Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

„Olbrzymek” na dziedzińcu zamku. Ostatnia taka szansa

Data publikacji: 2019-07-26 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 12:01
„Olbrzymek” na dziedzińcu zamku. Ostatnia taka szansa
 

W sobotę (27 lipca) będzie ostatnia szansa zobaczenia widowiska „Olbrzymek” w plenerze – na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W nowym sezonie artystycznym, już po wakacjach, planowane są spektakle w przestrzeni zamkniętej zamku. W tym przedstawieniu, w reżyserii Arkadiusza Buszki, w rolę Szymka Olbrzymka wciela się Mateusz Wiśniewski, a jego matkę gra Maja Bartlewska. Spektakl, ze względu na projekcje multimedialne, rozpocznie się w sobotę o godz. 22.

O czym jest ta niezwykła opowieść?

– Matka ogniście zakochała się w facecie, który na poły jest zwierzęciem. Mają syna, który też na poły jest zwierzęciem – mówi reżyser A. Buszko. – Matka odczuwa strach przed pokazaniem syna innym i przed pójściem chłopca do szkoły.

Dodajmy, że Olbrzymek żyje z matką w wielkim, oddalonym od miasteczka lesie. Bardzo chce być jak inne dzieci. Jednak pierwszy dzień w szkole pokazuje mu, jak bardzo się od nich różni, bo Olbrzymek ma nieodparty apetyt na świeżą krew… Dlatego matka karmi go wyłącznie warzywami, i to takimi, które nie są czerwone. A także trzyma z dala od zwierząt. ©℗ 

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: W spektaklu „Olbrzymek” matkę zagrała aktorka Teatru Lalek „Pleciuga” Maja Bartlewska.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA