środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (18.11.2016)

Opinie Czytelników (18.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-18 19:09
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-18 19:10
Wywietleń: 1075 173195

– WYSŁUCHAŁEM przemówienia pani premier Beaty Szydło z okazji roku rządu. Powiedziała ona, że rząd realizuje program napisany przez Polki i Polaków. Następnego dnia widziałem rozmowę z szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – panem Błaszczakiem. Ten z kolei powiedział, że realizuje program napisany przez prezesa Kaczyńskiego. I tymi słowami zadał kłam wypowiedzi pani premier. Ona jest tylko papugą dyktatora. W naszym kraju nie rządzi ani premier, ani prezydent, tylko jeden człowiek – Jarosław Kaczyński.

* * *

– CZYTAM w „Kurierze”, że łykamy leki na kilogramy, że wydajemy na nie mnóstwo pieniędzy. Może zamiast mówić, że stosowanie leków i preparatów wydawanych bez recepty może wywołać skutki uboczne, lekarze powinni zrobić coś, aby w telewizjach nie było tylu reklam lekarstw. To tabletki na ból głowy, na wątrobę, na przeziębienie, dla dzieci i dla dorosłych. Ludzie oglądają, dają się omamić i potem kupują. Może resort zdrowia powinien zainterweniować, aby ograniczyć zużycie niepotrzebnych medykamentów?

* * *

– OPOZYCJA narzeka, że zmarnowaliśmy rok pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Ale co przez ten rok zaproponowała opozycja, jaką alternatywę? Żadnej. Zwłaszcza denerwuje mnie Ryszard Petru, który wziął kredyt we frankach, a potem go przewalutował. Niby partia wielkich specjalistów od pieniędzy, a ich własny skarbnik nie był w stanie połapać się w finansach i stracili dotację.

* * *

– WYBÓR Donalda Trumpa to jak zakup kota w worku. Po prostu nie wiadomo, co będzie. Dlatego nie przesadzałbym ani z rozpaczą, ani z satysfakcją. Wszystkie prognozy są z gruntu chybione, bo ci, którzy je formułują, nie mają do czego porównać tej sytuacji.

* * *

– BYCIE prezydentem miasta takiego jak Szczecin – miasta, które dopiero zaczyna niemrawo wychodzić z dołka i ma olbrzymie zapóźnienie do odrobienia – to naprawdę poważna sprawa. A kolejni kandydaci na kandydatów sprawiają wrażenie, jakby ubieganie się o ten urząd to był jakiś happening. Niech lepiej przysiądą fałdów i napiszą spójne solidne programy, z których coś będzie wynikało dla zwykłych mieszkańców.

Poglądy zamieszone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie