piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (2.12.2016)

Opinie Czytelników (2.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-02 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-02 13:15
Wywietleń: 902 181028

– Zastanawiam się, po co w ogóle uchwalano kwotę w wysokości 6,6 tys. dla ludzi, którzy miesięcznie zarabiają poniżej 750 złotych netto? Przecież w starym systemie oni także podatku nie płacili. To propagandowe, a nie ekonomiczne zabiegi – opozycja nie umie ich skrytykować merytorycznie, a jedynie pokrzykuje pod publiczkę, by naród miał wrażanie, że coś robi. PiS tą nowelizacją oszukał społeczeństwo – to populizm dla biedaków, którzy myślą, że im się polepszy, choć nic takiego nie nastąpi.

* * *

– PO łupiła naród podatkami, akcyzami, mandatami, radarami – bez skrępowania i zastanowienia. Myśleli bowiem, że władza dana jest im już na zawsze. Niestety, ta wiara w sukces ich zgubiła i dziś oprotestowują każde – nawet dobre – posunięcie rządu Beaty Szydło. Boję się myśleć, co by się stało, gdyby to PO dalej dzierżyła władzę.

* * *

– Pasjami oglądam teleturniej „Jeden z dziesięciu” i widzę, że wiedza uczestników – szczególnie tych młodszych – jest coraz słabsza. Według nich rzeka Amur dzieli Francję i Hiszpanię, a Himalaje są najwyższym szczytem Europy – to takie „kwiatki” z ostatnich programów. Dlatego reforma w szkolnictwie jest potrzebna. Dziwię się, po co te awantury – stary system nauki się sprawdził i dobrze, że powraca.

* * *

– Trzej sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, wybrani już przez PiS, kolejny raz blokują posiedzenia, przedkładając zwolnienia lekarskie. Co na to ZUS? Może czas dokładnie ich przebadać i wysłać na renty, skoro wciąż tacy niedomagający.

* * *

– Sędziowie desygnowani do Trybunału już przez nową władzę non stop sabotują posiedzenia tego gremium swoimi nieobecnościami spowodowanymi ponoć chorobą. Mnie zastanawia, jak to się dzieje, że wciąż choruje razem cała trójka, dlaczego nikt nie kontroluje ich zwolnień i lekarzy, którzy je wystawiają. Uczciwość wymaga przyjść na posiedzenie i zaprezentować swoje – nawet odmienne – zdanie.

* * *

– W środowym „Kurierze” na pierwszej stronie artykuł o budującej się Kids Arenie w Niecce Niebuszewskiej, zaś na drugiej stronie tekst o zanieczyszczonym w Szczecinie powietrzu. Jak mamy zdrowo żyć, skoro pod namioty wycięto tu tyle okazałych drzew, w tym dębów, które mieszkańcy sadzili w czynie społecznym, bo miał powstać osiedlowy park. Polska jest na II miejscu w Europie pod względem zanieczyszczenia powietrza, na III pod względem zachorowalności na choroby płuc. Kraków, Wrocław, Zielona Góra już obsadzają drzewami miasta, Szczecin odwrotnie – wycina i betonuje!

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie