piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (8.12.2016)

Opinie Czytelników (8.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-08 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-08 17:02
Wywietleń: 1018 182784

– Kto to jest Mateusz Kijowski, skąd się wziął, jaką ma przeszłość? Kpi sobie ze stanu wojennego, z obecnej władzy, podpala społeczeństwo, ma problemy z zobowiązaniami wobec własnej rodziny i nagle znajduje tysiące zwolenników? Na dodatek mocno z nim sympatyzują ludzie PO z Grzegorzem Schetyną na czele, byli prezydenci Wałęsa i Komorowski, szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Kto tak naprawdę kieruje tym medialnie wykreowanym „aktywistą”?

* * *

– Oburza się Czytelnik w środowych opiniach na protest organizowany przez KOD 13 grudnia, a ja oburzam się na władzę PiS i też zamierzam głośno to na ulicy wykrzyczeć, bo dość mam tej dobrej zmiany, która prowadzi nas wyłącznie do zniewolenia i klęczenia w kościołach.

* * *

– Czytam artykuł red. Lemańczyk pt. „Blichtr i upadek” i myślę, że dziennikarka dawno nie zapuszczała się w niektóre rejony śródmieścia, dlatego centrum jest dla niej takie biało-czarne. Światowo jest tylko przy filharmonii i „Przełomach”, reszta to bieda z nędzą. A to nieprawda! Niech się pani redaktor przejdzie na ul. Mazurską, w aleję Papieża Jana Pawła II, zajrzy na Piłsudskiego, 
a wówczas zobaczy, ile mamy pięknie odnowionych przez właścicieli kamienic. Problemem jest to, że to domy zarządzane przez miasto wyglądają tak,  jakby II wojna światowa dopiero się skończyła i psują obraz centrum. Dlatego trzeba jak najtaniej przekazać gminne zasoby w prywatne ręce, nawet za symboliczną złotówkę – właściciele szybko doprowadzą je do dawnej świetności.

* * *

– Niszczenie pomników historii to barbarzyństwo! To są bowiem symbole żołnierskie, symbole walki, symbole przelewu krwi i walki o wolność, a każdy poległy wymaga szacunku i upamiętnienia. Skoro je likwidujemy, nie dziwmy się, że Rosja patrzy na nas wrogo. Dziś świat walczy o rynki zbytu, gospodarkę, turystykę, a nie zajmuje się pomnikami. W naszym wydaniu to nie jest żadna dekomunizacja, żaden zakaz propagowania symboli komunistycznych, a raczej żałosne wymachiwanie szabelką. Po drugie: komunistyczne Chiny są dla nas świetnym partnerem gospodarczym, a wielka Rosja – wrogiem numer jeden?

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

stefan.M
Do pana z KOD-u pan tez nie placi alimentow i pana idol to pan Mateusz Kijowski?? Pan tyko bzykac potrafi i nic wiecej?? Rozumiem jezeli na czele stanie czlowiek madry i czysty wedlug sumienia i prawa, a nie przestepca bo przestepstwem jest nie placenie alimentow!!! Czy w Polsce nie ma juz autorytetow tyko sami post komunisci zlodzieje ??? Ja nie jestem za kodziarzmi , tez mnie irytuja pewne decyzje tego obozu , ale jestem za demokracja i wybory sa dla mnie swiete.
2016-12-08 15:48:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie