Wtorek 25 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wybierz coś ciekawego w weekend

Data publikacji: 2016-01-07 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-07 19:52
Wybierz coś ciekawego w weekend
 

Akustyczeń Festiwal, 24. Finał WOŚP i koncert pożegnalny Indios Bravos to tylko niektóre z nadchodzących w ten weekend wydarzeń - zapowiada Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej szczecińskiego magistratu. Co jeszcze będzie się działo?

W piątek (8.01), w ramach trwającego od 2 stycznia Festiwalu Akustyczeń, w teatrze Kana odbędzie dzień bluesa. Koncertem otwierającym wieczór o godz. 19.00 będzie występ grupy Paulina Lenda & Kruki.  Po zakończeniu pierwszego z koncertów na scenę wejdzie krakowskie Cheap Tobacco - jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka. Natomiast o godz. 23.00 w Piwnicy Kany rozpocznie się Akustydżem vol.2: Chango.

Natomiast w sobotę (9.01) w Trafostacji Sztuki wystąpi Kortez. Pod tym pseudonimem kryje się 26-letni kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kortez obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Jego debiutancka płyta “Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. Początek koncertu o godz. 19.00. A dwie godziny później na scenie Free Blues Clubu wystąpią Laureaci Muzytonacji 2015 Rare Ordinary Natural Piece of Void.

W niedzielę (10.01) na zakończenie Akustycznia wystąpi S.M.K.K.P.M i Szczecińska Grupa Improwizacyjna Pod Pretekstem. Wydarzenie odbędzie się w Piwnicy Kany od godz. 23.00. SMKKPM to skrót od Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. W pigułce ich działalność można podsumować tak: świetne, zabawne teksty. Muzyka w komediowym wydaniu. Koncerty, na których można uśmiać się do łez. Spotkanie z SMKKPM to nie tylko spotkanie z piosenką. Oprócz gotowych programów mogą też skonstruować odpowiedni repertuar i scenariusz, przygotowany stosownie do publiczności i zagrać bardziej lirycznie, kabaretowo czy folkowo.
Więcej informacji na www.akustyczen.pl 

W piątek (8.01) w Domu Kultury „Słowianin” czeka nas odrobina wzruszeń i spora dawka dobrej muzyki. O godz. 20.00 rozpocznie się bowiem pożegnalny koncert zespołu Indios Bravos. Grupa na bliżej nieokreślony czas zawiesza działalność. Podczas koncertu z pewnością nie zabraknie największych przebojów zespołu. 
Więcej na www.slowianin.org

Piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczynają okres przygotowawczy przed wznowieniem rundy wiosennej Ekstraklasy. Poza treningami Portowców czeka kilka meczów kontrolnych. Pierwszy już w sobotę (9.01) o godz. 11.00 z Arkonią Szczecin na boisku przy ul. Pomarańczowej w Szczecinie.
Więcej na www.pogonszczecin.pl 

W sobotę (9.01) przy parkingu kąpieliska Arkonka w Szczecinie odbędzie się ParkRun, czyli bieg na dystansie 5 kilometrów. Start o godzinie 9:00. Udział w tej imprezie jest bezpłatny. Trasa szczecińskiego biegu jest płaska, łatwa dla początkujących i jednocześnie szybka dla lubiących się ścigać i poprawiać życiówki. Prowadzi cały czas asfaltowymi alejkami Lasku Arkońskiego w pobliżu kąpieliska Arkonka. Dla biegnących pierwszy raz wymagana jest jednorazowa rejestracja na stronie wydarzenia.
Więcej na www.parkrun.pl

W sobotę (9.01), tradycyjnie na początku roku, odbędzie się Koncert Prezydencki, podczas którego wystąpi zespół Zakopower. Brzmienia rockowe i folkowe, charakteryzujące styl zespołu Zakopower, połączone z orkiestrowym instrumentarium to kolejny i niezwykle oryginalny mariaż muzyki popularnej z klasyką. Znany podhalański zespół współpracował już z orkiestrami symfonicznymi Filharmonii Częstochowskiej i Kaliskiej, występował również z wybitną wokalistką operową Aleksandrą Kurzak oraz z wirtuozem skrzypiec Nigelem Kennedym. W programie: utwory z repertuaru zespołu Zakopower w aranżacjach orkiestrowych. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

W niedzielę (10.01) odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Mierzymy wysoko”. Tym razem, podobnie jak w latach ubiegłych zbierane będą pieniądze dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku jednak szczeciński finał odbędzie się na ul. Niedziałkowskiego 24 a - w budynku TVP Szczecin oraz na terenie przed budynkiem. Finał rozpocznie się o godz. 11.00. W programie m.in. 8. happening biegowy „Policz się z cukrzycą”, „Korowód Serc” – przejazd samochodów i motocykli ulicami Szczecina, Miasteczko Ratownicze, ekspozycje pojazdów i sprzętu służb mundurowych i Miasteczko Medyczne. Ponadto na orkiestrowej scenie wystąpią szczecińskie zespoły, a w przerwach między koncertami będą prowadzone licytacje fantów i przedmiotów przekazanych na licytacje WOŚP. Jednocześnie w budynku TVP Szczecin dla wszystkich chętnych będzie możliwość poznania telewizji „od kuchni” i zwiedzania studia telewizyjnego. O godz. 20.00 czeka nas tradycyjne już Światełko do nieba – pokaz światło i dźwięk – light show pn. „P.I.W.O.” na wieżowcu TVP Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego 24. Zakończenie imprezy ok. godz. 21.00.
Więcej informacji na www.saa.pl

Ponadto w roku 2016 po raz pierwszy Łasztownia zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Stara Rzeźnia będzie jednym z miejsc, w którym odbywać się będą atrakcje szczecińskiego finału. W programie znalazły się m.in. wykłady, warsztaty, koncerty, spektakle oraz licytacje unikatowych przedmiotów. Zabawa rozpocznie się o godzinie 12.00.  Dzieci, wraz ze swoimi opiekunami, będą mogły przygotować maski karnawałowe, pomalować własne serduszka stworzone z masy solnej, zanurzyć się w krainie kolorowania. W sali Iluzjon swój wykład i mini-recital przedstawi również ekspert w dziedzinie zdrowia i muzyki – niezastąpiony Jacek Rudnicki. Dodatkowo wystąpią – Grupa Improwizacyjna ,,Pod Pretekstem”, grupa Musica Sedina z Pałacu Młodzieży pod kierownictwem Mariusza Zygmunta, Teatr Emigatis oraz Julita Kożuszek, która zaprezentuje swój autorski recital. W trakcje wydarzeń odbędzie się szereg licytacji – na koniec do rąk nowego właściciela trafi replika XIX wiecznego bicyklu. 
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

Na zdjęciu: Zakopower

Fot.: Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA