Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Półkolonie w siodle mają wzięcie

Data publikacji: 2017-08-22 15:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Półkolonie w siodle mają wzięcie
 

O miejsca na półkolonie w siodle rodzice pytają już w lutym, bo widzą, że ich dzieci nigdy się tu nie nudzą, a oprócz dwóch jazd konnych dziennie mogą liczyć także na inne formy aktywności ruchowej i zabawy na świeżym powietrzu i aż cztery posiłki.

Wszystko to gwarantuje Akademicki Ośrodek Jeździecki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na szczecińskim Osowie. W poniedziałek (21 bm.) rozpoczął się właśnie przedostatni, siódmy już turnus; tym razem młodzi miłośnicy jazdy konnej będą mieli okazję do sprawdzenia się w roli fotografów.

– Dotychczas zorganizowaliśmy już półkolonie o tematyce plastycznej, ekologicznej oraz wegetariańskiej. Przez ten tydzień dzieci od 6 do 13 lat będą miały możliwość nie tylko nauczyć się jazdy konnej, ale również spróbować uwiecznić te piękne zwierzęta na fotografiach – wyjaśnia Robert Palacz, kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w Szczecinie. – Nasze położenie, na skraju Puszczy Wkrzańskiej i Lasu Arkońskiego, także sprzyja zabawie z aparatem i fotografowaniu przyrody.

Oprócz typowych zajęć jeździeckich ośrodek oferuje również lekcje pierwszej pomocy z udziałem wykwalifikowanych ratowników medycznych. Zaplanowana jest także wizyta policjantów z wydziału prewencji, którzy przybliżą najmłodszym zasady bezpieczeństwa na wakacjach. Dzieci nauczą się wykonywać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne koni, poznają budowę siodła i ogłowia.

Ostatni, ósmy turnus w ośrodku na Osowie odbędzie się od 28 sierpnia do 1 września.

– Zapraszamy dzieci od lat 6 również na lekcje indywidualne. Na chcących nauczyć się podstaw jazdy konnej codziennie po godz. 16 czekają wykwalifikowani instruktorzy – zachęca R. Palacz.

(kel)

Fot. AOJ ZUT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

M.Dem.
2017-08-22 16:59:15
Chore. Po prostu chore.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA