niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (14.04.2016)

Opinie Czytelników (14.04.2016)

Data publikacji: 2016-04-14 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-14 12:52
Wywietleń: 962 128116

- Prokuratura - w oparciu o publikacje prasowe - powinna wszcząć śledztwo w sprawie niegospodarności szczecińskiego zarządu miasta, bo nazbierało się grzechów tej ekipie, a szczególnie prezydentowi Krzystkowi: aleja kwiatowa, aleja Niepodległości, pękające szyny tramwajowe, Fryga i wiele, wiele innych bubli. Te "inwestycje" naraziły szczecinian na koszty, bo przecież nie były opłacane z kieszeni prezydenta, tylko nas wszystkich - długi zaciągnięte przez tę ekipę będą spłacać jeszcze nasze praprawnuki.

* * *

- Pan prezydent Duda i jego małżonka to ludzie porządni, uczciwi i nasza duma. Po co brukowce mącą i prowokują, sugerując, że para prezydencka się rozwodzi? Po co - wespół z politykami opozycji - wywołują panią Dudę do tablicy, by ta wypowiedziała się w sprawie aborcji? Przecież to sprawa sumienia każdego z nas, rzecz intymna, która nie powinna być wywlekana w publicznej dyskusji. Szczególnie, że wciąż nie dopowiada się, iż projekt nowej ustawy nie wyszedł ani od prezydenta, ani od rządu, a jest to inicjatywa społeczna.

* * *

- Co rusz telewizja pokazuje nam, jak z Polski niewielka grupa "biznesmenów" robi prywatny folwark: "prywatyzują" za przysłowiową złotówkę majątek wypracowany przez kilka pokoleń, zyski wyprowadzając za granicę. Dziwi mnie bardzo, że PiS, które teraz mówi o walce z tym zjawiskiem, nie reagował i nie interweniował wówczas, gdy był w opozycji. Irytuje nie również, że mamy taki katolicki kraj, a nikt tu nie przestrzega dekalogu.

* * *

- WSTYD mi za episkopat i poznańską kurię, którzy nie widzą nic złego w tym, że mszę świętą z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski miał odprawić arcybiskup Juliusz Paetz! Dobrze się stało, że ostro zareagował nuncjusz apostolski, czyli przedstawiciel Watykanu w Polsce i wysłał w tej sprawie ostry list do arcybiskupa  Stanisława Gądeckiego. W efekcie arcybiskup Paetz nie odprawi mszy, jednak niesmak w stosunku do moralności i tupetu kościelnych hierarchów pozostał.

* * *

- Instytut Pamięci Narodowej chce likwidować pomniki upamiętniające żołnierzy radzieckich oraz zmieniać nazwy ulic i placów kojarzących się z ZSRR. Według mnie to zbędna operacja, która pochłonie miliony. Czy jesteśmy aż tak zamożni, by wymieniać dokumenty, pieczątki? Emerytom daje się dziś kilkuzłotowe waloryzacje, tłumacząc, że kasa państwa pusta, a na niszczenie pamiątek historycznych się znajdują?

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie