Wtorek 22 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Opinie Czytelników (24.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-24 09:58
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-24 10:54

– Cieszę się, że Małgorzata Jacyna-Witt znowu wystartuje w wyborach prezydenta miasta. Wierzę, że tym razem jej się uda. Kibicuję jej między innymi dlatego, że przypomina mi Donalda Trumpa – jest niepospolita, działa w budownictwie. Mam tylko jedną obawę: gdzieś słyszałem, że wybór kobiety na prezydenta może mieć jakiś związek z końcem świata… Jestem więc rozdarty: kibicuję jej i boję się wygranej.

* * *

– Podobają mi się zmiany w światowych władzach piłki nożnej, bo przecież bez jakichś zmian, i reżyserii, ostatnie wyniki meczów – jak 8:4 Borussi Dortmund z Legią – nie byłyby możliwe. Ja bym jeszcze zlikwidował spalone, to moglibyśmy łatwiej dojść do wyników dwucyfrowych. 6:2 z udziałem Pogoni wskazuje, że polskie władze piłkarskie i prezes Boniek też nadążają za światowymi trendami.

* * *

– Już od ponad pół roku słyszę o kłopotach finansowych szpitala w Zdunowie. Politycy i, co dziwne, również związki zawodowe mówią, że trzeba jakoś temu zaradzić, coś zrobić. Żadnych konkretów. A kiedy wreszcie ktoś coś postanowił, zdecydował, że coś zrobi, to nagle święte oburzenie. Protesty. Marszałek zapowiedział, że nie zlikwiduje żadnego oddziału, to dobrze. Nie zwolni lekarzy, też dobrze. Ale niestety nikt jeszcze nie powiedział, co to połączenie da pacjentom! Czy zmienią się zasady przyjmowania chorych, czy po połączeniu nadal będą obowiązywać zaplanowane wizyty? Dla mnie to jest ważne. Tym się powinni martwić związkowcy i decydenci. A nie tym, jaka będzie wisiała tabliczka na drzwiach – szpital taki czy inny.

* * *

– Co rusz czytam, że są organizowane bezpłatne porady prawne dla potrzebujących. Dowiedziałem się jednak, że żadna opinia nie może się zakończyć sporządzeniem jakiegoś pisma, które np. pomogłoby człowiekowi mającemu nóż na gardle wstrzymać bieg wydarzeń. Ludzie, którzy nie znają się na prawie, nic z tych akcji nie wynoszą, to im nic nie daje. Moim zdaniem, takie akcje są bezwartościowe.

* * *

– Śledzę obrady komisji sejmowej dot. Amber Gold. To bardzo ciekawe. Tu bowiem dopiero widać, że każdy człowiek jest wobec prawa równy. Kiedy musimy zeznawać, nagle stajemy się bezradni jak dzieci. Wczoraj usłyszałem, że nawet prokurator wynajął adwokata.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aaa
2016-11-24 10:38:10
Dlaczego ZDITM wycofuje z kas blankiety papierowych biletów miesięcznych??? Tradycyjną "sieciówkę" można tylko zrobić w 3 czy 4 punktach? System elektronicznych kart wciąż nie działa w środkach transportu, poza tym przymuszanie do korzystania z tej formy (tj. elektronicznej) pachnie dyktaturą i monopolem.Wstyd !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ