sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Bocznica, maszyna i szatniowiec

Bocznica, maszyna i szatniowiec [GALERIA]

Bocznica, maszyna i szatniowiec
Data publikacji: 2015-12-01 17:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1132 44529

Zakończono pierwszy od lat projekt inwestycyjny na terenach po dawnej Stoczni Szczecińskiej. Dzięki unijnemu wsparciu spółka Szczeciński Park Przemysłowy wzbogaciła się o nowoczesne pomieszczenia socjalne, bocznicę kolejową oraz nową maszynę do cięcia blach. Koszt całości to prawie 14 mln zł.

Projekt „Podniesienie atrakcyjności Szczecińskiego Parku Przemysłowego” to wyjście naprzeciw potrzebom przedsiębiorców działających na terenach po dawnej stoczni. W ciągu kilku lat od jej upadku nieruchomości te uległy częściowej degradacji. Od roku właścicielem majątku jest spółka Szczeciński Park Przemysłowy.

– Głównym celem i pierwszym zadaniem, jakie sobie postawiliśmy, była budowa zaufania przedsiębiorców do tego projektu – powiedział we wtorek Grzegorz Huszcz, prezes SPP na uroczystym zakończeniu inwestycji.

Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego udało się przeprowadzić trzy zadania. Za ponad 4,6 mln zł zmodernizowano bocznicę kolejową. Przeszło milion wydano na zakup maszyny do Centrum Obróbki Stali, a 8 mln 150 tys. zł kosztowała przebudowa budynku na potrzeby socjalne (tzw. szatniowca). Łączna wartość projektu wyniosła ok. 14 mln zł, a dofinansowanie z RPO – prawie 4,4 mln.

– Na Wulkanie było centrum innowacyjnego przemysłu stoczniowego, nie tylko za naszych czasów, ale i za niemieckich – podkreślił goszczący na podsumowaniu projektu prof. Eugeniusz Skrzymowski, twórca przemysłu okrętowego w powojennej Polsce. – Stocznia w genach miała innowacyjność. Trzeba ją podtrzymywać i pielęgnować.

Gościom uroczystości pokazano możliwości nowej, sterowanej numerycznie, maszyny do cięcia blach. Obejrzeli też zmodernizowane pomieszczenia socjalne dla pracowników. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Bocznica, maszyna i szatniowiec Bocznica, maszyna i szatniowiec Bocznica, maszyna i szatniowiec Bocznica, maszyna i szatniowiec Bocznica, maszyna i szatniowiec Bocznica, maszyna i szatniowiec Bocznica, maszyna i szatniowiec Bocznica, maszyna i szatniowiec Bocznica, maszyna i szatniowiec Bocznica, maszyna i szatniowiec

Komentarze

byly stoczniowiec
heh,hala K1, trochę latek się tam przerobilo......ale to wspomnienia.Dajesz Roman:)
2015-12-03 08:21:15
majster
Jakie pylenie? nie znasz nie udzielają, stoły Masz z wyciągiem
2015-12-02 21:51:33
technik
Co do nowoczesności tej maszyny to mam wątpliwości. Nowa jest, ale są już o wiele nowocześniejsze nawet nie tak daleko od Szczecina.....znowu było 100% cena????
2015-12-01 20:49:19
maszyna do cięcia blach
Na rok przed upadkiem stoczni też z dużą pompą uruchomiono plazmę do ciecia blach pod wodą ( ta tnie na sucho przez co mocno pyli mimo filtrów i uwaga na oczy . ) Więc gdzie ta maszyna
2015-12-01 18:36:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie