piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > W drodze na... Bulwar Starówka!

W drodze na... Bulwar Starówka!

W drodze na... Bulwar Starówka!
Data publikacji: 2017-10-20 10:35
Wywietleń: 1449 297410

Właśnie zawładnęła pl. Gałczyńskiego i os. Słonecznym, a za tydzień dotrze na Łasztownię. Mowa o „Krokusowej rewolucji", której największy i najpiękniejszy dywan od „Kuriera Szczecińskiego" tej jesieni utworzymy - jak w głosowaniu właśnie zdecydowali nasi Czytelnicy - na Bulwarze Starówka: 15 tysiącami wiosennych kwiatów.

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych społecznych akcji, która rozsławiła Szczecin, skupiając uwagę opinii publicznej nie tylko w naszym kraju. Jesienią sadzimy kwiatowe cebule wszędzie tam, gdzie chcemy, aby kolorami i mocą pozytywnej energii budziły nas na wiosnę, a więc przy domach, na podwórkach, w drodze do szkoły, sklepu, pracy czy w miejscu, w jakim spędzamy najwięcej wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Da młodzieży oraz kadry z Technikum TEB Edukacja (al. Wojska Polskiego) takim miejscem jest pl. Gałczyńskiego. Dlatego w czwartek (19 bm.) tam właśnie rozwinęli sztandar „Krokusowej rewolucji" i posadzili kolejny - już czwarty - tysiąc krokusów.

- To fantastyczna akcja, w której udział na stałe został wpisany do kalendarza najważniejszych wydarzeń w naszej szkole. Każdego roku to wkład symboliczny - tysiącem krokusów. Ale też znaczący, bo w ich posadzenie angażujemy nie tylko czas, pasję, ale przede wszystkim serca! - komentowała Bogumiła Nitkowska, dyrektorka Technikum TEB Edukacja. - Jesteśmy dumni z tego, że uczestniczymy w przedsięwzięciu, które zmienia nasze miasto na lepsze.

Szkoła sponsoruje swym uczniom zakup krokusowych cebulek. Młodzież je sadzi…

- Z radością, spontanicznie, społecznie, dla przyjemności, towarzysko, dla osobistej satysfakcji! - odpowiadali uczniowie, reprezentujący kierunki: organizacji reklamy, weterynarii, usług fryzjerskich, fotografii i multimediów.

Choć nie przez przypadek, bo prestiżowa placówka słynie z udziału w wielu znaczących, w tym społecznych projektach. Jak kilka dni temu w biciu rekordu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w resuscytacji, a już w listopadzie - w równie szlachetnej "Wampiriadzie". Wspierają akcje na ratowanie i pomocowe, zbierają dary dla schroniska dla bezdomnych zwierząt, czynią dla siebie i innych niezwykłą Mikołajkową magię. Poza tym mają swoją „Kuźnię talentów" - wokalnych, muzycznych, graficznych, fotograficznych, a nawet prestidigitatorskich. I sporo sukcesów dydaktycznych, z których największe emocje budzi zwycięstwo w konkursie Erazmusa, czego efektem będzie miesięczny wyjazd na praktyki do Mediolanu.

Jednak w czwartek dla uczniów i kadry TEB Edukacja był Dniem Kwiatów Cebulowych: tulipanów i krokusów. Czyli zabawą z udziałem Wielkiego Króla Cebul - w tej roli Dawid Słoninka, jego walecznego rycerstwa i dworu (na zdjęciach: z mieczami i tarczami).

- „Krokusowa rewolucja" - jak widać - to dla nas żywioł. Fantastyczna sprawa. Polecam wszystkim i wszystkim się chwalę, że w tej inicjatywie bierze moja szkoła. Mam szczęście, bo jej efekt, czyli rozkwitający pl. Gałczyńskiego, chłonę nawet z okien mieszkania - dodawał Dawid Szadłowski z TOR-u, czyli Technikum Organizacji reklamy.

Gdy sztandar „Krokusowej rewolucji" rozwija młodzież z TEB Edukacja, zawsze świeci słońce. Miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie za tydzień (już zapowiedzieli swój udział), gdy - jak zdecydowali nasi Czytelnicy przewagą 17,5 proc. głosów - na Bulwarze Starówka posadzimy największy kwiatowy dywan tej jesieni. Złożony z 15 tysięcy krokusowych cebul od „Kuriera" oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spore szanse w głosowaniu SMS-owy miały również: pl. Rodła, Tobrucki i rondo im. Jana Karskiego - czyli u zbiegu ul. Wernyhory, Żołnierskiej, a park Kasprowicza - skarpa przy rzeźbie „Ptaki" Hasiora - 10 proc. O tę pierwszą piątkę walka trwała do ostatnich minut rywalizacji - do godz. 12 w czwartek (19 bm.). Pozostałym lokalizacjom - jak np. pl. Mickiewicza i Wujka czy skwer Guido Recka opodal kamienicy Loitzów przy ul. Kurkowej - głosujący nie dali większych szans.

Dlatego już teraz serdecznie zapraszamy naszych sympatyków i przyjaciół, czyli Czytelników, do wspólnego z redakcją udziału w największej tegorocznej odsłonie „Krokusowej rewolucji" - na Bulwarze Starówka (Łasztownia), za tydzień. Szczegóły tego wydarzenia będziemy prezentowali w kolejnych przyszłotygodniowych wydaniach „Kuriera Szczecińskiego". Bądźcie Państwo z nami!

Arleta NALEWAJKO

Rycerze „Krokusowej rewolucji" na pl. Gałczyńskiego, czyli uczniowie i kadra Technikum TEB Edukacja w Szczecinie.

W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie