Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Kama, czyli jak być kochaną

Data publikacji: 2019-09-22 20:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Kama, czyli jak być kochaną
Kama (495/19) - piękna sunia trochę w typie ogara polskiego przebywa w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt od 27 lipca br. Została dowieziona przez patrol interwencyjny z rejonu ul. Bałtyckiej. Dała się poznać opiekunom jako bardzo sympatyczna i delikatna psia kumpela, która chętnie wykonuje polecenia opiekuna i zachęca do zabawy.  

W połowie wakacji ktoś ją zostawił przy lesie i niemal na granicy miasta: w Zdunowie. Nie wiadomo, jak długo błąkała się w tym rejonie. Gdy jednak trafiła do schroniska, była wygłodzona i bardzo przestraszona. Dlatego przez kilka pierwszych dni chowała się przed światem w najdalszym kącie boksu.

Mowa o Kamie - czteroletniej suni. Nie tylko z wyglądu, ale również charakteru w typie ogara polskiego. Bo jak inne w tej rasie psy jest spokojna, zrównoważona i niezwykle towarzyska. Dlatego bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem i ruchu. Niestety, w realiach Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt ma na to nikłe szanse.

- Ogary polskie są swoistymi łagodnymi olbrzymami. Zarówno w stosunku do ludzi, jak i innych psów. Dlatego dobrze się sprawdzają, szczególnie suki, w relacjach z dziećmi. I choć w naturze mają pilnowanie swego terenu, to nawet wobec intruzów nie okazują agresji, a jedynie szczekaniem sygnalizują ich wtargnięcie. Te psy masą i wzrostem na pewno budzą respekt, ale nie z pewnością nie są obronnymi. Podobnie Kama, która jest dość nieśmiała, ale już dała się poznać jako bardzo sympatyczna psia kumpela. Tyle że nie dla kotów - opowiadają schroniskowi opiekunowie tej psiny.

Kama ma piękną sierść i sylwetkę, więc na spacerze przyciąga uwagę i budzi sympatię przechodniów. Niestety, zamknięta za schroniskowymi kratami zdaje się niewidoczna, kolejny miesiąc odsiadując wyrok nie za własne winy.

- Kama jest grzeczna i posłuszna. Szybko łapie kontakt z opiekunem i chętnie wykonuje jego polecenia. Na wybiegu koncentruje swą uwagę tylko na nim: trzyma się blisko i uroczo zachęca do zabawy. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tą uroczą dziewczyną - zachęcają Kamy schroniskowi opiekunowie.

Kama to schroniskowa rezydentka o numerze 495/19. Na nową szansę od losu, czyli kochającą rodzinę, czeka w boksie 63. Kto chciałby tę niezwykłą psinę - lub jakąkolwiek inną, równie złaknioną uczucia - przygarnąć, otworzyć przed nią dom i serce, ten jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czekają również urocze kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA