piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Krokusowa rewolucja. Zaczynamy i zapraszamy!

Krokusowa rewolucja. Zaczynamy i zapraszamy!

Krokusowa rewolucja. Zaczynamy i zapraszamy!
Data publikacji: 2017-10-06 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-10 14:42
Wywietleń: 1356 295935

Ruszamy z szóstą edycją „Krokusowej rewolucji". Każdy może w niej wziąć udział. Posadzić cebule tych kwiatów w przydomowym ogrodzie, na podwórku lub kawałku trawnika przy bloku. Można też mieć pomysł na krokusowe pola w publicznej przestrzeni miasta. I wskazać je „Kurierowi".

Nasza redakcja po raz kolejny poniesie sztandar „Krokusowej rewolucji", czyli jednej z najbardziej pozytywnych społecznych akcji na rzecz zielonego Szczecina, która spontanicznie - dzięki zapałowi, pasji i poświęceniu rzeszy społeczników - ogarnia kolejne rejony miasta. A od trzech lat również przekracza granice Szczecina, pod krokusowe pola zajmując tereny zielone i rekreacyjne m.in. Dobrej, Goleniowa, Kołobrzegu, Mierzyna, Reska.

W „Krokusowej rewolucji" każdej jesieni uczestniczą zarówno najmłodsi, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, rady osiedli, jak również lokalne firmy, biura, mariny, administracje i oczywiście osoby prywatne. Co październik i w listopadzie społecznie obsadzają cebulkami trawniki. Tak, aby potem - w marcu i kwietniu - te krokusowe pola rozkwitały, mocą pozytywnej energii budząc wszystkich na wiosnę. Jak choćby w tym roku i w Szczecinie - kolejnymi - blisko 150 tysiącami wielobarwnych kwiatów, przykuwając uwagę całej Polski.

Jest szansa, że tej jesieni będzie podobnie. Tym bardziej że startujemy z 15 tysiącami krokusów od „Kuriera” oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Chcemy je posadzić wraz z naszymi Czytelnikami. Jak w poprzednich edycjach „krokusowej rewolucji”, gdy wspólnie ożywialiśmy przestrzeń dawnej alei kwiatowej, wzbogacaliśmy pejzaż Wałów Chrobrego, brzegi Jeziora Słonecznego (Gumieńce) i Stawu Brodowskiego (Niebuszewo). Gdzie posadzimy je tej jesieni? O podpowiedź prosimy naszych Czytelników. Liczymy, że wskażecie nam Państwo najbardziej urokliwe, sentymentalne czy też najbardziej reprezentacyjne dla krokusów miejsca.

Od piątku 6 października do przyszłej środy (13 bm., włącznie) czekamy na sygnały w tej sprawie. Nazwy placów i ulic - przy których wiosną powinny się pojawić krokusy - prosimy przekazywać telefonicznie (91-44-29-101, w godz. 10-15) lub mailowo (konkurs@24kurier.pl). Z 10 przekazanych lokalizacji także nasi Czytelnicy - w głosowaniu SMS - wybiorą najatrakcyjniejszą.

* * *

Podobnie jak w poprzednich edycjach „Krokusowej rewolucji", na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiać bohaterów tej wielkiej społecznej akcji, opisywać kolejne miejsca, w których posadzą cebule wiosennych kwiatów. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl. To w Szczecinie, a z pozostałych ośrodków regionu: tel. 91-44-29-161, adrian.bednarski@24kurier.pl.
Pierwsze zaproszenie już mamy od maluszków, średniaków i starszaków ze Żłobka nr 3 (ul. Włościańska). Wraz z opiekunami już we wtorek (10 bm.) posadzą 1200 krokusów, zakupionych przez rodziców, na terenie zielonym przy swej placówce. Kto następny? Zapraszamy do wspólnej zabawy: dla osobistej satysfakcji i pięknego miasta.

* * *

Przypominamy: już w sobotę (7 bm.) czeka nas „Wybuch Krokusowej Rewolucji" w szczecińskim Ogrodzie Różanym - impreza, której współorganizatorem jest nasz „Kurier". Potrwa w godz. 11-15. Można się spodziewać nie tylko popisów artystycznie uzdolnionej młodzieży, ale również gali wręczenia nagród: „kurierowego" wiosennego konkursu fotograficznego ph. "Krokusy za Krokusy” oraz statuetki Przyjaciela Krokusowej Rewolucji.

Zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym: włączenia się w pierwszy odcinek tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji", czyli sadzenia kwiatowych cebul. Choć jednej spośród 5 tysięcy ufundowanych przez Hotel Vulcan oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. ©℗

Arleta NALEWAJKO
Mirosław WINCONEK

Fot. Agnieszka Łaskarzewska

Na zdjęciu: Wolontariusze nie tylko tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji" ze Żłobka nr 3 przy ul. Włościańskiej (od lewej): Igor Odya (2,5 l.) z mamą Urszulą Szuchalską oraz Zosia Birkenfeld (2 l.) z opiekunką Katarzyną Górną.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie