piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (13.12.2016)

Opinie Czytelników (13.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-13 13:11
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-13 13:11
Wywietleń: 901 183278

– Szczeciński Urząd Miasta przez 20 lat obrósł różnymi spółkami i spółeczkami, a każda ma prezesa, wiceprezesa, główną księgową i sztab administracji. Ja chciałbym powiedzieć o dwóch: MTS i Żegluga Szczecińska. Pierwsza, choć od lat wystawiona na sprzedaż, jednak bez zainteresowania ze strony kupujących, robi dwie, trzy ogólnodostępne imprezy dla szczecinian, choć na pewno mogłaby więcej. Żegluga Szczecińska, choć nie ma statków, organizuje jarmark bożonarodzeniowy w alei kwiatowej. Czy tylko ja widzę, że tu coś nie gra, że to działania pozorowane, tylko aby dostać jakiś zastrzyk świeżej kasy z magistratu? Jak długo jeszcze będzie trwało to marnotrawienie publicznego, czyli naszego grosza?

* * *

– Rząd już dawno zapowiedział, że waloryzacja emerytur odbędzie się na poziomie kilkuzłotowym, co jest jakimś ułamkiem procenta, w takim razie dlaczego podwyżki czynszów komunalnych sięgają aż 10 procent? Czy prezydent miasta i radni, tak ochoczo podpisujący wszystko co wymyśli zarząd, wiedzą, jak biedni ludzie są najemcami? Po drugie: na co wydatkowano niemal 60-proc. podwyżkę czynszów w 2013 r.? 
Ile z tych pieniędzy przejadł sam ZBiLK i TBS?

* * *

– W demokratycznych wyborach naród wybrał PiS, któremu dał mandat do rządzenia. Jednak ci co przegrali, czyli dzisiejsza opozycja, zamiast konstruktywnej krytyki, wywlekają ludzi na ulice. Nieodpowiedzialnym politykom z PO i innych opozycyjnych partii wychodzi dziś najlepiej punktowanie PiS i podżeganie społeczeństwa do wojny domowej. Teraz jeszcze lepiej widać, kto nami rządził przez osiem długich lat.

* * *

– Obchody 13 grudnia, dyskusje, prelekcje, marsze pamięci – tak naprawdę po co nam to życie przeszłością i wytykanie, kto bardziej zasłużony, a kto mniej? Dla mnie istotniejsza jest przyszłość. Człowiek pracy, który musi za dwa tysiące skroić budżet na cały miesiąc, opłacić rachunki, wychować dzieci. Gdy na dodatek nie ma własnego kąta, jest bardziej zainteresowany tym, co ogłosił wicepremier Morawiecki, że niebawem ruszy budowa mieszkań dla młodych albo ciekawi go, kiedy dostanie 500 plus na konto.

* * *

– Gdy przysłuchuję się pierwszym wyjaśnieniom wezwanych przez sejmową komisję do zbadania afery Amber Gold, to sądzę, że pierwszy indywidualny pozew cywilny na kwotę 105 tysięcy – notabene złożony w sądzie w Gdańsku – powinien być adresowany nie do Skarbu Państwa, ale do prokuratorów, sędziów i urzędników państwowych. Dobrze wiedzieli, co to za piramida, zezwolili, by ta oszukańcza instytucja działała, dlaczego więc to my – podatnicy – mamy płacić za ich błędy i indolencję? Niech ewentualne odszkodowania płacą z własnych kieszeni!

* * *

– Po co stacje telewizyjne zapraszają wciąż Kijowskiego, Schetynę, Petru? Przecież oni wciąż opowiadają jedno i to samo, czyli najeżdżają na rząd i Jarosława Kaczyńskiego. Im się tylko marzy obalenie obecnego rządu i powrót do władzy. Słuchać już tego nie można!

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie