sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów
Data publikacji: 2019-06-08 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 2067 395240

W niedzielę, 9 czerwca, wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany będą obowiązywały do 31 sierpnia.

Na Pomorzu Zachodnim od 9 czerwca oddane zostaną po przebudowie perony na przystankach Czarne Małe, Rzęśnica i Suliszewo na trasie Szczecinek – Runowo Pomorskie. Z wygodniejszych platform w Wiewiecku, Silnowie i Drawsku Pomorskim podróżni będą mogli skorzystać w czasie wakacji. Po 11 latach podróżni znów będą mogli korzystać z kolei na przystanku Górzyca Reska, skąd pociągi pojadą m.in. do Kołobrzegu i Goleniowa. 

Pojawią się wakacyjne relacje pociągów PKP Intercity m.in.: Bielsko-Biała – Kołobrzeg i Kołobrzeg – Świnoujście. Od 19 czerwca do 31 sierpnia codziennie będzie kursować Pendolino relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków przez Warszawę. Ze stolicy Małopolski będzie wyjeżdżać o 11.56, a na miejsce dotrze o 20.02. Z kolei w drogę powrotną z Kołobrzegu wyruszy o 9.48, a w Krakowie będzie o 18.04. Weekendowy wyjazd do Kołobrzegu stanie się także łatwiejszy dzięki składowi Pendolino, który wyjeżdża z Krakowa Głównego o 13.56 – do tej pory kursował on sześć dni w tygodniu, w wakacje zaś będzie dostępny także w sobotę.

Poza dodatkowymi kursami Pendolino i całorocznymi pociągami, połączenie Warszawy
z Kołobrzegiem zapewni skład EIC Posejdon, który w okresie wakacji będzie kursować codziennie. Podróż z południa Polski do Kołobrzegu będzie łatwiejsza dzięki pociągowi EIC Fregata relacji Bielsko-Biała – Kołobrzeg – Bielsko-Biała, który w soboty pojedzie nad morze, a w niedzielę będzie kursować w kierunku Bielska-Białej.

W okresie wakacji pociąg IC Malczewski, jeżdżący na co dzień w relacji Przemyśl – Kołobrzeg, pojedzie w wydłużonej relacji do Ustki. Dłuższą trasę będzie pokonywać także skład TLK Kochanowski relacji Lublin – Piła, który umożliwi dojazd do Kołobrzegu.

W województwie zachodniopomorskim spółka Przewozy Regionalne (POLREGIO) uruchamia sezonowe (od 22 czerwca do 1 września) połączenie Koszalin - Mielno Koszalińskie (11 par pociągów: 6 codziennie, 4 od piątku do niedzieli i jedna dodatkowa w soboty oraz niedziele). Zostanie uruchomione dodatkowe połączenie ze Szczecina do Kołobrzegu przez Białogard i zwiększona liczba połączeń na linii Sławno - Darłowo. Z Kołobrzegu do Koszalina codziennie od 22 czerwca do 1 września będzie kursować dodatkowa para pociągów, a na linii kolejowej Szczecin - Świnoujście, jak co roku, pociąg przyśpieszony „Błękitny”. W weekendy i święta w wakacje dodatkowa para pociągów pojedzie na trasie Szczecin - Świnoujście, Szczecin - Kamień Pomorski i Poznań - Koszalin.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników, np. polregio.pl (infolinia Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 czynna całą dobę), na bilety.polregio.pl, e-podroznik.pl i koleo.pl, oraz intercity.pl (infolinia pod nr 703 200 200 - opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP IC SA). Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

Ponadto 9 i 10 czerwca tzw. informatorzy mobilni PKP Intercity będą do dyspozycji pasażerów m.in. na dworcu Szczecin Główny. Pomogą ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Podczas wakacyjnych podróży pasażerowie mogą także liczyć na wsparcie pracowników InfoDworców. To punkty informacyjne znajdujące się na najważniejszych dworcach kolejowych: Bydgoszcz Główna, Bydgoszcz, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Kraków Główny, Łódź Fabryczna, Poznań Główny, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia i Wrocław Główny. Ich obsługa odpowiada na wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania dworca i usług dostępnych na terenie obiektu; służy również pomocą podróżnym, którzy nie znają topografii miasta i nie wiedzą, jak się poruszać po danej miejscowości.

(mag)

Fot. PKP IC

 

Komentarze

oli
Jest przecież Barbakan
2019-06-09 11:03:28
oli
Masz Barbakana
2019-06-09 11:01:40
czytam
A może wreszcie będzie jakikolwiek pośpieszny na trasie Sz. - Łódż ? / NP "WŁÓKNIARZ "/ , albo chociaż jakikolwiek pośpiech POZNAŃ - ŁÓDŻ ?
2019-06-08 15:35:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie