środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Chcieć znaczy móc!

Chcieć znaczy móc!

Chcieć znaczy móc!
Data publikacji: 2017-10-13 14:15
Wywietleń: 1514 296447

Szczecinianie rozkręcają „Krokusową rewolucję" - jedną z największych społecznych akcji, za sprawą której w Szczecinie przybywa miejsc, jakie nam rozkwitną na wiosnę. Za nami jej „wybuch" na Różance i kolejne punkty na mapie miasta, gdzie pojawiły się jej sztandary. Przed nami najważniejsze z pytań: gdzie tej jesieni posadzimy najokazalszy krokusowy dywan wraz z „Kurierem"?

Nasza redakcja wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz miastem od lat podejmuje sztandar „Krokusowej rewolucji". W tej edycji jej pula dla placówek oświatowych i wychowawczych wynosi 50 tysięcy krokusów. To dar miasta. Natomiast redakcja chce ofiarować naszym Czytelnikom i Szczecinowi 15 tysięcy wiosennych kwiatów. Ich cebule posadzić… Właśnie! Jeszcze nie wiemy, gdzie rzecz się zdarzy. Wybór jest bowiem w rękach naszych Czytelników. Zachęcamy do głosowania.

Do 19 października czekamy na Państwa głosy. Do wyboru jest 10 lokalizacji, jakie wcześniej zostały przekazane redakcji przez Czytelników telefonicznie lub mailowo. Teraz zapraszamy do wskazania tej jedynej, dla „Krokusowej rewolucji" najlepszej. Prosta sprawa: wystarczy zagłosować, czyli wysłać SMS na numer 7148 o treści KROKUSY.X, gdzie w miejsce X wpiszemy przyporządkowaną miejscu liczbę od 1 do 10 (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT).

Zgodnie z listą ważnych dla Szczecina miejsc, które wiosną - właśnie dzięki głosowaniu Czytelników - będą miały szansę rozkwitnąć:

* pl. Rodła (SMS o treści: KROKUSY.1)

* Rondo im. Jana Karskiego - czyli u zbiegu ul. Wernyhory, Żołnierskiej, włącznie z pasem zieleńca od strony ul. Mickiewicza i Janickiego (SMS o treści: KROKUSY.2)

* pl. Jakuba Wujka (SMS o treści: KROKUSY.3)

* park Majowe (SMS o treści: KROKUSY.4)

* pl. Mickiewicza (SMS o treści: KROKUSY.5)

* Skwer Guido Recka opodal kamienicy Loitzów przy ul. Kurkowej (SMS o treści: KROKUSY.6)

* Bulwar Starówka (SMS o treści: KROKUSY.7)

* pl. Tobrucki (SMS o treści: KROKUSY.8)

* park Kasprowicza, skarpa przy rzeźbie „Ptaki" Hasiora (SMS o treści: KROKUSY.9)

* zieleniec im. Janiny Szczerskiej (SMS o treści: KROKUSY.10)

Na głosy Czytelników czekamy do 19 października, wyłącznie do godz. 12. Uwaga: głosujący będą mieli szansę wygrać nagrody - niespodzianki od „Kuriera" i sponsorów „Krokusowej rewolucji". Następnie posadzimy kwiatowe cebule w miejscu wybranym przez Czytelników i - mamy nadzieję - z ich pomocą.

* * *

W „krokusową rewolucję" tej jesieni powinni się włączyć wszyscy pozytywnie zakręceni. Czekamy zatem na akces osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których sadzić będą kwiatowe kobierce. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl. To w Szczecinie, a z pozostałych ośrodków regionu - na tel. 91-44-29-161 lub mail adrian.bednarski@24kurier.pl.

* * *

W ub. tygodniu nowe krokusowe pole powstało przy ul. Junackiej, gdzie sztandar „Krokusowej rewolucji" ponieśli wychowankowie Przedszkola Publicznego nr 50 - grupy Sówek i Jerzyków. Natomiast w przyszłym tygodniu czeka na nas pl. Gałczyńskiego, na którym już po raz trzeci w wir wielkiej społecznej akcji - dla osobistej satysfakcji i pięknego Szczecina - włączy się młodzież z Technikum TEB Edukacja (al. Wojska Polskiego). Kto następny? Zapraszamy!

Arleta NALEWAJKO

Fot. Dariusz GORAJSKI/ Sylwiusz MOŁODECKI

1. Czy krokusy od „Kuriera" posadzimy tej jesieni na pl. Jakuba Wujka? Decyzja w rękach naszych Czytelników. Zapraszamy do głosowania!

2. Krokusowe pole przy ul. Junackiej posadzili wychowankowie Przedszkola Publicznego nr 50 - grupy Sówek i Jerzyków.

Chcieć znaczy móc!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

kondolencje

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie