Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Opinie Czytelników (24.08.2016)

Data publikacji: 2016-08-24 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-24 13:33

– PO południowych wiadomościach w TVP reklama firmy Monsanto i ich flagowego produktu Roundup, którego – choć warunkowo dopuszczonego do obrotu w UE – nie znajdzie się na półkach Niemiec, Francji, Belgii czy Holandii, bo to narody świadome, niekupujące środka chwastobójczego działającego negatywnie na nasze zdrowie. U nas nie dość, że pełno tego w sklepach, to jeszcze truciznę się reklamuje, bo interes ponadnarodowej firmy jest ważniejszy od zdrowia Polaków!

* * *

– CO roku pod koniec wakacji czytam w gazetach, że wyprawki szkolne dla dzieci są drogie, ale nie wiem, czy to subiektywne wrażenie dziennikarzy, czy jest ono poparte analizą rynku i badaniami społecznymi. Dla jednych książki i zeszyty na pewno kosztują zbyt wiele, ale inni tego aż tak nie odczuwają. Nie wolno więc generalizować. W tym roku całe społeczeństwo złożyło się na program 500 plus, więc chyba aż tak wielkich powodów do narzekań rodzice nie mają.

* * *

– MAM dwoje dzieci i nigdy zakupów do szkoły nie zostawiam na ostatni wakacyjny tydzień, bo wówczas rzeczywiście mój domowy budżet by tego nie wytrzymał. Kompletuję wyprawę zaraz po zakończeniu roku szkolnego i nie narzekam. Dziwię się zaś tym rodzicom, którzy budzą się z ręką w nocniku, a potem narzekają, że drogo.

* * *

– URZĘDNIKOM państwowym, gdy się mylą, nie spada włos z głowy, a pomyłki zdarzają się bardzo często i to na różnych szczeblach i w różnych instytucjach państwowych, nawet w prokuraturze czy sądzie. Tymczasem tylko policjanci muszą odpowiadać za swoje czyny, choć też są funkcjonariuszami publicznymi i broń mają właśnie po to, by chronić społeczeństwo przed bandziorami. Jednak z każdego jej użycia muszą się gęsto tłumaczyć. To jest chore! Ma rację jeden z Czytelników, który mówi w opiniach, że polskich policjantów należy wyposażyć wyłącznie w trampki, by mogli szybciej uciekać przed przestępcami.

* * *

– GDY student wytknął kłamstwo byłemu już prezydentowi Komorowskiemu, natychmiast wylądował w areszcie, gdy poseł Niesiołowski obrażał braci Kaczyńskich, przeszło to niemal bez echa, natomiast gdy jeden z ogólnopolskich dzienników oszkalował PiS, Temida orzekła, że to w ramach wolności słowa. Nie mamy więc w Polsce sprawiedliwych, rzeczywiście niezawisłych sądów, a jedynie orzekających według własnych sympatii politycznych. Marna ta nasza kultura polityczna, marny nasz dyskurs społeczno-polityczny, marny wymiar sprawiedliwości.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA