niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (07.12.2016)

Opinie Czytelników (07.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-07 14:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-07 14:36
Wywietleń: 913 182597

– Jako członek dawnej „Solidarności” odpowiedzialny w Szczecinie za kolportaż ulotek protestuję przeciwko hucpie politycznej, którą zamierza urządzić KOD 13 grudnia! To próba zamachu stanu w demokratycznym państwie! Inicjatorzy wyprowadzania ludzi na ulice, nawoływania do obalenia rządu, powinni stanąć przed sądem.

* * *

– Raport Szlachetnej Paczki o biedzie pokazał, jak naprawdę żyją ludzie w Polsce! Niektórym na dzień musi wystarczyć tylko 1,6 zł, a ten stan upodlenia dotyczy najczęściej seniorów. Upokorzonych przez kolejne rządy, niechcianych w nowoczesnym społeczeństwie. To bardzo przykre, że przestępca ma w więzieniu lepsze warunki i miskę pełniejszą niż niejeden kiedyś ciężko pracujący człowiek. Politycy każdej partii potrafią prawić farmazony w kampaniach wyborczych o tym, że będą zauważać każdego człowieka i mu służyć – jak to wygląda w praktyce, pokazuje ów wstrząsający dokument.

* * *

– Masło zdrożało niemal o 50 proc., inne artykuły spożywcze w większym lub mniejszym stopniu też zmieniły ceny na wyższe, za chwilę będziemy płacić horrendalne czynsze w mieszkaniach komunalnych, już – aż o 100 proc.! – podwyższono opłatę za użytkowanie wieczyste. Jednak rząd mówi nam, że jest deflacja, dlatego waloryzacji emerytur otrzymamy ledwie od 3 do 5 złotych. Nas, seniorów, zawsze można oszukać, bo nie zaprotestujemy, nie wyjdziemy na ulice, tylko w czterech ścianach będziemy ze łzami przełykać suchy chleb.

* * *

– Z zażenowaniem wysłuchałem uzasadnienia sądu w sprawie Romana Polańskiego – był to popis niekompetencji i indolencji naszego wymiaru sprawiedliwości. Skoro teraz na tapecie jest sławny reżyser, to dlaczego z równą mocą nie zostało wszczęte śledztwo w sprawie byłego już wiceministra – szpiega amerykańskiego Roberta Greya? Jeśli minister Ziobro tak lubi grzebać się w przeszłości, może powinien złożyć rewizję wyroku dot. śmierci Barbary Blidy i jako pierwszy zostać przesłuchany.

* * *

– Co nam po nowych technologiach, gdy nagle – tak jak działo się ostatnio – strzeli prąd i niemal 200 tysięcy ludzi musiało siedzieć przy świeczkach. Co nam po cyfryzacji, skoro co rusz zdarzają się takie przypadki, że byle wichura zrywa linie energetyczne, notabene przestarzałe i nieodnawiane. Dlatego dziwi mnie „głęboka cyfryzacja” Poczty Polskiej, która zamierza większość usług sprzedawać internetowo. Czy tradycyjny list z nalepionym znaczkiem to już relikt przeszłości?

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie