sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Na Luzie > Wybierz coś ciekawego w weekend

Wybierz coś ciekawego w weekend

Wybierz coś ciekawego w weekend
Data publikacji: 2016-01-07 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-07 19:52
Wywietleń: 1726 89780

Akustyczeń Festiwal, 24. Finał WOŚP i koncert pożegnalny Indios Bravos to tylko niektóre z nadchodzących w ten weekend wydarzeń - zapowiada Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej szczecińskiego magistratu. Co jeszcze będzie się działo?

W piątek (8.01), w ramach trwającego od 2 stycznia Festiwalu Akustyczeń, w teatrze Kana odbędzie dzień bluesa. Koncertem otwierającym wieczór o godz. 19.00 będzie występ grupy Paulina Lenda & Kruki.  Po zakończeniu pierwszego z koncertów na scenę wejdzie krakowskie Cheap Tobacco - jeden z najpopularniejszych zespołów nowej fali polskiego blues-rocka. Natomiast o godz. 23.00 w Piwnicy Kany rozpocznie się Akustydżem vol.2: Chango.

Natomiast w sobotę (9.01) w Trafostacji Sztuki wystąpi Kortez. Pod tym pseudonimem kryje się 26-letni kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kortez obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Jego debiutancka płyta “Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. Początek koncertu o godz. 19.00. A dwie godziny później na scenie Free Blues Clubu wystąpią Laureaci Muzytonacji 2015 Rare Ordinary Natural Piece of Void.

W niedzielę (10.01) na zakończenie Akustycznia wystąpi S.M.K.K.P.M i Szczecińska Grupa Improwizacyjna Pod Pretekstem. Wydarzenie odbędzie się w Piwnicy Kany od godz. 23.00. SMKKPM to skrót od Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. W pigułce ich działalność można podsumować tak: świetne, zabawne teksty. Muzyka w komediowym wydaniu. Koncerty, na których można uśmiać się do łez. Spotkanie z SMKKPM to nie tylko spotkanie z piosenką. Oprócz gotowych programów mogą też skonstruować odpowiedni repertuar i scenariusz, przygotowany stosownie do publiczności i zagrać bardziej lirycznie, kabaretowo czy folkowo.
Więcej informacji na www.akustyczen.pl 

W piątek (8.01) w Domu Kultury „Słowianin” czeka nas odrobina wzruszeń i spora dawka dobrej muzyki. O godz. 20.00 rozpocznie się bowiem pożegnalny koncert zespołu Indios Bravos. Grupa na bliżej nieokreślony czas zawiesza działalność. Podczas koncertu z pewnością nie zabraknie największych przebojów zespołu. 
Więcej na www.slowianin.org

Piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczynają okres przygotowawczy przed wznowieniem rundy wiosennej Ekstraklasy. Poza treningami Portowców czeka kilka meczów kontrolnych. Pierwszy już w sobotę (9.01) o godz. 11.00 z Arkonią Szczecin na boisku przy ul. Pomarańczowej w Szczecinie.
Więcej na www.pogonszczecin.pl 

W sobotę (9.01) przy parkingu kąpieliska Arkonka w Szczecinie odbędzie się ParkRun, czyli bieg na dystansie 5 kilometrów. Start o godzinie 9:00. Udział w tej imprezie jest bezpłatny. Trasa szczecińskiego biegu jest płaska, łatwa dla początkujących i jednocześnie szybka dla lubiących się ścigać i poprawiać życiówki. Prowadzi cały czas asfaltowymi alejkami Lasku Arkońskiego w pobliżu kąpieliska Arkonka. Dla biegnących pierwszy raz wymagana jest jednorazowa rejestracja na stronie wydarzenia.
Więcej na www.parkrun.pl

W sobotę (9.01), tradycyjnie na początku roku, odbędzie się Koncert Prezydencki, podczas którego wystąpi zespół Zakopower. Brzmienia rockowe i folkowe, charakteryzujące styl zespołu Zakopower, połączone z orkiestrowym instrumentarium to kolejny i niezwykle oryginalny mariaż muzyki popularnej z klasyką. Znany podhalański zespół współpracował już z orkiestrami symfonicznymi Filharmonii Częstochowskiej i Kaliskiej, występował również z wybitną wokalistką operową Aleksandrą Kurzak oraz z wirtuozem skrzypiec Nigelem Kennedym. W programie: utwory z repertuaru zespołu Zakopower w aranżacjach orkiestrowych. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

W niedzielę (10.01) odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Mierzymy wysoko”. Tym razem, podobnie jak w latach ubiegłych zbierane będą pieniądze dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku jednak szczeciński finał odbędzie się na ul. Niedziałkowskiego 24 a - w budynku TVP Szczecin oraz na terenie przed budynkiem. Finał rozpocznie się o godz. 11.00. W programie m.in. 8. happening biegowy „Policz się z cukrzycą”, „Korowód Serc” – przejazd samochodów i motocykli ulicami Szczecina, Miasteczko Ratownicze, ekspozycje pojazdów i sprzętu służb mundurowych i Miasteczko Medyczne. Ponadto na orkiestrowej scenie wystąpią szczecińskie zespoły, a w przerwach między koncertami będą prowadzone licytacje fantów i przedmiotów przekazanych na licytacje WOŚP. Jednocześnie w budynku TVP Szczecin dla wszystkich chętnych będzie możliwość poznania telewizji „od kuchni” i zwiedzania studia telewizyjnego. O godz. 20.00 czeka nas tradycyjne już Światełko do nieba – pokaz światło i dźwięk – light show pn. „P.I.W.O.” na wieżowcu TVP Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego 24. Zakończenie imprezy ok. godz. 21.00.
Więcej informacji na www.saa.pl

Ponadto w roku 2016 po raz pierwszy Łasztownia zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Stara Rzeźnia będzie jednym z miejsc, w którym odbywać się będą atrakcje szczecińskiego finału. W programie znalazły się m.in. wykłady, warsztaty, koncerty, spektakle oraz licytacje unikatowych przedmiotów. Zabawa rozpocznie się o godzinie 12.00.  Dzieci, wraz ze swoimi opiekunami, będą mogły przygotować maski karnawałowe, pomalować własne serduszka stworzone z masy solnej, zanurzyć się w krainie kolorowania. W sali Iluzjon swój wykład i mini-recital przedstawi również ekspert w dziedzinie zdrowia i muzyki – niezastąpiony Jacek Rudnicki. Dodatkowo wystąpią – Grupa Improwizacyjna ,,Pod Pretekstem”, grupa Musica Sedina z Pałacu Młodzieży pod kierownictwem Mariusza Zygmunta, Teatr Emigatis oraz Julita Kożuszek, która zaprezentuje swój autorski recital. W trakcje wydarzeń odbędzie się szereg licytacji – na koniec do rąk nowego właściciela trafi replika XIX wiecznego bicyklu. 
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

Na zdjęciu: Zakopower

Fot.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie