wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Akcja charytatywna - Podaj łapę

Akcja charytatywna - Podaj łapę

 Akcja charytatywna - Podaj łapę
Data publikacji: 2016-01-22 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-25 10:31
Wywietleń: 4320 108211

15.01.2016 r. w naszej szkole już po raz XII odbyła się akcja charytatywna – Podaj łapę, zorganizowana przez uczniów klasy I b, pod czujnym okiem wychowawcy – pani Agaty Koteras. W tym roku w przygotowaniu akcji brali również udział uczniowie z klasy III a i III d. Warto wspomnieć o zaangażowaniu rodziców, którzy pomogli przy pieczeniu pysznych ciast na kiermasz i ciekawych zajęciach pani Adrianny Chwiałek.

Uczennice klasy I b w strojach dość nietypowych – (był pies, kot, osiołek i panda) zapraszały tego dnia wszystkich na kiermasz ciast. Oprócz tego, mogliśmy zobaczyć bardzo interesującą wystawę fotografii, której tematem było nieludzkie traktowanie zwierząt przez człowieka. Klasy pierwsze zostały zaproszone na film. Tematyką projekcji było życie zwierząt hodowanych na futra, niegodziwe warunki w jakich przetrzymywane są niektóre z nich. Nie każdy mógł zobaczyć ten film do końca, niektórym z nas robiło się smutno, popłynęły łzy…

Kolejną atrakcją dnia były warsztaty – ich tematyka obejmowała zachowania psów I umiejętność rozumienia sygnałów, jakie wysyłają zwierzęta. Gwiazdami zajęć okazały się psy szkoleniowe – Radzia i Jadzia, które gościnnie odwiedziły nasze gimnazjum, zawładnęły naszymi sercami i dzielnie towarzyszyły nam przez cały dzień. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, że psy wcale nie lubią być głaskane po głowie, a to dopiero!

Głównym celem akcji była pomoc bezdomnym zwierzętom – zbieraliśmy koce, karmę i zabawki. Udało nam się również zgromadzić środki finansowe ze sprzedaży ciasteczek. Wszystkie datki pozwolą nam wesprzeć działalność wybranego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zrobiliśmy naprawdę dobry uczynek i jesteśmy z siebie dumni. W przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej – takie mamy postanowienie noworoczne.

Gazetka szkolna pt. „Extra Dwójka" z Gimnazjum nr 2 w Wałczu

 Akcja charytatywna - Podaj łapę  Akcja charytatywna - Podaj łapę  Akcja charytatywna - Podaj łapę

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie