piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (18.11.2016)

Opinie Czytelników (18.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-18 19:09
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-18 19:10
Wywietleń: 649 173195

– WYSŁUCHAŁEM przemówienia pani premier Beaty Szydło z okazji roku rządu. Powiedziała ona, że rząd realizuje program napisany przez Polki i Polaków. Następnego dnia widziałem rozmowę z szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – panem Błaszczakiem. Ten z kolei powiedział, że realizuje program napisany przez prezesa Kaczyńskiego. I tymi słowami zadał kłam wypowiedzi pani premier. Ona jest tylko papugą dyktatora. W naszym kraju nie rządzi ani premier, ani prezydent, tylko jeden człowiek – Jarosław Kaczyński.

* * *

– CZYTAM w „Kurierze”, że łykamy leki na kilogramy, że wydajemy na nie mnóstwo pieniędzy. Może zamiast mówić, że stosowanie leków i preparatów wydawanych bez recepty może wywołać skutki uboczne, lekarze powinni zrobić coś, aby w telewizjach nie było tylu reklam lekarstw. To tabletki na ból głowy, na wątrobę, na przeziębienie, dla dzieci i dla dorosłych. Ludzie oglądają, dają się omamić i potem kupują. Może resort zdrowia powinien zainterweniować, aby ograniczyć zużycie niepotrzebnych medykamentów?

* * *

– OPOZYCJA narzeka, że zmarnowaliśmy rok pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Ale co przez ten rok zaproponowała opozycja, jaką alternatywę? Żadnej. Zwłaszcza denerwuje mnie Ryszard Petru, który wziął kredyt we frankach, a potem go przewalutował. Niby partia wielkich specjalistów od pieniędzy, a ich własny skarbnik nie był w stanie połapać się w finansach i stracili dotację.

* * *

– WYBÓR Donalda Trumpa to jak zakup kota w worku. Po prostu nie wiadomo, co będzie. Dlatego nie przesadzałbym ani z rozpaczą, ani z satysfakcją. Wszystkie prognozy są z gruntu chybione, bo ci, którzy je formułują, nie mają do czego porównać tej sytuacji.

* * *

– BYCIE prezydentem miasta takiego jak Szczecin – miasta, które dopiero zaczyna niemrawo wychodzić z dołka i ma olbrzymie zapóźnienie do odrobienia – to naprawdę poważna sprawa. A kolejni kandydaci na kandydatów sprawiają wrażenie, jakby ubieganie się o ten urząd to był jakiś happening. Niech lepiej przysiądą fałdów i napiszą spójne solidne programy, z których coś będzie wynikało dla zwykłych mieszkańców.

Poglądy zamieszone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”