piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Martin (nie) wrócił z wakacji

Martin (nie) wrócił z wakacji

Martin (nie) wrócił z wakacji
Data publikacji: 2019-10-01 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-01 09:48
Wywietleń: 670 418480

To miał być kolejny wakacyjny spacer. Ale Martin już z niego nie wrócił do dawnego domu. Pan porzucił 5-letniego przyjaciela na ul. Kaszubskiej. Gdyby nie pomoc obcych ludzi, psiak zginąłby pod kołami samochodów.

Martin przyciąga uwagę. Nie tylko budzącą respekt posturą i wspaniałym rudo-białym umaszczeniem. Ale też…

- Szelmowskim uśmiechem, który nie schodzi z jego psyka. Sprawia wrażenie, jakby mówił: „Chodź na spacer, zaszalejemy!" - opowiadają Martina schroniskowi opiekunowie. - To wspaniały pies w pełni sił i zdrowia. Uroczy przystojniak, w którym drzemią pokłady wielkiej energii. Potrzebuje sporo ruchu, by się wyszumieć. Dlatego to pies nie dla każdego. Szukamy dla niego rodziny aktywnie spędzającej czas. I doświadczonej w opiece nad amstaffami, których krew płynie w żyłach Martina. Tym bardziej, że przystojniak bywa rozbrajająco niesforny.

Martin jest ciekawy świata, więc na spacerach zwykle ciągnie. Ale to drobiazg, łatwy do wypracowania. Inne psy traktuje obojętnie, ale - niestety - nie toleruje kotów. Poza tym ma charakter solisty, co znaczy, że lubi na sobie skupiać uwagę opiekuna. Dlatego lepiej, gdyby w nowym domu jednak był czworonożnym jedynakiem.

Kto chciałby przygarnąć tego przystojniaka (580/19) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

Martin (nie) wrócił z wakacji Martin (nie) wrócił z wakacji Martin (nie) wrócił z wakacji Martin (nie) wrócił z wakacji Martin (nie) wrócił z wakacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie