wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gdzie w Zachodniopomorskiem nie można się kąpać?

Gdzie w Zachodniopomorskiem nie można się kąpać?

Gdzie w Zachodniopomorskiem nie można się kąpać?
Data publikacji: 2019-08-03 09:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-07 12:43
Wywietleń: 1568 406562

Na trzech kąpieliskach nie można wchodzić do wody w sobotę w województwie zachodniopomorskim. Tylko w jednym przypadku powodem zakazu są sinice.

Aktualną informację dotyczącą stanu wody w kąpieliskach zamieścił na swojej stronie internetowej Główny Inspektor Sanitarny.

Wynika z niej, że nad morzem w sobotę przed południem kąpiel jest zabroniona tylko w kąpielisku nr 6 w Darłówku Zachodnim, gdzie w wodzie wykryto bakterie escherichia coli.

Nadal utrzymuje się też zakaz korzystania z wody w dwóch zachodniopomorskich jeziorach. W akwenie w Gryficach przyczyną jest zakwit sinic. W przypadku kąpieliska w Choszcznie nad Jeziorem Klukom powodem wywieszenia czerwonej flagi jest oczekiwanie na wyniki analiz próbek wody.

Sanepid podkreśla, że stan wody w poszczególnych kąpieliskach może się pogorszyć na tyle, że zostanie tam wprowadzony zakaz korzystania z wody. Stanie się tak m.in. wówczas, gdy w przybrzeżnych wodach ponownie pojawią się zakwity sinic.

Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują wspólnie pracownicy Sanepidu i ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę.

Sanepid na swoich stronach internetowych zaleca w razie obfitego zakwitu sinic absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W razie połknięcia takiej wody mogą wystąpić: biegunka, wymioty i bóle brzucha.

(k, pap)

Fot. Wiesław Miller

Komentarze

czytam
Najlepiej nie kapać nigdzie / jak nie mata wanny , to fontanny też nie polecam / . Ci, którzy wiedzą gdzie pływać , będą mieli spokój nad wodą !
2019-08-03 13:19:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie