wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (24.03.2017)

Opinie Czytelników (24.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-24 12:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-24 12:27
Wywietleń: 2030 227070

– Mam 60 lat, jestem już na emeryturze. Strasznie mnie denerwują plany zmian nazw ulic w Szczecinie. Co komu przeszkadza ulica 26 Kwietnia albo 9 Maja? Albo aleja Wyzwolenia? Nie wolno naginać historii do bieżącej sytuacji politycznej. Jeśli IPN czuje taką pokusę, to niech na to przeznacza własne pieniądze, a nie nasze, podatników. Te ostatnie lepiej przeznaczyć na ważniejsze cele w rodzaju dożywiania dzieci w szkołach, dofinansowania służby zdrowia albo budowy nowych przedszkoli.

* * *

– Obłuda naszej polityki jest przerażająca. Czytam właśnie o skazaniu na 4 lata człowieka, który szpiegował na rzecz Rosji. Zastanawiam się, czym on się różnił od Kuklińskiego, który szpiegował na rzecz Ameryki? Chyba tylko tym, że jeden ma wyrok, a drugi awanse i pomniki. Dla mnie jest zupełnie jasną rzeczą, że nie wolno brać pieniędzy za sprzedawanie tajemnic własnego kraju ani od Rosji, ani od USA, ani od żadnego innego państwa. To nie jest ani honorowe, ani patriotyczne.

* * *

– Podobno w ZUS-ie nie zapisano wszystkich składek i nowi emeryci będą mieć świadczenia niższe nawet o tysiąc złotych. To jest totalny skandal. Nie dość, że znów, skracając wiek emerytalny, zmniejszono tym, którzy na nie teraz przejdą, wysokość świadczeń, to jeszcze przez bałagan w państwowych instytucjach po raz kolejny po kieszeni oberwą ludzie.

* * *

– Zbulwersowała mnie opinia Czytelniczki o tym, że Sybiracy mają wysokie emerytury i dostęp do darmowych leków, a Polacy tymczasem klepią biedę. Jak można tak mówić? Przecież wiadomo, co Sybiracy w życiu przeszli! I to dlatego właśnie, że są Polakami!

* * *

– Martwi mnie coraz gorsza pozycja międzynarodowa naszego kraju. Sprawa z udowadnianiem, że Saryusz-Wolski to lepszy Polak niż Tusk, skończyła się totalnym blamażem i jak słyszę, nie wyciągnięto z niej żadnych wniosków. Dziś pani premier znów przekonuje o tym, że lepiej szantażować, niż negocjować. Czekam tylko, kiedy zacznie się nas przekonywać, że najlepsza demokracja jest na Białorusi. Owoce amatorstwa dyplomatycznego tej ekipy będziemy zjadać jeszcze przez długie lata.

* * *

– Minister Waszczykowski chce posłać nasze myśliwce na misje bojowe przeciwko Państwu Islamskiemu. To jakaś schizofrenia: chwalić się, że Polska jest bezpieczna i wolna od islamskich zagrożeń, a potem wstępować na wojenną ścieżkę przeciwko terrorystom. I to w sytuacji, w której z wojska masowo odchodzą najwyżsi rangą dowódcy, bo nie mogą znieść pomiatania przez Misiewicza i Macierewicza.

* * *

– Dostałam 3 zł rewaloryzacji emerytury. W sklepach wszystko podrożało, nawet te najbardziej podstawowe artykuły spożywcze. Nie stać mnie na to, by wykupić wszystkie leki, jakie zapisuje mi lekarz. Mimo że uczciwie pracowałam przez całe życie, zmagam się teraz z ubóstwem. Obecnie rządzący obiecywali takim jak ja, że wreszcie zadbają o naszą godną starość. Mogę teraz im w twarz powiedzieć: „kłamaliście tak samo jak wasi poprzednicy”.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie