wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (01.02.2017)

Opinie Czytelników (01.02.2017)

Data publikacji: 2017-02-01 12:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-01 12:32
Wywietleń: 541 210554

– Nie przepadam za Lechem Wałęsą, ale to, co wyprawia w jego sprawie IPN, bardzo mnie oburza. W latach 70. i 80. zdarzało mi się, że 2-3 razy w tygodniu trafiałem na dołek. Za każdym razem o różne rzeczy mnie wypytywano i próbowano zmusić do podpisania różnych kwitów. Być może Wałęsa coś w latach 70. podpisał, ale czy to przekreśla jego zasługi dla wolności i działalność późniejszą? Opozycjoniści z tamtych czasów dobrze wiedzą, że wówczas władza nie zajmowała się tylko tymi, którzy nic nie robili. Grzebanie po tylu latach w esbeckich kwitach to najgorsza obłuda i próba zgnojenia jednego z naszych narodowych bohaterów.

* * *

– Dla mnie wyciąganie teczki Wałęsy to oczywista zemsta Jarosława Kaczyńskiego. Ten człowiek od lat opiera swoją działalność na półprawdach i manipulacji. Niedługo okaże się pewnie, że strajki i działalność związków zawodowych w latach 80. organizowali nam bracia Kaczyńscy. Może nawet Sejm przyjmie ustawę w tej sprawie? Historię powinno się zostawić historykom – oczywiście nie mam na myśli tych z IPN-u, bo to tylko propagandziści. Zamiast utrzymywać tę instytucję, państwo powinno dotować mocniej uniwersytety.

* * *

– Podano wczoraj informację, że wiceminister finansów, pan Jasiński, złożył dymisję z powodów osobistych. Nie wierzę w to uzasadnienie. Moim zdaniem, pan minister po prostu zobaczył, jak bardzo ten rząd zadłuża Polskę, że gospodarka dołuje, a wielkie plany są pisane palcem na wodzie. Nie chcąc dłużej pod tym kłamstwem się podpisywać, minister po prostu zrezygnował ze stanowiska.

* * *

– Rzecznik rządu i pisowscy politycy bronią pana Misiewicza jak niepodległości. Nie rozumiem tego zupełnie, bo przecież chodzi o wykorzystywanie stanowiska i szastanie publicznymi pieniędzmi. Gdyby to któryś z polityków Platformy wyskoczył do nocnego klubu rządową limuzyną, z ochroną i obiecywał kolegom stołki, to obecna władza krytykowałaby to do upadłego. Przeprosić za swoich jakoś nie potrafią.

* * *

– Wypadek ministra Macierewicza pokazuje stosunek tej władzy do obywatela. Prawo władzy nie obowiązuje, maluczcy władzy nie obchodzą. Ważne jest jedynie to, żeby wykorzystać wszystkie przywileje przynależne swojemu stanowisku. A sam Macierewicz staje się mistrzem ucieczek: jak nie ze Smoleńska, to z miejsca wypadku.

* * *

– Rząd chwali się programami „500+” i „Mieszkanie plus”, a emeryci mają się cieszyć z podwyżek o 3 albo 5 złotych. Tyle lat pracowaliśmy na rzecz naszego kraju, wielu z nas odbudowywało państwo, a teraz zostawiono nas samych sobie. To ma być sprawiedliwość?

* * *

– W ostatnich dniach mówiono sporo o Holocauście i jego ofiarach. Przypominano gehennę uwięzionych w obozie w Oświęcimiu. Nie przypomniano jednak, że zakończyło ją wejście Armii Czerwonej, która ten obóz wyzwoliła. Tak jak w obozach zamknięto przedstawicieli różnych narodów, tak i w Armii Czerwonej byli nie tylko Rosjanie. Nie zakłamujmy historii.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy