wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Wieczór z aniołem

Wieczór z aniołem

Wieczór z aniołem
Data publikacji: 2015-12-28 18:42
Wywietleń: 4733 75121

Już po raz czwarty w Wałeckim Centrum Kultury odbył się "Wieczór z aniołem" – szkolny koncert świąteczny, kiermasz przepysznych ciast i oryginalnych ozdób. Jak co roku spotkanie miało charakter konkursu - każda klasa przygotowała piosenkę świąteczną lub kolędę. Przy dźwiękach spokojnej muzyki i w blasku ciepłych świateł dekoracji uczeń klasy III D - Karol Wiciak powitał gości, wprowadzając przybyłych w świąteczny nastrój.

Takiej frekwencji nie przewidywali nawet prorocy. Sala wypełniona po brzegi - przyjaciele gimnazjum, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Wszyscy gorąco dopingowali swoich faworytów. W jury konkursu zasiadło czterech wspaniałych przedstawicieli świata sztuki - pani Magdalena Komerska - wizaż i charakteryzacja; pani Izabela Browarska - nauczyciel tańca, choreograf; artysta malarz – pan Marcin Paprota oraz pan Marek Giłka - muzyk. Zespoły klasowe bardzo zaangażowały się w występy. Kolorowe stroje, pluszowe swetry z reniferem, anioły, pióra, błyskotki i zapach piernika. Czy to nie wystarczy by zaskoczyć jury i publiczność...

Śmiałe wyczyny wokalne, oryginalne przebrania świąteczne, a przede wszystkim zdrowa rywalizacja, humor i atmosfera nadchodzących Świąt - to wszystko mogliśmy podziwiać podczas zmagań konkursowych. Z rywalizacji zwycięsko wyszły trzy zespoły klasowe: I a, II b oraz IIIB. Wyróżniono uczniów klas o specjalnych wymaganiach edukacyjnych i nie zapomniano także o nagrodach pocieszenia – dla każdego znalazło się coś słodkiego.

Wieczór podsumował dyrektor Gimnazjum nr 2 pan Andrzej Łojewski, dziękując wszystkim zaangażowanym za ogromny wkład pracy i przygotowanie koncertu. Razem z panią wiceburmistrz Joanną Rychlik – Łukasiewicz nagrodzili zwycięzców. Kosze pełne słodyczy wywołały wielką radość wśród uczestników koncertu. W tegorocznym konkursie przedstawiciele szanownego Jury, z własnej inicjatywy, ufundowali dodatkowe nagrody dla uroczych, pełnych wdzięku i humoru prowadzących - Natalii Bożys i Huberta Zugaj.

Serdecznie podziękowania dla wszystkich tych, dzięki którym ten wieczór się odbył: uczniom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom; dyrektor p. Krystynie Kalwasińskiej i pracownikom WCK; kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy p. Annie Baculewskiej; nauczycielom: p. Bożenie Ledeman-Berdysiak, która czuwała nad oprawą muzyczną całości; p. Agacie Koteras za redagowanie tekstów; p. Adriannie Chwiałek za pomoc w przygotowaniu kiermaszu; p. Barbarze Frejmut za pomoc w organizacji; p. Mirosławie Szymańskiej – za koordynowanie koncertu oraz przygotowanie scenografii i kiermaszu.

Nagrody konkursowe ufundowała Szkolna Rada Rodziców, której przedstawiciele zaangażowani byli w sprzedaż przepysznych wypieków kiermaszowych. Jak co roku - środki pieniężne zebrane podczas kiermaszu przeznaczymy na wsparcie bezdomnych zwierząt.

Redakcja gazetki „Extra Dwójka” z Gimnazjum nr 2 w Wałczu

Wieczór z aniołem Wieczór z aniołem

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie