niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (8.12.2016)

Opinie Czytelników (8.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-08 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-08 17:02
Wywietleń: 1104 182784

– Kto to jest Mateusz Kijowski, skąd się wziął, jaką ma przeszłość? Kpi sobie ze stanu wojennego, z obecnej władzy, podpala społeczeństwo, ma problemy z zobowiązaniami wobec własnej rodziny i nagle znajduje tysiące zwolenników? Na dodatek mocno z nim sympatyzują ludzie PO z Grzegorzem Schetyną na czele, byli prezydenci Wałęsa i Komorowski, szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Kto tak naprawdę kieruje tym medialnie wykreowanym „aktywistą”?

* * *

– Oburza się Czytelnik w środowych opiniach na protest organizowany przez KOD 13 grudnia, a ja oburzam się na władzę PiS i też zamierzam głośno to na ulicy wykrzyczeć, bo dość mam tej dobrej zmiany, która prowadzi nas wyłącznie do zniewolenia i klęczenia w kościołach.

* * *

– Czytam artykuł red. Lemańczyk pt. „Blichtr i upadek” i myślę, że dziennikarka dawno nie zapuszczała się w niektóre rejony śródmieścia, dlatego centrum jest dla niej takie biało-czarne. Światowo jest tylko przy filharmonii i „Przełomach”, reszta to bieda z nędzą. A to nieprawda! Niech się pani redaktor przejdzie na ul. Mazurską, w aleję Papieża Jana Pawła II, zajrzy na Piłsudskiego, 
a wówczas zobaczy, ile mamy pięknie odnowionych przez właścicieli kamienic. Problemem jest to, że to domy zarządzane przez miasto wyglądają tak,  jakby II wojna światowa dopiero się skończyła i psują obraz centrum. Dlatego trzeba jak najtaniej przekazać gminne zasoby w prywatne ręce, nawet za symboliczną złotówkę – właściciele szybko doprowadzą je do dawnej świetności.

* * *

– Niszczenie pomników historii to barbarzyństwo! To są bowiem symbole żołnierskie, symbole walki, symbole przelewu krwi i walki o wolność, a każdy poległy wymaga szacunku i upamiętnienia. Skoro je likwidujemy, nie dziwmy się, że Rosja patrzy na nas wrogo. Dziś świat walczy o rynki zbytu, gospodarkę, turystykę, a nie zajmuje się pomnikami. W naszym wydaniu to nie jest żadna dekomunizacja, żaden zakaz propagowania symboli komunistycznych, a raczej żałosne wymachiwanie szabelką. Po drugie: komunistyczne Chiny są dla nas świetnym partnerem gospodarczym, a wielka Rosja – wrogiem numer jeden?

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

stefan.M
Do pana z KOD-u pan tez nie placi alimentow i pana idol to pan Mateusz Kijowski?? Pan tyko bzykac potrafi i nic wiecej?? Rozumiem jezeli na czele stanie czlowiek madry i czysty wedlug sumienia i prawa, a nie przestepca bo przestepstwem jest nie placenie alimentow!!! Czy w Polsce nie ma juz autorytetow tyko sami post komunisci zlodzieje ??? Ja nie jestem za kodziarzmi , tez mnie irytuja pewne decyzje tego obozu , ale jestem za demokracja i wybory sa dla mnie swiete.
2016-12-08 15:48:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie