piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wybuch Krokusowej Rewolucji

Wybuch Krokusowej Rewolucji

Wybuch Krokusowej Rewolucji
Data publikacji: 2017-10-05 15:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:52
Wywietleń: 1805 294978

Zawładnęła Szczecinem, aby z roku na rok podbijać kolejne miasta i gminy naszego województwa. Mowa o wielkiej społecznej akcji - „Krokusowej rewolucji" - której VII. edycja wybuchnie już w najbliższą sobotę (7 bm.) w Ogrodzie Różanym.

Zasada tej zielonej rewolucji jest prosta: jesienią sadzimy krokusy wszędzie tam, gdzie chcemy, żeby kwiatami, kolorami i mocą pozytywnej energii budziły nas na wiosnę. Czyli przy domach, na podwórkach, w drodze do szkoły, pracy, albo w parku czy zieleńcu, gdzie najchętniej spędzamy wolny czas z rodziną i przyjaciółmi. Dla własnej radości i satysfakcji, przy okazji zmieniając miejski pejzaż na lepsze.

Każdy może mieć swój udział w tworzeniu kwiatowych kobierców wzorem zachwycających wiosennymi krokusami Jasnych Błoni. Wystarczy odrobina dobrej woli, kwiatowe cebule, humor i jednorazowe rękawiczki. O czym już miało okazję się przekonać wielu szczecinian, a także mieszkańców ościennych gmin. Którzy tylko podczas ubiegłorocznej edycji „Krokusowej rewolucji" posadzili niemal 150 tysięcy tych kwiatów. O czym też będą mogli się przekonać jej tegoroczni przyjaciele i wolontariusze. W dniu pierwszym, jaki tym razem wypadnie w tę sobotę na szczecińskiej Różance.

Będzie to wydarzenie ph. „Wybuch Krokusowej Rewolucji". Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego spędzenia czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym. Do posadzenia będzie 5 tysięcy krokusów w ulubionym i bodaj najpiękniejszym ze szczecińskich ogrodów - Różance. Akcję zaplanowano na godz. 11-15.

W takcie imprezy zostaną wręczone nagrody wiosennego konkursu fotograficznego „Kuriera" ph. „Krokusy za Krokusy” oraz statuetki Przyjaciela Krokusowej Rewolucji. Odbędzie się również akcja charytatywna - zbierane środki na leczenie dr hab. Krzysztofa Guzikowskiego, profesora Uniwersytetu Szczecińskiego, absolwenta i wieloletniego pracownika Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US.

- Na Różance stanie namiot, w którym będą rozdawane darmowe krokusy - 150 paczuszek - z prośbą o wpłaty na leczenie profesora. W akcję zaangażowali się koledzy i koleżanki ze studiów oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Szczecińskiego. Będą rozdawali krokusy, które zafundowała firma Zielone Ogrody - mówi Sylwiusz Mołodecki, właściciel tejże firmy. - Krzysztofa poznałem na studiach choć nie studiowaliśmy razem. Jeśli uda nam się zebrać choć część potrzebnej kwoty, to będzie sukces nas wszystkich.

Wydarzenie wsparł magistrat oraz Szczecińska Agencja Artystyczna. Dzięki temu na scenie „Różanego ogrodu sztuki" będzie się prezentowała artystycznie uzdolniona młodzież z Ośrodka Kultury „Saniga", Szkoły Podstawowej nr 68, Liceum Ogólnokształcącego nr XVI oraz Przedszkola Publicznego nr 50 - GAMA.

Współorganizatorami sobotniego wydarzenia na Różance jest nasz „Kurier", miasto Szczecin oraz ecoszczecin.pl. Pomysłodawcami: Maria Myśliwiec i Sylwiusz Mołodecki. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

Wybuch Krokusowej Rewolucji Wybuch Krokusowej Rewolucji Wybuch Krokusowej Rewolucji Wybuch Krokusowej Rewolucji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie