piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (15-17.04.2016)

Opinie Czytelników (15-17.04.2016)

Data publikacji: 2016-04-15 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-15 14:39
Wywietleń: 1005 128286

TUNEL w Świnoujściu to ostatnio modny temat. Jeszcze nie powstał, a już wiadomo, ile trzeba będzie płacić za korzystanie z niego. Mówi się, że 5 złotych za samochód. To ja myślę, że warto już teraz tę opłatę wprowadzić na promach. Przekonamy się, że żaden tunel nie jest potrzebny, bo co najmniej połowa przyjezdnych w ogóle zrezygnuje z przeprawy i zostawi auto po drugiej stronie. Po co więc inwestować? Pomijam też niepokojące sygnały, że ten tunel miałby być jednopasmowy z ruchem wahadłowym lub ledwie dwupasmowy. Jakby w nim doszło do wypadku, to masakra, żadna pomoc tam się nie przebije.

***

- SKORO jest tylu zwolenników posyłania 6-latków do szkół, to ja proponuję też o rok przyspieszyć wiek ubiegania się o mandat poselski lub senatorski. Może więcej emerytów, grzejących tam teraz miejsca, w końcu pójdzie na zasłużony odpoczynek, a ich miejsca zajmą młodsi.

***

- PO CO tyle hałasu o Trybunał Konstytucyjny? Moim zdaniem jest on nam w ogóle niepotrzebny. Zwłaszcza w obecnym składzie. Dość już obrony interesów PO i PSL. Teraz następują długo wyczekiwane przez społeczeństwo zmiany. To, co robią niektórzy politycy na forum międzynarodowym, trzeba nazywać zdradą ojczyzny i sprzeniewierzeniem się interesom kraju.

***

NIE MA chyba wątpliwości, że od pewnego czasu Trybunał Konstytucyjny zajmuje się sam sobą, a nie Polską. Dlatego wychodzę z pewną propozycją. Jeśli nadal tak będzie się działo, sędziowie powinni otrzymywać zryczałtowane wynagrodzenie na poziomie średniej krajowej. Bo nie wykonują swoich obowiązków jak należy, a my im płacimy stanowczo za dużo. Takiego jestem zdania.

***

OGLĄDAŁEM czwartkowe obrady sejmu i jestem zniesmaczony. Straciłem dobre zdanie o Kornelu Morawieckim, który poprosił partyjną koleżankę, żeby za niego zagłosowała. Żenujący był też komentarz rzeczniczki PiS, że przecież nic się nie stało.

***

JEŚLI planujemy odbudować przemysł stoczniowy, to bardzo dobrze. Ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Uważam, że trzeba też przy tej okazji promować Szczecin na cały świat, że właśnie tu budowane będą statki.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie