Sobota 28 maja 2022r. 
REKLAMA

Spotkanie z pólkolonistami czyli bezpiecznie nad wodą

Data publikacji: 2017-08-27 00:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Spotkanie z pólkolonistami czyli bezpiecznie nad wodą
 

Mimo że wakacje chylą się końcowi policjanci wciąż prowadzą działania profilaktyczne. Mundurowi z Pyrzyc spotkali się z dziećmi spędzającymi czas na półkoloniach nad jeziorem Wądół w Lipianach. 

Przedstawiciele pyrzyckiej policji i dzielnicowy Komisariatu Policji w Lipianach w ramach prowadzonej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odwiedzili dzieci przebywające na półkolonii w Lipianach.

Przeprowadzone spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa nad wodą.

- Koloniści doskonale wiedzieli, gdzie i kiedy mogą się kapać. Wiedzieli również, że nad ich bezpieczeństwem podczas kąpieli powinien zawsze czuwać ktoś dorosły. Bezbłędnie udzielali odpowiedzi na stawiane pytania. Duża grupa uczestników półkolonii przyjeżdża na przystań rowerami dlatego przypomniano również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówi sierż. szt. Marcelina Pałaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.

W spotkaniu wziął również przewodnik psa służbowego wraz ze swoim podopiecznym Grafem. Policjant przypomniał zasady jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi czworonogami i co zrobić w przypadku ataku agresywnego psa.

Uczestnikom spotkania rozdano materiały profilaktyczne z zasadami bezpieczeństwa oraz odblaski i poradnik rowerzysty dla małych cyklistów.

(n)

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA