piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wielkich marzeń moc!

Wielkich marzeń moc!

Wielkich marzeń moc!
Data publikacji: 2017-10-13 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:52
Wywietleń: 1220 296253

Tej jesieni prowadzimy już szóstą edycję „Krokusowej rewolucji" - wielkiej społecznej akcji dla ludzi i miasta. Przenosimy z pasją, także marzeniami, kwiatowe kobierce z Jasnych Błoni w różne inne rejony miasta. Aby budziły nas i Szczecin na wiosnę. Do czego zachęcamy i zapraszamy wszystkich naszych Czytelników. Jednak teraz szczególnie do… wskazania miejsca, w którym wspólnie z redakcją „Kuriera" i przyjaciółmi posadzimy krokusów najwięcej: dla przyjemności, osobistej satysfakcji i dla pięknego Szczecina.

Co październik i jeszcze w listopadzie społecznicy - mali i duzi - obsadzają cebulkami trawniki. W marcu i kwietniu te krokusowe pola rozkwitają, w Szczecinie budząc wiosnę. Tylko w tym roku blisko 150 tysiącami wielobarwnych kwiatów. Czym nadaliśmy prawdziwy sens idei miasta-ogrodu, przykuwając uwagę całej Polski.

Tej jesieni będzie podobnie. Tym bardziej, że na konto tej wyjątkowej „zielonej rewolucji" przekazujemy 15 tysięcy krokusów od „Kuriera” oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Tradycyjnie, chcemy je posadzić razem z naszymi Czytelnikami. Jak w poprzednich edycjach „krokusowej rewolucji”, gdy wspólnie ożywialiśmy przestrzeń dawnej alei kwiatowej, wzbogacaliśmy pejzaż Wałów Chrobrego, urozmaiciliśmy nabrzeża Jeziora Słonecznego i Stawu Brodowskiego.

W jakim miejscu tej jesieni zasadzimy krokusowe pole? Decyzja jest w rękach naszych Czytelników. Od piątku 13 października  do 19 bm. czekamy na Państwa głosy. Do wyboru jest 10 lokalizacji. Aby wskazać dla „Krokusowej rewolucji" najlepszą, wystarczy zagłosować: wysłać SMS na numer 7148 o treści KROKUSY.X, gdzie w miejsce X wpiszemy przyporządkowaną miejscu liczbę od 1 do 10 (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT).
Zgodnie z listą ważnych dla Szczecina miejsc, które wiosną - właśnie dzięki głosowaniu Czytelników - będą miały szansę rozkwitnąć:

* pl. Rodła (SMS o treści: KROKUSY.1)

* Rondo im. Jana Karskiego - czyli u zbiegu ul. Wernyhory, Żołnierskiej, włącznie z pasem zieleńca od strony ul. Mickiewicza i Janickiego (SMS o treści: KROKUSY.2)

* pl. Jakuba Wujka (SMS o treści: KROKUSY.3)

* park Majowe (SMS o treści: KROKUSY.4)

* pl. Mickiewicza (SMS o treści: KROKUSY.5)

* Skwer Guido Recka opodal kamienicy Loitzów przy ul. Kurkowej (SMS o treści: KROKUSY.6)

* Bulwar Starówka (SMS o treści: KROKUSY.7)

* pl. Tobrucki (SMS o treści: KROKUSY.8)

* park Kasprowicza, skarpa przy rzeźbie „Ptaki" Hasiora (SMS o treści: KROKUSY.9)

* zieleniec im. Janiny Szczerskiej (SMS o treści: KROKUSY.10)

Na głosy Czytelników czekamy do 19 października, wyłącznie do godz. 12. Uwaga: głosujący będą mieli szansę wygrać nagrody - niespodzianki od „Kuriera" i sponsorów „Krokusowej rewolucji". Następnie posadzimy kwiatowe cebule w miejscu wybranym przez Czytelników i - mamy nadzieję - z ich pomocą.

* * *

W „krokusową rewolucję" tej jesieni powinni się włączyć wszyscy pozytywnie zakręceni. Czekamy zatem na akces osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których sadzić będą kwiatowe kobierce. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl. To w Szczecinie, a z pozostałych ośrodków regionu - na tel. 91-44-29-161 lub mail adrian.bednarski@24kurier.pl.

Czekamy zatem na wszystkich szczecinian, którzy chcieliby zamienić trawniki w wiosenne krokusowe pola. Liczymy na tych, którym zależy na piękniejszym Szczecinie.

Arleta NALEWAJKO
Fot. Mirosław WINCONEK

Dzięki wsparciu naszego Czytelników „Kuriera Szczecińskiego” idea „krokusowej rewolucji" nabrała realnego wymiaru: wielkiej społecznej akcji. Każdej jesieni przenosimy pola tych kwiatów w nowe miejsca: bliżej naszych domów, miejsc nauki i pracy. Wszędzie tam, gdzie chcemy, aby nas budziły na wiosnę.

Wielkich marzeń moc! Wielkich marzeń moc! Wielkich marzeń moc! Wielkich marzeń moc! Wielkich marzeń moc! Wielkich marzeń moc! Wielkich marzeń moc! Wielkich marzeń moc!

Komentarze

;-)
W Puszczy Białowieskiej się przyda ...
2017-10-14 10:57:43
krokusowa rewolucia
pl tobrucki8
2017-10-13 16:46:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie