piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (6.12.2016)

Opinie Czytelników (6.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-06 12:40
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-06 12:40
Wywietleń: 447 182503

– Nie oddamy kultury, edukacji, praw kobiet, praw pracowniczych, samorządów, organizacji pozarządowych, mediów, gospodarki – głoszą „elity”, czyli Wałęsa, Janda, Petru, Schetyna, Frasyniuk i inni. A ja słyszę, jakby mówili: nie oddamy stołków, dotacji, władzy. Tylko po co angażować w te rozgrywki naród i wyprowadzać Polaków na ulice 13 grudnia pod szczytnymi hasłami obrony demokracji? Czy ci podpalacze chcą wojny domowej, rozlewu krwi? Dlaczego społeczeństwo ma wypowiadać posłuszeństwo tej władzy – o co apeluje KOD – zrozumieć nie mogę. Mnie żyje się tak samo jak za 8-letnich rządów PO.

* * *

– Jaka to demokracja, jaka to wolność, skoro na każdym kroku jesteśmy inwigilowani! Teraz każą nam rejestrować numery telefoniczne na kartę i tłumaczą, że to w związku z walką z terroryzmem, a tak naprawdę tylko po to, by nas wszystkich skrupulatnie kontrolować. 

* * *

– Obecny Sejm większość niewygodnych ustaw uchwala nocą, a prezydent podpisuje je wszystkie jak leci – dwie godziny po głosowaniu w parlamencie. To jest ta dobra zmiana i ten prezydent wszystkich Polaków? Dla mnie jest wyłącznie notariuszem Prawa i Sprawiedliwości! Rozumny i uczciwy człowiek nad ważnymi sprawami długo się zastanawia, a nie podpisuje na kolanie.

* * *

– 19 grudnia kończy się kadencja Rzeplińskiego, a w jego obronie staje niemal całe środowisko prawnicze, angażując się przy okazji politycznie. Co to za zabawa za nasze pieniądze w kręgach, które od lat niereformowane, kosztują nas miliardy złotych? Kto ustalił, że sędziowie dostają tak wysokie wypłaty, nie przechodzą na emerytury, tylko są w stanie spoczynku, nie płacą składek na ZUS? Dlaczego sędzia orzekający w poważnych przestępstwach dostaje taką samą pensję jak ten, który wydaje wyroki 
na kradnących kłódki z piwnic? Nie sądzę, by obrona Rzeplińskiego była dla nich obroną demokracji, praworządności, konstytucji, to raczej strach przed weryfikacją, 
niższymi zarobkami, utratą wpływów i przywilejów.

* * *

– Prezydent Krzystek na spotkaniach z rodzicami ubolewa, że po reformie szkolnictwa dzieci będą chodziły do szkół podstawowych na dwie zmiany. A tymczasem sam zamknął bardzo uczęszczanego „Maciusia” i wiele innych szkół podstawowych i gimnazjów, albo oddał budynki po placówkach w prywatne ręce. Stracił pamięć? My pamiętamy! Czas odejść, panie prezydencie – nie panuje pan nad miastem w żadnej dziedzinie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie