niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (08-10.04.2016)

Opinie Czytelników (08-10.04.2016)

Data publikacji: 2016-04-08 12:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-08 12:41
Wywietleń: 632 127417

- AGENCI Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedzib Kulczyk Holding i Ciechu - ja się bardzo cieszę i uważam, że biuro powinno sprawdzić wszystkie prywatyzacje majątku narodowego za rządów PO-PSL a także wnikliwie przeanalizować koncesje wydane na poszukiwanie złóż naturalnych w naszym kraju. Skontrolować należy także tych wszystkich, którzy nagle przenieśli swoje biznesy do rajów podatkowych. Przy okazji takich kontroli wyjdzie, dlaczego Niemcy i Amerykanie są tak mocno zainteresowani "łamaniem demokracji" w Polsce.

* * *

- Rząd niemiecki ustawił swoje media do atakowania Polski, inspiruje także Brukselę, choć sam stara się grać naszych przyjaciół. Neoimperialna polityka Niemiec jest kontynuowana, mimo zapewnień o wspólnocie w ramach Unii Europejskiej. Tyle że Niemcy, zamiast zajmować się sprawami polskimi, powinni raczej pomyśleć o swoim państwie, które niebawem stanie się w połowie muzułmańskie.

* * *

- Z roku na rok przybywa ludzi chorych na depresję, spora część Polaków wegetuje w nędzy, bez nadziei na poprawę losu, statystyki samobójstw rosną z miesiąca na miesiąc, a w telewizji temat numer jeden - "afera" o trzy padłe konie... 

* * *

- Byłam w prywatnej klinice u stomatologa, w kolejce niemal sami Niemcy i Polacy, którzy mieszkają za Odrą. Leczą się u nas, bo usługi tańsze niż u nich a jakość taka sama. Dowiedziałam się, że im się to bardzo opłaca, bo i tak niemiecka kasa chorych zwraca im 85 procent kosztów leczenia. Polacy nie mają takiej możliwości, a usługi zakontraktowane przez NFZ obejmują tak mały zakres, że i tak muszą płacić z własnej kieszeni, a dentysta kosztuje słono. Stąd tysiące bezzębnych dorosłych, coraz większa i nieleczona próchnica u dzieci. Od 2006 roku piszę do różnych polityków, by zmienili system: składka zdrowotna powinna być odkładana na indywidualne konta, chorobowa - na cele wspólne. Nic z tego - naszych rządzących zdrowie Polaków nie interesuje!

* * *

- Pan Mroczek niby odpuścił walką o stadion z prezydentem Krzystkiem, ale obawiam się, że mecz Pogoni z Legią ma być kartą przetargową w rozmowach klubu z miastem. Prezes Mroczek usiłuje zrobić wszystko, by pokazać, że stadion na Twardowskiego jest za mały - stąd doniesienia o braku biletów, choć podobno jest przygotowanych ponad 14 tysięcy miejsc. Dziwne, 30 lat temu na Pogoń chodziło dwa razy tyle kibiców i jakoś się mieścili. Chciałbym, żeby sobotni mecz był widowiskiem sportowym, a nie politycznym.

* * *

- Nastał sezon rowerowy i strach chodzić po chodnikach i wyruszyć autem w trasę, bo jednośladami jeżdżą ignoranci nieznający nawet podstawowych przepisów kodeksu drogowego. Dlatego cieszy mnie bardzo pomysł Ministerstwa Infrastruktury, by każdy rowerzysta miał obowiązkowo kartę rowerową. Dodałbym jeszcze, że dzieci powinny się uczyć jazdy na dwóch kołkach na lekcjach wychowania fizycznego i w szkole zdawać egzaminy.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy