piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Heniowi zaginął domek, zgubiła się nadzieja

Heniowi zaginął domek, zgubiła się nadzieja

Heniowi zaginął domek, zgubiła się nadzieja
Data publikacji: 2019-10-06 13:19
Wywietleń: 579 419701

Na początku nie wiedział, gdzie trafił. Z uśmiechem na pysku poznawał miejsce mu nieznane. Ale teraz… „Przykro patrzeć, jak leży zrezygnowany, jakby z niego uleciała nadzieja i wola życia" - o Smutnym Heniu opowiadają jego schroniskowi opiekunowie.

Jest kolejną wakacyjną „zgubą". Został znaleziony pod koniec lipca przy ul. Ściegiennego. Po miesiącu przekazany do schroniska. Przyjazny delikatny maluch o oryginalnym umaszczeniu - wydawało się, że dom mu się zagubił na chwilę. Jednak mijały kolejne dni i tygodnie, a nikt nie poszukiwał psiaka: nie dzwonił, nawet o niego nie spytał.

Henio popadł w apatię. Gdzieś zniknęła jego ciekawość świata i nadzieja, z jaką wypatrywał ludzi podchodzących pod kraty schroniskowych boksów. Teraz… wobec ludzi zachowuje dystans: nie narzuca się, stał się bardzo nieśmiały.

- Otrzymał przydomek Smutny Henio. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć, choćby na zdjęcie, jak się zmienił w ostatnich tygodniach. Nie przystosował się do realiów schroniskowego życia. Odstaje od innych psów. Zawsze samotny. Z boku. Nie wita szczekaniem odwiedzających schronisko. Nie cieszy się na ich widok. Przykro patrzeć, jak leży zrezygnowany. Bez cienia radości z życia - o Heniu opowiadają jego schroniskowi opiekunowie.

Henio to pięcioletni „składak" o delikatnej wrażliwej naturze. Jest bardzo spokojny i zrównoważony. Na spacerze grzecznie idzie przy nodze. Nie zwracając uwagi na nic wokół.

- Henio jest przyjazny wobec innych psich towarzyszy niedoli. Kto więc szuka wiernego i oddanego przyjaciela, cichego i spokojnego kompana, ten szuka właśnie naszego Smutnego Henia. Zapraszamy do poznania tego nieśmiałego chłopaka o najsmutniejszych oczach pod słońcem. Zapraszamy na spacer z maluchem o wielkim złamanym sercu - zachęcają Henia schroniskowi opiekunowie, przypominając: „Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat tego psa". Ocalisz... jedno małe życie.

Smutny Henio to rezydent z ewidencyjnym numerem na szyi: 579/19. Wypatrywać go można peryferiach wybiegu II, gdzie zwykle samotnie leży przy budzie. Kto chciałby dać szansę temu słodziakowi lub jakiejkolwiek innej psinie czy kocinie, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Smutny Henio (579/19) - podopieczny szczecińskiego przytuliska, czeka na nowy dom i rodzinę. Delikatny psiak pośród blisko setki innych czworonożnych bezdomniaków. Warto dać mu szansę - zapewniają Henia tymczasowi, schroniskowi opiekunowie.

Heniowi zaginął domek, zgubiła się nadzieja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie