wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > W drodze na... Bulwar Starówka!

W drodze na... Bulwar Starówka!

W drodze na... Bulwar Starówka!
Data publikacji: 2017-10-20 10:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 2376 297355

Właśnie zawładnęła pl. Gałczyńskiego i os. Słonecznym, a za tydzień dotrze na Łasztownię. Mowa o „Krokusowej rewolucji", której największy i najpiękniejszy dywan od „Kuriera Szczecińskiego" tej jesieni utworzymy - jak w głosowaniu właśnie zdecydowali nasi Czytelnicy - na Bulwarze Starówka: 15 tysiącami wiosennych kwiatów.

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych społecznych akcji, która rozsławiła Szczecin, skupiając uwagę opinii publicznej nie tylko w naszym kraju. Jesienią sadzimy kwiatowe cebule wszędzie tam, gdzie chcemy, aby kolorami i mocą pozytywnej energii budziły nas na wiosnę, a więc przy domach, na podwórkach, w drodze do szkoły, sklepu, pracy czy w miejscu, w jakim spędzamy najwięcej wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Da młodzieży oraz kadry z Technikum TEB Edukacja (al. Wojska Polskiego) takim miejscem jest pl. Gałczyńskiego. Dlatego w czwartek (19 bm.) tam właśnie rozwinęli sztandar „Krokusowej rewolucji" i posadzili kolejny - już czwarty - tysiąc krokusów.

- To fantastyczna akcja, w której udział na stałe został wpisany do kalendarza najważniejszych wydarzeń w naszej szkole. Każdego roku to wkład symboliczny - tysiącem krokusów. Ale też znaczący, bo w ich posadzenie angażujemy nie tylko czas, pasję, ale przede wszystkim serca! - komentowała Bogumiła Nitkowska, dyrektorka Technikum TEB Edukacja. - Jesteśmy dumni z tego, że uczestniczymy w przedsięwzięciu, które zmienia nasze miasto na lepsze.

Szkoła sponsoruje swym uczniom zakup krokusowych cebulek. Młodzież je sadzi…

- Z radością, spontanicznie, społecznie, dla przyjemności, towarzysko, dla osobistej satysfakcji! - odpowiadali uczniowie, reprezentujący kierunki: organizacji reklamy, weterynarii, usług fryzjerskich, fotografii i multimediów.

Choć nie przez przypadek, bo prestiżowa placówka słynie z udziału w wielu znaczących, w tym społecznych projektach. Jak kilka dni temu w biciu rekordu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w resuscytacji, a już w listopadzie - w równie szlachetnej "Wampiriadzie". Wspierają akcje na ratowanie i pomocowe, zbierają dary dla schroniska dla bezdomnych zwierząt, czynią dla siebie i innych niezwykłą Mikołajkową magię. Poza tym mają swoją „Kuźnię talentów" - wokalnych, muzycznych, graficznych, fotograficznych, a nawet prestidigitatorskich. I sporo sukcesów dydaktycznych, z których największe emocje budzi zwycięstwo w konkursie Erazmusa, czego efektem będzie miesięczny wyjazd na praktyki do Mediolanu.

Jednak w czwartek dla uczniów i kadry TEB Edukacja był Dniem Kwiatów Cebulowych: tulipanów i krokusów. Czyli zabawą z udziałem Wielkiego Króla Cebul - w tej roli Dawid Słoninka, jego walecznego rycerstwa i dworu (na zdjęciach: z mieczami i tarczami).

- „Krokusowa rewolucja" - jak widać - to dla nas żywioł. Fantastyczna sprawa. Polecam wszystkim i wszystkim się chwalę, że w tej inicjatywie bierze moja szkoła. Mam szczęście, bo jej efekt, czyli rozkwitający pl. Gałczyńskiego, chłonę nawet z okien mieszkania - dodawał Dawid Szadłowski z TOR-u, czyli Technikum Organizacji reklamy.

Gdy sztandar „Krokusowej rewolucji" rozwija młodzież z TEB Edukacja, zawsze świeci słońce. Miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie za tydzień (już zapowiedzieli swój udział), gdy - jak zdecydowali nasi Czytelnicy przewagą 17,5 proc. głosów - na Bulwarze Starówka posadzimy największy kwiatowy dywan tej jesieni. Złożony z 15 tysięcy krokusowych cebul od „Kuriera" oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spore szanse w głosowaniu SMS-owy miały również: pl. Rodła, Tobrucki i rondo im. Jana Karskiego - czyli u zbiegu ul. Wernyhory, Żołnierskiej, a park Kasprowicza - skarpa przy rzeźbie „Ptaki" Hasiora - 10 proc. O tę pierwszą piątkę walka trwała do ostatnich minut rywalizacji - do godz. 12 w czwartek (19 bm.). Pozostałym lokalizacjom - jak np. pl. Mickiewicza i Wujka czy skwer Guido Recka opodal kamienicy Loitzów przy ul. Kurkowej - głosujący nie dali większych szans.

Dlatego już teraz serdecznie zapraszamy naszych sympatyków i przyjaciół, czyli Czytelników, do wspólnego z redakcją udziału w największej tegorocznej odsłonie „Krokusowej rewolucji" - na Bulwarze Starówka (Łasztownia), za tydzień. Szczegóły tego wydarzenia będziemy prezentowali w kolejnych przyszłotygodniowych wydaniach „Kuriera Szczecińskiego". Bądźcie Państwo z nami!

Tekst i fot. Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: Rycerze „Krokusowej rewolucji" na pl. Gałczyńskiego, czyli uczniowie i kadra Technikum TEB Edukacja w Szczecinie.

W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka! W drodze na... Bulwar Starówka!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie