poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (29.03.2017)

Opinie Czytelników (29.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-29 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 11:49
Wywietleń: 1133 228597

– Minister zdrowia mówił ostatnio o tym, że trzeba wzmocnić w kraju opiekę psychiatryczną, bo jest słaba i nie zaspokaja potrzeb. Zgadzam się z nim w zupełności, a już teraz mogę przedstawić listę tych, którzy z tej wzmocnionej oby jak najszybciej psychiatrii powinni skorzystać. W pierwszej grupie powinien pojawić się minister Macierewicz z MON, minister Waszczykowski, Ziobro, pani minister Zalewska. A i dla ministra zdrowia taka wizyta także by się przydała, bo sieć szpitali, o której mówi, nie jest żadnym nowym pomysłem, tylko czymś, co wyjęte jest jeszcze z czasów komuny. Mam nieodparte wrażenie, że opiekę psychiatryczną naprawdę trzeba jak najszybciej wzmocnić i absolutnie podzielam to, co o tej dziedzinie medycyny mówi pan minister Konstanty Radziwiłł.

* * *

– Chodzę od dwóch miesięcy do przychodni przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie i obserwuję młodych ludzi, którzy tam się pojawiają w kilkuosobowych grupach. Mają prawo wchodzenia do gabinetów bez kolejki, ale czasem też muszą poczekać. Z rozmów, które prowadzą, wynika, że są oni kandydatami do jednostek obrony terytorialnej. Nie zawracałbym redakcji tym głowy, gdyby nie to, że kilka z tych osób znam z widzenia, ponieważ widuję ich w okolicach targowiska na Manhattanie, gdy siedzą na ławkach i popijają alkohol. Niektórych widuję tam codziennie, bo robię na targowisku zakupy. Przechodząc tam wczoraj usłyszałam, gdy jeden z tych, których widziałam w przychodni, namawiał kolegów od picia alkoholu, by wstępowali do obrony terytorialnej, bo to się opłaca i że można za to dostać nawet jakieś pieniądze. Nie ukrywam, że mnie to poraziło, bo jeżeli tacy ludzie mają być w tych jednostkach obrony, to ja się czuję wręcz zagrożona…

* * *

– Mam już dosyć przypatrywania się tej szalonej wycince, która już dawno powinna być wstrzymana. To jest jakaś totalna paranoja. Bo przecież jeszcze niedawno mieliśmy wielki smog, a teraz mamy wielkie rżnięcie. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że jedno z drugim ma wiele wspólnego. Bo jedno drzewo w ciągu roku może wyprodukować tlen dla trzech dorosłych osób. A na dodatek pochłania tlenek węgla i pyły, które są bardzo szkodliwe. Prezes już dawno mówił, że to trzeba zmienić i nic się nie zmienia. Już trudno połapać się, o co w tym wszystkim chodzi. Bo przecież miały być podjęte poważne kroki w celu likwidacji smogu, który pojawił się tej zimy nawet w naszym czystym podobno na tle innych miast Szczecinie, ale nie słyszałem, żeby coś w tym kierunku zrobiono, bo zima minęła i można problem odłożyć na potem… Moim zdaniem decyzja o wycince była nieprzemyślana i spowodowała niepowetowane szkody. Z jej powodu wycięto mnóstwo drzew, w tym wiele wręcz bezcennych. Jak sobie pomyślę o trzystuletnim dębie, który wycięto pod Nowym Warpnem, to robi mi się słabo. Bezmyślność to jedno, ale gdy wzmocniona jest zapisami prawnymi, to efekty są koszmarne.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą rozmijać się ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie