środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (31.01.2017)

Opinie Czytelników (31.01.2017)

Data publikacji: 2017-01-31 14:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-31 14:37
Wywietleń: 1014 209488
– Ja myślę, że politycy PO zrobiliby najuczciwiej, gdyby teraz przynajmniej siedzieli cicho. Pomyślałam tak np., kiedy usłyszałam jak pan Komorowski wyraża satysfakcję, że posłanka PiS „czmychała” z budynku parlamentu. Ja bym powiedziała, że to raczej Sławomir Nowak „czmychnął” na Ukrainę, a Donald Tusk do Brukseli. Ludzie z Platformy wszystko próbują zrzucać dzisiaj na PiS, a przecież przez 8 lat leniuchowali. I zamiatali pod dywan kolejne afery.

* * *

– Jestem tak zwanym przeciętnym obywatelem. Jak wielu rodaków poruszam się samochodem, który ma już ponad dziesięć lat i jak wielu od czasu do czasu, tak mniej więcej raz w roku, łapię mandat za przekroczenie prędkości. Najczęściej w tym najniższym wymiarze, bo z reguły chodzi o kilkanaście kilometrów. Wiem jednak, że gdybym spowodował wypadek i uderzył w inne samochody, które stoją na światłach, to źle by się to dla mnie skończyło. Pewnie zabraliby mi prawo jazdy, a kto wie, czy nie stanąłbym przed sądem. Jednym słowem, byłaby katastrofa. Mówię o tym, bo jestem oburzony tym, co stało się z kolumną rządowych samochodów, w której jechał minister Macierewicz, jak się potem okazało, z wariacką wręcz prędkością. Wygląda przecież na to, że większych konsekwencji sprawcy tego wypadku, czy jak się oficjalnie mówi kolizji, nie poniosą. Bo u nas są ciągle równi i równiejsi. Tacy wybrańcy narodu jak on powinni świecić przykładem, czyli przestrzeganiem prawa, nawet jeżeli jest to tylko prawo drogowe.

* * *

– Strasznie denerwują mnie ci, którzy krytykują oddany niedawno do użytku parking przy ul. Energetyków, w pobliżu kładki dla pieszych i torów tramwajowych. Gadają, że stoi pusty, że nikt z niego nie korzysta, że w ogóle z tą inwestycją było coś nie tak. No i że absolutnie nikt z niej nie korzysta. A ja chcę powiedzieć, że codziennie się temu parkingowi przyglądam i widzę, że samochodów na nim przybywa. Jest ich ciągle mało, ale jednak przybywa i pewnie będzie ich coraz więcej. A wynika to z kilku powodów. Ludzie muszą się przede wszystkim zorientować, że on istnieje. Muszą skalkulować, że ten parking im się opłaca. Bo nie muszą się w centrum Szczecina „gimnastykować” przy szukaniu miejsca parkingowego, za które muszą zapłacić. A tu mają parking, przechodzą kładką do tramwaju, którym szybko dojeżdżają do miasta, unikają korków itd. Nie mówiąc już o zanieczyszczaniu środowiska. Jestem przekonany, że to nie jest bezmyślna inwestycja. A gdy zacznie się remont ul. Gdańskiej, to okaże się pewnie dla wielu kierowców zbawieniem.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy