sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (29.03.2017)

Opinie Czytelników (29.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-29 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 11:49
Wywietleń: 1011 228597

– Minister zdrowia mówił ostatnio o tym, że trzeba wzmocnić w kraju opiekę psychiatryczną, bo jest słaba i nie zaspokaja potrzeb. Zgadzam się z nim w zupełności, a już teraz mogę przedstawić listę tych, którzy z tej wzmocnionej oby jak najszybciej psychiatrii powinni skorzystać. W pierwszej grupie powinien pojawić się minister Macierewicz z MON, minister Waszczykowski, Ziobro, pani minister Zalewska. A i dla ministra zdrowia taka wizyta także by się przydała, bo sieć szpitali, o której mówi, nie jest żadnym nowym pomysłem, tylko czymś, co wyjęte jest jeszcze z czasów komuny. Mam nieodparte wrażenie, że opiekę psychiatryczną naprawdę trzeba jak najszybciej wzmocnić i absolutnie podzielam to, co o tej dziedzinie medycyny mówi pan minister Konstanty Radziwiłł.

* * *

– Chodzę od dwóch miesięcy do przychodni przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie i obserwuję młodych ludzi, którzy tam się pojawiają w kilkuosobowych grupach. Mają prawo wchodzenia do gabinetów bez kolejki, ale czasem też muszą poczekać. Z rozmów, które prowadzą, wynika, że są oni kandydatami do jednostek obrony terytorialnej. Nie zawracałbym redakcji tym głowy, gdyby nie to, że kilka z tych osób znam z widzenia, ponieważ widuję ich w okolicach targowiska na Manhattanie, gdy siedzą na ławkach i popijają alkohol. Niektórych widuję tam codziennie, bo robię na targowisku zakupy. Przechodząc tam wczoraj usłyszałam, gdy jeden z tych, których widziałam w przychodni, namawiał kolegów od picia alkoholu, by wstępowali do obrony terytorialnej, bo to się opłaca i że można za to dostać nawet jakieś pieniądze. Nie ukrywam, że mnie to poraziło, bo jeżeli tacy ludzie mają być w tych jednostkach obrony, to ja się czuję wręcz zagrożona…

* * *

– Mam już dosyć przypatrywania się tej szalonej wycince, która już dawno powinna być wstrzymana. To jest jakaś totalna paranoja. Bo przecież jeszcze niedawno mieliśmy wielki smog, a teraz mamy wielkie rżnięcie. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że jedno z drugim ma wiele wspólnego. Bo jedno drzewo w ciągu roku może wyprodukować tlen dla trzech dorosłych osób. A na dodatek pochłania tlenek węgla i pyły, które są bardzo szkodliwe. Prezes już dawno mówił, że to trzeba zmienić i nic się nie zmienia. Już trudno połapać się, o co w tym wszystkim chodzi. Bo przecież miały być podjęte poważne kroki w celu likwidacji smogu, który pojawił się tej zimy nawet w naszym czystym podobno na tle innych miast Szczecinie, ale nie słyszałem, żeby coś w tym kierunku zrobiono, bo zima minęła i można problem odłożyć na potem… Moim zdaniem decyzja o wycince była nieprzemyślana i spowodowała niepowetowane szkody. Z jej powodu wycięto mnóstwo drzew, w tym wiele wręcz bezcennych. Jak sobie pomyślę o trzystuletnim dębie, który wycięto pod Nowym Warpnem, to robi mi się słabo. Bezmyślność to jedno, ale gdy wzmocniona jest zapisami prawnymi, to efekty są koszmarne.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą rozmijać się ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie