Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

Data publikacji: 2019-06-08 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów
 

W niedzielę, 9 czerwca, wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany będą obowiązywały do 31 sierpnia.

Na Pomorzu Zachodnim od 9 czerwca oddane zostaną po przebudowie perony na przystankach Czarne Małe, Rzęśnica i Suliszewo na trasie Szczecinek – Runowo Pomorskie. Z wygodniejszych platform w Wiewiecku, Silnowie i Drawsku Pomorskim podróżni będą mogli skorzystać w czasie wakacji. Po 11 latach podróżni znów będą mogli korzystać z kolei na przystanku Górzyca Reska, skąd pociągi pojadą m.in. do Kołobrzegu i Goleniowa. 

Pojawią się wakacyjne relacje pociągów PKP Intercity m.in.: Bielsko-Biała – Kołobrzeg i Kołobrzeg – Świnoujście. Od 19 czerwca do 31 sierpnia codziennie będzie kursować Pendolino relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków przez Warszawę. Ze stolicy Małopolski będzie wyjeżdżać o 11.56, a na miejsce dotrze o 20.02. Z kolei w drogę powrotną z Kołobrzegu wyruszy o 9.48, a w Krakowie będzie o 18.04. Weekendowy wyjazd do Kołobrzegu stanie się także łatwiejszy dzięki składowi Pendolino, który wyjeżdża z Krakowa Głównego o 13.56 – do tej pory kursował on sześć dni w tygodniu, w wakacje zaś będzie dostępny także w sobotę.

Poza dodatkowymi kursami Pendolino i całorocznymi pociągami, połączenie Warszawy
z Kołobrzegiem zapewni skład EIC Posejdon, który w okresie wakacji będzie kursować codziennie. Podróż z południa Polski do Kołobrzegu będzie łatwiejsza dzięki pociągowi EIC Fregata relacji Bielsko-Biała – Kołobrzeg – Bielsko-Biała, który w soboty pojedzie nad morze, a w niedzielę będzie kursować w kierunku Bielska-Białej.

W okresie wakacji pociąg IC Malczewski, jeżdżący na co dzień w relacji Przemyśl – Kołobrzeg, pojedzie w wydłużonej relacji do Ustki. Dłuższą trasę będzie pokonywać także skład TLK Kochanowski relacji Lublin – Piła, który umożliwi dojazd do Kołobrzegu.

W województwie zachodniopomorskim spółka Przewozy Regionalne (POLREGIO) uruchamia sezonowe (od 22 czerwca do 1 września) połączenie Koszalin - Mielno Koszalińskie (11 par pociągów: 6 codziennie, 4 od piątku do niedzieli i jedna dodatkowa w soboty oraz niedziele). Zostanie uruchomione dodatkowe połączenie ze Szczecina do Kołobrzegu przez Białogard i zwiększona liczba połączeń na linii Sławno - Darłowo. Z Kołobrzegu do Koszalina codziennie od 22 czerwca do 1 września będzie kursować dodatkowa para pociągów, a na linii kolejowej Szczecin - Świnoujście, jak co roku, pociąg przyśpieszony „Błękitny”. W weekendy i święta w wakacje dodatkowa para pociągów pojedzie na trasie Szczecin - Świnoujście, Szczecin - Kamień Pomorski i Poznań - Koszalin.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników, np. polregio.pl (infolinia Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 czynna całą dobę), na bilety.polregio.pl, e-podroznik.pl i koleo.pl, oraz intercity.pl (infolinia pod nr 703 200 200 - opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP IC SA). Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

Ponadto 9 i 10 czerwca tzw. informatorzy mobilni PKP Intercity będą do dyspozycji pasażerów m.in. na dworcu Szczecin Główny. Pomogą ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Podczas wakacyjnych podróży pasażerowie mogą także liczyć na wsparcie pracowników InfoDworców. To punkty informacyjne znajdujące się na najważniejszych dworcach kolejowych: Bydgoszcz Główna, Bydgoszcz, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Kraków Główny, Łódź Fabryczna, Poznań Główny, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia i Wrocław Główny. Ich obsługa odpowiada na wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania dworca i usług dostępnych na terenie obiektu; służy również pomocą podróżnym, którzy nie znają topografii miasta i nie wiedzą, jak się poruszać po danej miejscowości.

(mag)

Fot. PKP IC

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

oli
2019-06-09 11:03:28
Jest przecież Barbakan
oli
2019-06-09 11:01:40
Masz Barbakana
czytam
2019-06-08 15:35:25
A może wreszcie będzie jakikolwiek pośpieszny na trasie Sz. - Łódż ? / NP "WŁÓKNIARZ "/ , albo chociaż jakikolwiek pośpiech POZNAŃ - ŁÓDŻ ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA