Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Gdzie w Zachodniopomorskiem nie można się kąpać?

Data publikacji: 2019-08-03 09:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:46
Gdzie w Zachodniopomorskiem nie można się kąpać?
 

Na trzech kąpieliskach nie można wchodzić do wody w sobotę w województwie zachodniopomorskim. Tylko w jednym przypadku powodem zakazu są sinice.

Aktualną informację dotyczącą stanu wody w kąpieliskach zamieścił na swojej stronie internetowej Główny Inspektor Sanitarny.

Wynika z niej, że nad morzem w sobotę przed południem kąpiel jest zabroniona tylko w kąpielisku nr 6 w Darłówku Zachodnim, gdzie w wodzie wykryto bakterie escherichia coli.

Nadal utrzymuje się też zakaz korzystania z wody w dwóch zachodniopomorskich jeziorach. W akwenie w Gryficach przyczyną jest zakwit sinic. W przypadku kąpieliska w Choszcznie nad Jeziorem Klukom powodem wywieszenia czerwonej flagi jest oczekiwanie na wyniki analiz próbek wody.

Sanepid podkreśla, że stan wody w poszczególnych kąpieliskach może się pogorszyć na tyle, że zostanie tam wprowadzony zakaz korzystania z wody. Stanie się tak m.in. wówczas, gdy w przybrzeżnych wodach ponownie pojawią się zakwity sinic.

Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują wspólnie pracownicy Sanepidu i ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę.

Sanepid na swoich stronach internetowych zaleca w razie obfitego zakwitu sinic absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W razie połknięcia takiej wody mogą wystąpić: biegunka, wymioty i bóle brzucha.

(k, pap)

Fot. Wiesław Miller

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytam
2019-08-03 13:19:07
Najlepiej nie kapać nigdzie / jak nie mata wanny , to fontanny też nie polecam / . Ci, którzy wiedzą gdzie pływać , będą mieli spokój nad wodą !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA