piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Hugo (nie tylko) na jesienną melancholię

Hugo (nie tylko) na jesienną melancholię

Hugo (nie tylko) na jesienną melancholię
Data publikacji: 2019-10-03 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-03 15:08
Wywietleń: 612 419072

Biszkoptowy psiak w typie labradora. Nawet taki delikatny, spokojny i zrównoważony pies stał się wakacyjną sierotą. Po sześciu latach… odepchnięty i porzucony.

Hugo został znaleziony przy ul. Drzymały, 16 lipca br. Od tego czasu jest rezydentem szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Kiepsko znosi jego realia. Chudnie. Widać, że tęskni za prawdziwym domem.

- Na początku był wycofany. W pierwszym kontakcie z człowiekiem zachowuje rezerwę. Potem daje się poznać jako idealny kompan na spacery: chodzi przy nodze, nie ciągnie, nie zaczepia innych psów, a koty omija z daleka - o sympatycznym Hugo opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - To pies dla spokojnego opiekuna, który powoli wprowadzi go do swojego życia i domu, okazując mu cierpliwość i wyrozumiałość.

Hugo łaknie bezpiecznego schronienia i kochającej rodziny. Potrzebuje przyjaciela, który go nigdy nie zawiedzie: na już i na zawsze. Jest 6-latkiem w świetnej kondycji i zdrowiu: zaszczepiony, wykastrowany. Chętnie podejmuje zabawę i jest łasy na przysmaki. Za okazaną mu uwagę odpowiada wylewną czułością.

To rezydent schroniskowego boksu 14, a statystyczny numer 488/19. Kto chciałby przygarnąć tego biszkoptowego chłopaka, jest jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy - oprócz Hugo - czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Hugo (488/19) - tym psiaku drzemią pokłady pozytywnej energii, która oprze się nawet jesiennej melancholii. Co w połączeniu z czułością, wiernością i bezgranicznym oddaniem daje koktajl uczuć zwany szczęściem. Któż zdoła oprzeć się mu?

Hugo (nie tylko) na jesienną melancholię Hugo (nie tylko) na jesienną melancholię Hugo (nie tylko) na jesienną melancholię

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie