Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Widzowie w ptasim gnieździe. Teatralny Ty-Dzień Dziecka

Data publikacji: 2019-05-26 22:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-26 22:33
Widzowie w ptasim gnieździe. Teatralny Ty-Dzień Dziecka
 

W szczecińskim Teatrze Lalek „Pleciuga” trwa właśnie wielkie święto teatru dla dzieci, czyli coroczny Teatralny Ty-Dzień Dziecka. Za nami m.in. dwa spektakle prapremierowe spektakle - „Kaczątko” oraz „Kołysanki Północy”, a zaplanowano jeszcze wiele atrakcji - uwaga, uwaga! - codziennie aż do najbliższej soboty. Istotne jest to, że wydarzenia imprezy odbywają zarówno do południa, czyli mogą skorzystać z nich dzieci, które jeszcze ne chodzą do przedszkola albo są w domu pod opieką mamy lub babci, ale też w godzinach popołudniowych, przeznaczonych dla przedszkolaków oraz ich pracujących rodziców.

Tegoroczny program jest bardzo ciekawy. W najbliższych dniach mali widzowie mają okazję obejrzeć nowe spektakle pleciugowe oraz przedstawienia islandzkie, szwedzkie, fińskie i niemieckie, a także uczestniczyć warsztatach, czytaniu książek dzieciom oraz spotkaniu autorskim. Ceny biletów są atrakcyjne, bo na spektakle kosztują 10 zł, a 5 zł na warsztaty. Co prawda, na na wszystkie wydarzenia są jeszcze bilety. Sytuacja na tyle jest zmienna, iż należy o to pytać w kasie instytucji. Pracownicy Pleciugi mówią, iż niektórzy widzowie w ostatniej chwili rezygnują z biletów i zwracają je np. z powodu choroby dziecka.

W poniedziałek w programie imprezy jest spektakl, który miał swoją prapremierę w miniony weekend. To „Kaczątko” Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego (o godz. 10). Akcja toczy się w warstwie plastycznej, przy dźwiękach muzyki (autorstwa gitarzysty Republiki Zbigniewa Krzywańskiego), która luźno nawiązuje do utworów ludowych.

Z kolei o godz. 11.30 i 16.30 zostanie pokazany spektakl islandzki, dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat (bez bariery językowej, jak zapewniają organizatorzy), prezentujący sztukę tańca współczesnego, wzbogacony o piękną muzykę wykonywaną na żywo. To „Dziwne piórka". Przedstawienie zapowiada o dwóch małych pisklętach, które rozpoczynają naukę latania. Twórcy podkreślają, że spektakl zapewnia bliski kontakt publiczności z bohaterami przedstawienia, zatem publiczność usadowiona jest wkoło sceny, niczym w ptasim gnieździe.

Na poniedziałek zaplanowano też warsztaty pn. „FiKa kulturalna - Posłuchaj i narysuj. Zwierzęta w literaturze" w kluboksięgarni FiKa przy al. Jana Pawła II. Takie zajęcia odbywać się będą codziennie, aż do piątku, o godz. 16.30. Natomiast w czwartek dodatkowo będzie okazja spotkać się z Martą Guśniowską, autorką tekstu do premierowego, sobotniego spektaklu pt. „Karmelek". Uwaga! Na warsztaty obowiązują bezpłatne wejściówki, do pobrania w kasie Pleciugi. ©℗

(MON)

Fot. Steve Lorenz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA