W niedzielę (1 września) zmieni się rozkład jazdy na kolei. Jego korekta będzie obowiązywała do 19 października.

We wrześniu rozpoczną się prace na trasie Gutkowo – Olsztyn. Ich efektem ma być krótszy czas przejazdu i lepszy dostęp do kolei. Od 13 września pociągi dalekobieżne: TLK Rybak rel. Białystok – Szczecin – Białystok; IC Żuławy rel. Olsztyn – Szczecin – Olsztyn; TLK Gryf rel. Olsztyn – Szczecin – Olsztyn, pojadą trasą okrężną przez stację Iława Główna. Do stacji, które będą pomijane – Elbląg, Morąg i Pasłęk - zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA). Pociąg TLK Stańczyk będzie kursować w skróconej relacji Szczecin – Gutkowo – Szczecin, a na odcinku Gutkowo – Olsztyn Główny – Gutkowo będzie jeździł autobus.

Na początku października nastąpi krótka przerwa w ruchu na odcinku Toruń Miasto – Toruń Wschodni. W terminie 4 – 9/10 października pociąg TLK Ustronie rel. Kołobrzeg – Przemyśl – Kołobrzeg zostanie skierowany na trasę objazdową na odcinku Toruń Główny – Tczew i będzie przejeżdżać przez stację Bydgoszcz Główna. W tym czasie pominie Iławę, Prabuty i Malbork.

 Ze względu na przebudowę torów na stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów  w dni robocze wystąpi przerwa w ruchu od godz. 9.40 do 14.15 na trasie Kraków Gł. – Podłęże. Pociągi: IC Przemyślanin/Nightjet rel. Szczecin – Przemyśl; IC Matejko rel. Przemyśl – Świnoujście; IC Mehoffer rel. Przemyśl – Szczecin – Przemyśl; TLK Ustronie rel. Kołobrzeg – Przemyśl – Kołobrzeg; TLK Osterwa rel. Przemyśl – Szczecin, będą kursować objazdem przez stację Kraków Nowa Huta, pomijając Kraków Płaszów i Kraków Główny. Pomiędzy tymi stacjami wprowadzono honorowanie biletów PKP Intercity w komunikacji miejskiej ZTP w Krakowie.

Przewozy Regionalne (POLREGIO) nie podają szczegółów zmian. Odsyłają do plakatowych rozkładów, wywieszonych na stacjach, oraz stron internetowych: polregio.pl, rozklad.plk-sa.pl oraz rozklad-pkp.pl. Liniowe rozkłady jazdy pociągów, kursujących na Pomorzu Zachodnim, są do pobrania tutaj

Informacje o kursowaniu pociągów są dostępne na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników, np.intercity.pl. Można to także sprawdzić w aplikacjach Portal Pasażera (dawniej Rozkład Kolejowy) i Rozkład-PKP (dawniej Bilkom). Na dworcu Szczecin Główny do dyspozycji pasażerów do 2 września będą tzw. Informatorzy mobilni. 

 Jesienna korekta rozkładu to nie jedyna zmiana. Na Pomorzu Zachodnim w wakacje oddane zostały po przebudowie perony w Drawsku Pomorskim i Silnowie na linii Szczecinek – Runowo Pomorskie. Na stacji Szczecin Główny od 1 września podróżni będą wsiadać do pociągów z nowego peronu nr 3 oraz korzystać z zadaszonej części kładki.

(mag)

Fot. I. Miernikiewicz

 

Komentarze

Jakub
Przyszłym pokoleniom.. Obecne się dorabia. Za opóźnienie serdecznie przepraszamy.
2019-09-01 21:55:08
pasażer
Kiedy zostanie oddany pasażerom najdłużej remontowany dworzec w Polsce dworzec PKP-?
2019-08-31 20:24:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie