piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (24.11.2016)

Opinie Czytelników (24.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-24 09:58
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-24 10:54
Wywietleń: 537 175873

– Cieszę się, że Małgorzata Jacyna-Witt znowu wystartuje w wyborach prezydenta miasta. Wierzę, że tym razem jej się uda. Kibicuję jej między innymi dlatego, że przypomina mi Donalda Trumpa – jest niepospolita, działa w budownictwie. Mam tylko jedną obawę: gdzieś słyszałem, że wybór kobiety na prezydenta może mieć jakiś związek z końcem świata… Jestem więc rozdarty: kibicuję jej i boję się wygranej.

* * *

– Podobają mi się zmiany w światowych władzach piłki nożnej, bo przecież bez jakichś zmian, i reżyserii, ostatnie wyniki meczów – jak 8:4 Borussi Dortmund z Legią – nie byłyby możliwe. Ja bym jeszcze zlikwidował spalone, to moglibyśmy łatwiej dojść do wyników dwucyfrowych. 6:2 z udziałem Pogoni wskazuje, że polskie władze piłkarskie i prezes Boniek też nadążają za światowymi trendami.

* * *

– Już od ponad pół roku słyszę o kłopotach finansowych szpitala w Zdunowie. Politycy i, co dziwne, również związki zawodowe mówią, że trzeba jakoś temu zaradzić, coś zrobić. Żadnych konkretów. A kiedy wreszcie ktoś coś postanowił, zdecydował, że coś zrobi, to nagle święte oburzenie. Protesty. Marszałek zapowiedział, że nie zlikwiduje żadnego oddziału, to dobrze. Nie zwolni lekarzy, też dobrze. Ale niestety nikt jeszcze nie powiedział, co to połączenie da pacjentom! Czy zmienią się zasady przyjmowania chorych, czy po połączeniu nadal będą obowiązywać zaplanowane wizyty? Dla mnie to jest ważne. Tym się powinni martwić związkowcy i decydenci. A nie tym, jaka będzie wisiała tabliczka na drzwiach – szpital taki czy inny.

* * *

– Co rusz czytam, że są organizowane bezpłatne porady prawne dla potrzebujących. Dowiedziałem się jednak, że żadna opinia nie może się zakończyć sporządzeniem jakiegoś pisma, które np. pomogłoby człowiekowi mającemu nóż na gardle wstrzymać bieg wydarzeń. Ludzie, którzy nie znają się na prawie, nic z tych akcji nie wynoszą, to im nic nie daje. Moim zdaniem, takie akcje są bezwartościowe.

* * *

– Śledzę obrady komisji sejmowej dot. Amber Gold. To bardzo ciekawe. Tu bowiem dopiero widać, że każdy człowiek jest wobec prawa równy. Kiedy musimy zeznawać, nagle stajemy się bezradni jak dzieci. Wczoraj usłyszałem, że nawet prokurator wynajął adwokata.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

Komentarze

aaa
Dlaczego ZDITM wycofuje z kas blankiety papierowych biletów miesięcznych??? Tradycyjną "sieciówkę" można tylko zrobić w 3 czy 4 punktach? System elektronicznych kart wciąż nie działa w środkach transportu, poza tym przymuszanie do korzystania z tej formy (tj. elektronicznej) pachnie dyktaturą i monopolem.Wstyd !!!
2016-11-24 10:38:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”