Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Dzieje się w weekend 13-15 listopada

Data publikacji: 13 listopada 2015 r. 16:59
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Dzieje się w weekend 13-15 listopada
 

Przed nami kolejny weekend listopada. Jak zaplanować najbliższe dni? Przedstawiamy kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu podczas tego weekendu.

W piątek (13.11) rozpoczyna się 9 edycja „Westivalu - Sztuka Architektury”, której celem jest stworzenie przestrzeni dla konfrontacji opinii i pomysłów profesjonalistów - architektów, urbanistów, polityków, specjalistów od marketingu - ale też, a może przede wszystkim, mieszkańców naszego miasta, na temat architektury i rozwoju Szczecina. Głównym punktem tegorocznej edycji jest wystawa finalistów konkursu Miesa van der Rohe na najlepszy budynek w Europie. Nasza szczecińska Filharmonia zdobyła w tym roku to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie współczesnej architektury europejskiej. Westivalowi towarzyszyć będą dyskusyjne fora, konferencje, wystawy i profesjonalne warsztaty architektoniczne dotyczące szczególnych miejsc Szczecina. Można będzie także wziąć udział w spacerach architektonicznych, seansach filmowych, spacerach po naszym mieście, zwiedzaniu specjalnie z okazji Westivalu udostępnionych budynków oraz warsztatach dla dzieci. Festiwal potrwa do 28 listopada.
Więcej na www.westival.pl

W piątkowe popołudnie (13.11) o godz. 18.00 w Hali SDS odbędzie się mecz I ligi siatkówki mężczyzn. Na parkiecie zmierzy się KS Espadon Szczecin z drużyną Victorii PWSZ Wałbrzych. 

Więcej na www.volleyespadon.pl

Również w piątek (13.11) w Szczecinie wystąpi Luxtorpeda – jedna z najbardziej charakterystycznych grup rockowych ostatnich lat w Polsce. Szczeciński koncert dodatkowo poprzedzi występ formacji Fuzz. W czerwcu 2015 r. Luxtorpeda wydała nowy materiał zatytułowany po prostu "EPka". Są to trzy nowe utwory: "Shoah", "44 dni" i "Pod sufitem". Początek koncertu o godz. 18.00 w Domu Kultury „Słowianin”.
Więcej na www.slowianin.org

Jeszcze tego wieczoru nasi szczypiorniści w hali przy ul. Twardowskiego zmierzą się ze Stalą Mielec. Zawodnicy Pogoni Szczecin powalczą o zwycięstwo o godz. 18.30.
Więcej na www.handball.szczecin.pl

Druga płyta Fismolla ukazała się 29 czerwca. Po raz pierwszy na żywo zabrzmiała kilka dni później na Open’er Festival, a od 10 października posłuchać jej można na koncertach w całym kraju w ramach jesiennej trasy. W Szczecinie Fismoll wystąpi już piątek (13.11) o godz. 19.00 w Domu Kultury 13 Muz. Dwa lata po sukcesie debiutanckiego "At Glade" młody singer-songwriter potwierdza swoją wyjątkowość albumem "Box Of Feathers”. Nowa płyta Fismolla jest niezwykle emocjonalna i intensywna. Znajdziemy na niej bogactwo melodii, oryginalne aranżacje i światowej klasy kompozycje. 
Więcej na www.13muz.eu


Piątkowy wieczór w Filharmonii upłynie pod znakiem muzyki węgierskiej. Przy fortepianie zasiądzie Węgier János Palojtay – laureat wielu prestiżowych konkursów, m.in. konkursu pianistycznego Paloma O'Shea w Santander w Hiszpanii. W programie tego wieczoru znalazły się Suita Háry János (1926) Zoltána Kodály, Wariacje na temat piosenki dziecięcej op. 25 (1914) Ernő Dohnányi oraz Koncert na orkiestrę Sz. 116 (1943) Béli Bartóka. Początek koncertu o godz. 19.00

Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

W piątkowy wieczór (13.11) w Azoty Arenie odbędzie się wyjątkowy jubileuszowy koncert Kabaretu Neo-Nówka, podsumowujący 15-lecie działalności wrocławskiej formacji. W programie  największe hity kabaretu. Nie zabraknie kultowego już skeczu "Niebo", który został przez widzów wybrany skeczem 30-lecia, czy bezkompromisowej Pani Wandzi Nierusz z domu Zostaw, która potrafi wyjść obronną ręka z każdej niewygodnej sytuacji. Neo-Nówka szykuje także kilka niespodzianek, które mają być dopełnieniem całości. Początek o godz. 20.00.
Więcej na www.azotyarena.pl

W sobotę (14.11) odbędzie się czwarta odsłona Polish Fighter Cup – konfrontacji sztuk wali: karate, taekwondo, kick boxingu, muay tai. Początek zmagań o godz. 9.30 w Hali miejskiej Szczecińskiego Domu Sportu.
Więcej na www.facebook.com/events/502828083214966

W sobotę (14.11) odbędzie się kolejna edycja projektu Nie(ch) żyją Mistrzowie! Tym razem mieszkańcy świętować będą setną rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy współczesnej Europy, urodzonego w Szczecinie (11.11.1915) Bernharda Heiligera. Artysta spędził w naszym mieście dzieciństwo i młodość, był uczniem tutejszej Szkoły Rzemiosł Artystycznych, a później berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest autorem licznych pomników, rzeźb plenerowych, portretów i obrazów, które można zobaczyć w Berlinie i wielu innych miastach w Europie. W Szczecinie, przed Ratuszem Staromiejskim – siedzibą Muzeum Historii Szczecina, stoi jego rzeźba „Wielki łuk”. Obchody rozpoczną się o godz. 12.00 odsłonięciem tablicy pamiątkowej na elewacji domu urodzin artysty przy ul. Swarożyca.
Więcej na www.muzeum.szczecin.pl

Europejskie Puchary Ponownie w Szczecinie. Pogoń Baltica po zwycięstwie nad szwajcarskim LC Brühl Handball awansowała do 3 rundy EHF Women’s Cup w której zmierzy się z rumuńskim zespołem ASC Corona 2010 Brasov. Oba spotkania rozegrane zostaną w Szczecinie w hali Azoty Arena. Pierwsza potyczka odbędzie się w sobotę (14.11) o godzinie 16.00, rewanż dzień później o godzinie 15.00.
Więcej na www.pogonbaltica.pl

W sobotni wieczór (14.11) w Klubie Hormon wystąpi Pogodno. Zespół założony został w 1996 r. przez Jacka Szymkiewicza alias Budyń, wespół z Adamem Sołtysikiem i Tomaszem Kubikiem. „Pogodno" to także tytuł debiutanckiego albumu grupy z 2000 r. Płyta była niezwykle eklektyczna – obok niemal punkowych piosenek („Elvis"), znalazły się na niej elektroniczne kompozycje z rozmytą linią basu, uwagę zwracały również niebanalne teksty. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
Więcej na www.hormon.pl

Język nie ma znaczenia, to właściwa komunikacja się liczy. Międzynarodowa grupa studentów, aktywistów i artystów zaprasza do udziału w spotkaniu bez słów – pierwszym takim wydarzeniu w Szczecinie. „Noc bez słów” odbędzie się w sobotę (14.11) o godz. 19.00 w Kameralnym Kinie INKU.
Więcej www.inkubatorkultury.szczecin.pl


W sobotni wieczór (14.11) w Słowianinie w ramach The Insolent Tour 2015 wystąpi zespół Antigama + X. Antigama i jej nowy album "The Insolent" to szczytowa forma zespołu uważanego za jeden z najlepszych na świecie w swoim gatunku. Jeszcze tego wieczoru na scenie wystąpią Godbite i Undertaker. Początek o godz. 19.30.

Więcej na www.slowianin.org

W niedzielę (15.11) od godziny 12.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia odbędzie się wydarzenie pod nazwą Moda Polska w Szczecinie. Pierwsze tego typu spotkanie w tym miejscu opierać się będzie na wielu niesamowitych pokazach oraz prelekcjach przypominających tak zwane złote czasy Mody Polskiej w Szczecinie. Imprezie towarzyszyć będą niesamowici goście, którzy na żywo uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Z tej okazji będziemy mogli posłuchać opowieści ekspertów oraz ludzi, którzy związani są z modą do dziś.
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

Również w niedzielę na Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się koncert Folklor, folkloryzm, folk. W programie m.in. najpiękniejsze pieśni, pieśni patriotyczne Moniuszki, Chopina, Paderewskiego, Stefaniego w wykonaniu studentów Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki. Początek o godz. 12.00.
Więcej na www.zamek.szczecin.pl

Barwny korowód cyrkowy z udziałem klaunów i szczudlarzy, wesoły spektakl z elementami żonglerki, rodzinne konkursy z nagrodami, malowanie oraz pokazy baniek mydlanych w rozmiarze XXL to tylko część atrakcji baśniowej podróży, która odbędzie się w niedzielę (15.11) w Ośrodku Akademickim Rejs w Szczecinie. Goście „Baśniowej podróży” uczestniczyć będą w przedstawieniu „Przygoda Klauna”, barwnym korowodzie cyrkowym z udziałem klaunów i szczudlarzy, pokazie dużych baniek mydlanych. Początek o godz. 13.00.
Więcej na www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/49362-basniowa_podroz_klaunow.html

W niedzielne popołudnie (15.11) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wystąpi zespół Harmonijek Ustnych Animato. Zespół został założony w 1978 roku i jest najdłużej działającym zespołem kameralnym w Szczecinie. Animato to zespół unikatowy o bogatym dorobku artystycznym, będący stałym gościem polskich i europejskich festiwali muzycznych. Animato posiada w repertuarze własne aranżacje różnego rodzaju muzyki w tym popularne utwory muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe, polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej a także muzykę morską i ludową z różnych stron świata. Koncert w symboliczny sposób spina klamrą dorobek artystyczny tego unikatowego zespołu. Początek o godz. 17.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA