środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (21.11.2016)

Opinie Czytelników (21.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-21 11:40
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-21 11:40
Wywietleń: 885 174471

– Nie powinniście rozpowszechniać w tej rubryce opinii, że w kraju rządzi Jarosław Kaczyński. To oczywista bzdura. Przecież jeden człowiek nie może się znać na wszystkim – edukacji, gospodarce, sprawach zagranicznych…. Mamy w Polsce wspaniałą panią premier i dobrego prezydenta.

* * *

– W radiu usłyszałem, że jest kolejny pomysł na ratowanie frankowiczów. Osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach, będą mogły oddać klucze od swoich mieszkań lub domów i uwolnią się od długu. Ten pomysł świadczy o tym, że prezydentowi doradzają rezydenci banków. Bo banki najwięcej na tym zyskają. Ludzie stracą spłaconą część kredytu i mieszkanie. Bank zaś sprzeda nieruchomość i zyska podwójnie. Bo raz już przyjął część wartości mieszkania w spłacanych ratach, a drugi raz dostanie ze sprzedaży mieszkania 100 procent jego rynkowej ceny. To dla kogo ma być ta pomoc? Dla kredytobiorców czy dla banków?

* * *

– Czytam w „Kurierze”, że Platforma Obywatelska krytykuje prezydenta Szczecina Piotra Krzystka za źle prowadzone inwestycje oświatowe i opóźnienia w ich realizacji. A przy okazji radna PO wytyka, że w mieście brakuje miejsc w żłobkach dla 1500 dzieci. Przecież ta sytuacja nie powstała wczoraj! Teraz się obudzili? Jak to jest możliwe, że ani nasi radni, ani magistraccy urzędnicy nie potrafili zaradzić takiemu absurdowi? Mówi się o inwestowaniu w rodziny, zachęca się do posiadania dzieci i zaprasza na koniec kolejki do żłobków, na miejsce w których nie ma szans?

* * *

– Cieszy nagroda dla Przełomów, cieszy doceniany na świecie urok naszej filharmonii. Mamy czym przyciągnąć turystów i powinniśmy to chyba bardziej promocyjnie wykorzystać. Mam wrażenie, że wciąż odwiedzają nas głównie wycieczki z Niemiec i Skandynawii, ale nie z powodu atrakcyjnego miasta i ciekawych miejsc, a tanich sklepów i usług medycznych. Dobrze, że są. Ale przyciągnijmy też innych, bo mamy co pokazać.

* * *

– Powołano „gabinet cieni”, którego skład został przedstawiony w czwartek przez PO. Ma być surowym recenzentem pracy rządu Beaty Szydło i wnosić własne rozwiązania na przyszłość. A mnie przychodzi na myśl tylko jedno: taka opozycja na czele z panem Schetyną i panią Kopacz skazana jest na szybką klęskę. Nie mają szans z PiS-em, nie mają żadnych pomysłów na to, jak wrócić do władzy. I bezlitośnie dołują w kolejnych sondażach. Te twarze już się opatrzyły, a ich wspaniałe deklaracje to w obecnych warunkach utopia. Ze smutkiem zakończę: nie daję im żadnych szans.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie