Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Oko na miasto

Data publikacji: 31 marca 2016 r. 09:24
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Oko na miasto
 

Dziwne, ciekawe, piękne, a może przeciwnie - skandaliczne, koszmarne? Jeśli jest coś, co w pejzażu miasta porusza, co budzi zainteresowanie i chcesz na to zwrócić uwagę, podziel się tym z nami. „Kurier" otworzył łamy dla autorskich zdjęć i komentarzy Czytelników.

Niedawno z Cmentarza Centralnego zostały usunięte zielone kontenery oraz wykonane ze stalowych prętów pojemniki na odpady. Następnie ktoś wpadł na kolejny „wspaniały" pomysł i alejki cmentarza zostały gęsto upstrzone okropnymi czarnymi wielkimi kontenerami na śmieci niebiodegradowalne (że użyję tego trudnego słowa).

Gęsto ustawione, pogrupowane, pojemniki aż za bardzo rzucają się w oczy. Przez to szpecą największą i zabytkową szczecińską nekropolię. Poza tym ludzie odwiedzający groby nie mają gdzie wyrzucać śmieci biodegradowalnych. Tak w sąsiedztwie mogił tworzą się sterty odpadów, które przez przez służby cmentarne nie są sprzątane.

Czy istnieje osoba - urzędnik, która jest w stanie zapanować nad (nie)porządkiem w naszym mieście i na naszym pięknym cmentarzu? Jak na razie, niestety, go nie widać.

Elżbieta W. (dane do wiadomości redakcji)

Fot. Mirosław WINCONEK

* * *

Tego nie zrobiły dziki. Takiej szkody nie wyrządziły nawet bezmyślne dzieci. Nieprawdopodobne, ale jednak: jakiś wandal świadomie wyrywa i niszczy cebulki ze skarpy pięknie porośniętej krokusami!

To miejsce wybrałam na zrobienie wiosennych zdjęć. Piękne krokusy wspaniale wyglądające na skarpie u zbiegu ul. Rubinowej i Jasnej (os. Słoneczne). Niestety, gdy się wybrałam z obiektywem i aparatem na wiosenne polowanie wśród krokusów... czekała mnie fatalna niespodzianka. Mogłam już tylko takie (patrz obok) zdjęcie zrobić. Bo ktoś rozmyślnie, z premedytacją, robi takie zniszczenie: wyrwa kwiatowe cebulki , wybierając i kradnąc co ładniejsze okazy.

Tak się nie robi! To draństwo. Czy Polak zawsze musi niszczyć to, co cieszy oczy innych? Wstyd mi za tych wandali, którzy zniweczyli ciężką pracę wolontariuszy uczestniczących w „krokusowej rewolucji".

Danuta (dane do wiadomości redakcji)

Fot. Czytelnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Po 4-ry kubly (czy male kontenery) w kazdym miejscu,
2016-03-31 12:26:43
Czas najwyzszy "nauczyc sie" sortowac smieci juz tam na Cmentarzu tj. postawic 1-en pojemnik (czy maly kontener) na szklo... 2-gi na plastyki... 3-ci na metale... a ten 4 -ty na zwykle odpady do spalenia !!!!
m
2016-03-31 11:56:05
cmentarz nalezy pod UM. jasnie panujacy zasiada w radzie nadzorczej 1 ze spolek sprzatajacych miasto
Gość
2016-03-31 11:21:45
Kiedy jechałam autobusem, widziałam jak jedna pani wyrywała/zrywała krokusy w zdrojach. Szczyt bezmyślnosci w markecie można kupić krokusy gdzie jest w doniczce po 5szt. cebulek za nie całe 2zł :-/
Brud
2016-03-31 11:08:58
Skoro osoba-urzędnik nie potrafi zapanować nad kilkoma koszami na Jasnych Błoniach, to co dopiero na ogromnym cmentarzu.
fikum pakum
2016-03-31 10:16:18
Ponoć to geniusze z Urzędu Miejskiego wymyślili te zasady wywozu odpadów z cmentarza centralnego. Takiego bajzlu tam jeszcze nie było.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA