Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Choszczeńskie kąpielisko znów w pełni dostępne

Data publikacji: 2019-08-12 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 12:01
Choszczeńskie kąpielisko znów w pełni dostępne
 

Można już w pełni korzystać z plaży miejskiej w Choszcznie. Kąpielisko było nieczynne po tym, jak ktoś wrzucił do wody nieznaną substancję chemiczną. Ta w kontakcie z wodą wybuchła.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca. Ktoś wrzucił do wody kartonową puszkę z nieznaną substancją, która po wejściu w reakcję z wodą, wybuchła. W momencie wybuchu obok znajdowało się dziecko. Zostało przewiezione do szpitala. Po badaniach wróciło do domu.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, straż pożarna, saperzy, którzy przeczesywali plażę w poszukiwaniu materiałów niebezpiecznych. Oprócz resztek wspomnianej puszki, nic nie znaleziono. Pewnie dlatego część plaży ponownie została otwarta. Można było jednak jedynie się opalać, bo dalej obowiązywał zakaz kąpieli.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, woda z jeziora Klukom została pobrana do badań chemicznych. Ostatecznie Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Szczecinie zezwolił na kąpiel w jeziorze. Przypomnijmy, że korzystanie z kąpieliska miejskiego w Choszcznie jest bezpłatne. Dlatego cieszy się ono wielkim zainteresowaniem mieszkańców miasta i turystów. Organizatorem kąpieliska nad jeziorem Klukom jest Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Do dyspozycji wypoczywających jest m.in. trawiasta plaża, dwa boiska do siatkówki plażowej. ©℗

(sja)

Fot. Archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA