Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Opinie Czytelników (15-17.04.2016)

Data publikacji: 2016-04-15 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-15 14:39

TUNEL w Świnoujściu to ostatnio modny temat. Jeszcze nie powstał, a już wiadomo, ile trzeba będzie płacić za korzystanie z niego. Mówi się, że 5 złotych za samochód. To ja myślę, że warto już teraz tę opłatę wprowadzić na promach. Przekonamy się, że żaden tunel nie jest potrzebny, bo co najmniej połowa przyjezdnych w ogóle zrezygnuje z przeprawy i zostawi auto po drugiej stronie. Po co więc inwestować? Pomijam też niepokojące sygnały, że ten tunel miałby być jednopasmowy z ruchem wahadłowym lub ledwie dwupasmowy. Jakby w nim doszło do wypadku, to masakra, żadna pomoc tam się nie przebije.

***

- SKORO jest tylu zwolenników posyłania 6-latków do szkół, to ja proponuję też o rok przyspieszyć wiek ubiegania się o mandat poselski lub senatorski. Może więcej emerytów, grzejących tam teraz miejsca, w końcu pójdzie na zasłużony odpoczynek, a ich miejsca zajmą młodsi.

***

- PO CO tyle hałasu o Trybunał Konstytucyjny? Moim zdaniem jest on nam w ogóle niepotrzebny. Zwłaszcza w obecnym składzie. Dość już obrony interesów PO i PSL. Teraz następują długo wyczekiwane przez społeczeństwo zmiany. To, co robią niektórzy politycy na forum międzynarodowym, trzeba nazywać zdradą ojczyzny i sprzeniewierzeniem się interesom kraju.

***

NIE MA chyba wątpliwości, że od pewnego czasu Trybunał Konstytucyjny zajmuje się sam sobą, a nie Polską. Dlatego wychodzę z pewną propozycją. Jeśli nadal tak będzie się działo, sędziowie powinni otrzymywać zryczałtowane wynagrodzenie na poziomie średniej krajowej. Bo nie wykonują swoich obowiązków jak należy, a my im płacimy stanowczo za dużo. Takiego jestem zdania.

***

OGLĄDAŁEM czwartkowe obrady sejmu i jestem zniesmaczony. Straciłem dobre zdanie o Kornelu Morawieckim, który poprosił partyjną koleżankę, żeby za niego zagłosowała. Żenujący był też komentarz rzeczniczki PiS, że przecież nic się nie stało.

***

JEŚLI planujemy odbudować przemysł stoczniowy, to bardzo dobrze. Ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Uważam, że trzeba też przy tej okazji promować Szczecin na cały świat, że właśnie tu budowane będą statki.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ