Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Wybierz coś dla siebie na weekend

Data publikacji: 2015-12-03 16:05
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-03 16:05
Wybierz coś dla siebie na weekend
 

Przed nami weekend pełen atrakcji, nie tylko tych mikołajkowych. W najbliższych dniach naprawdę będzie się działo - zapowiada Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej szczecińskiego magistratu. Jak więc warto je spędzić?

Przez cały weekend w Szczecinie (4-6.12odbywać się będą Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy zmagać się będą na pływalni Floating Arena. W zawodach wezmą udział sportowcy niepełnosprawni z 31 krajów, około 250 zawodników. Zawody są sankcjonowane przez IPC. Pływacy, podczas startu w Szczecinie, będą zdobywać punkty klasyfikacyjne do Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016. Przed zawodami przez dwa dni będzie przeprowadzana międzynarodowa klasyfikacja medyczna zawodników. Tego rodzaju klasyfikacja będzie przeprowadzana  pierwszy raz w Polsce. Dzięki niej, sklasyfikowani zawodnicy będą mogli startować w zawodach rangi międzynarodowej.
Więcej na www.swimming.szczecin.pl

W piątek (4.12) w ProMedia odbędzie się promocja książki sensorycznej wydanej przez Wydawnictwo MBP w Szczecinie „Kropeczka”. Książka jest plonem otwartych warsztatów, podczas których dzieci poznawały alfabet brajla oraz wspólnie wysnuły opowieść, którą przeniosły na papier i zilustrowały. Jest to część realizacji projektu „Widzieć więcej, niż się widzi - wiedzieć więcej, niż się wie”, przeprowadzonego w ramach programu Kultura Dostępna. Po prezentacji książki nastąpi otwarcie wernisażu prac plastycznych dzieci, współautorów książki „Kropeczka”. Początek o godz. 18.00.
Więcej na www.mbp.szczecin.pl

W piątek (4.12) w Muzeum Sztuki Współczesnej odbędzie się wernisaż wystawy organizowanej w ramach 10. Binneale Sztuki Współczesnej. „TroubledWater – Od estetyki transcendentalnej do globalnej ekonomii” to  międzynarodowy projekt artystyczny z udziałem trzydziestu artystów z Europy (Polska, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Holandia, Luksemburg, Francja, Szwecja) oraz Stanów Zjednoczonych skoncentrowany na współczesnej ikonografii morza i dynamicznej relacji pomiędzy pracami artystów odwołujących się do inspiracji idealistycznymi kategoriami estetycznymi, takimi jak pojęcie wzniosłości, oraz artystów, którzy analizując temat, sięgają po instrumentarium krytyczne i otwarcie deklarują swoje polityczne zaangażowanie. Początek o godz. 18.00. Wystawę będzie można zobaczyć do 14 lutego 2016r.
Więcej na www.muzeum.szczecin.pl

W piątkowy wieczór (4.12) o godz. 19.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się koncert symfoniczny „Śpiewająca  Polska”. Prawie dwustu chórzystów weźmie udział w szczecińskiej odsłonie koncertu. Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” jest elementem projektu Akademia Chóralna, którego celem jest stworzenie wzorcowej platformy rozwoju chóralistyki w całym kraju. Na scenie wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, siedem chórów, a w roli solistów: Katarzyna Dondalska – sopran, Agnieszka Rehlis – mezzosopran i Pavlo Tolstoy – tenor. Połączonymi zespołami pokieruje Jon Fylling. 
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Jeszcze tego wieczoru na jednym koncercie w Domu Kultury Słowianin w Szczecinie wystąpią cztery prężnie działające zespoły z polskiej sceny punk rockowej: Uliczny Opryszek, De Łindows, Too Late oraz Zakaz Posiadania.Początek o godz. 19.00.
Więcej na www.slowianin.org


Również w piątek (4.12) w Operze na Zamku wystąpi Ewa Bem. Natura obdarzyła tę artystkę głosem niezwykłej barwy, urzekającą muzykalnością i wyczuciem swingu, chociaż sama jest przekonana, że muzykę ma w genach dzięki muzykalnym przodkom. Piosenkarka jest zawsze i równocześnie wokalistką jazzową, i takie jej podejście do materii muzycznej – nieczęsto spotykane w polskiej tradycji piosenkarskiej – jest źródłem jej oryginalnych kreacji wokalnych. Podczas koncertu w Szczecinie wystąpi w towarzystwie trio Andrzeja Jagodzińskiego. Początek koncertu o godz. 19.00.
Więcej na www.opera.szczecin.pl

Jak co roku w okresie przedświątecznym w Teatrze Lalek "Pleciuga"  odbędzie się kiermasz rękodzieła artystycznego, podczas którego będzie można m.in.  kupić prezenty i świąteczne dekoracje. Kiermasz odbędzie się w sobotę i niedzielę (5-6.12) w godzinach od 10.00 do 16.00.
Więcej na www.pleciuga.pl

Sobota (5.12)  upłynie najmłodszym w Galerii Turzyn pod znakiem Krainy Lodu. W miasteczku Krainy Lodu na dzieci będzie czekać mnóstwo atrakcji, konkursów i nagród. Uczestnicy zabawy będą mogli min. wziąć udział w licznych grach i zabawach sprawnościowych oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mieszkańcami królestwa Arendelle: Elsą, Anną czy Svenem. Punktem kulminacyjnym zabawy będzie konkurs karaoke z piosenkami z filmu. Konkurs będzie miał 6 tur, które odbędą się co godzinę, zaczynając od 12:30.
Więcej na www.galeria-turzyn.pl

Już w najbliższą sobotę (5.12) odbędzie się wernisaż wystawy "Szczecińska fotografia prasowa 2015. Czwarta migawka". Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17.00. Na wystawie, która zostanie zorganizowana w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, będzie można oglądać zdjęcia wykonane przez fotoreporterów, którzy na co dzień współpracują ze szczecińskimi redakcjami.
Więcej na www.muzeumtechniki.eu

Krzysztof Antkowiak i Marcin Domurat stworzyli projekt muzyczny SIMPLEFIELDS, inspirowany brzmieniami lat 60. i 70. zgrabnie nasycony jazzem, soulem, funkiem i swingiem. SIMPLEFIELDS zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż przez ulice wielkich miast, przywołuje atmosferę zadymionych klubów, olśniewających kobiet oraz szwarccharakterów niczym z kart powieści Bukowskiego i Chandlera. Zespół wystąpi już w tę sobotę (5.12)  w Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin o godz. 19.00.
Więcej na www.simplefields.com

W sobotni wieczór (5.12)  w Azoty Arenie odbędzie się widowisko „Tribute to Michael Jackson” z udziałem wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej. Podczas koncertu oprócz okazałej w pełnej krasie Orkiestry Symfonicznej l'Autunno, Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz kilkunastoosobowego bandu pod kierownictwem Jacka Piskorza usłyszymy: Natalię Kukulską, Kubę Badacha, Anię Dąbrowską oraz zespół Riffertone. Na scenie pojawi się ponadto kilkudziesięciu innych artystów – utwory Jacksona zabrzmią bowiem w wersji symfonicznej. Projekt pełen fascynujących brzmień, w który zaangażowanych zostało kilkudziesięciu artystów, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom muzyki na najwyższym poziomie. Początek o godz. 19.00. 
Więcej na www.azotyarena.pl

Jeszcze tego wieczoru w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpi Szymon Nehring i Santander Orchestra.  Muzyków w tym wyjątkowym koncercie poprowadzi John Axelrod. Szymon Nehring to finalista i najlepszy Polak XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. 
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Natomiast w Słowianinie odbędzie się Depeche Mode X-mas Party. Na sali na pewno nie zabraknie choinki i prezentów od organizatorów. To już ostatnia okazja w tym roku, aby spędzić wspólnie czas bawiąc się na parkiecie przy przebojach Depeche Mode przeplatanych od czasu do czasu utworami w pokrewnych klimatach. Początek o godz. 20.00.
Więcej na www.slowianin.org

W sobotę (5.12) o godz. 21.00 we Free Blues Club w ramach trasy koncertowej „Let Me Tour” wystąpi zespół Chemia. Krążek Chemii "LET ME" wydany został 18 września 2015 roku. Nowy album, pełen mocnych riffów powstał we współpracy z legendarnym producentem Mike’em Fraserem, który nagrywał i miksował takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith. 
Więcej na www.freebluesclub.pl

Również w sobotni wieczór (5.12) podczas ostatniego koncertu cyklu Tego Słucham w 2015r. w Domku Grabarza zaprezentują się dwa składy: AveCaesar z Wrocławia oraz miejscowy The Black Howl. Oba zespoły wiedzą jak ze swoich atrybutów zrobić użytek. Początek o godz. 21.00.
Więcej na www.facebook.com/events/1516367922015859

W niedzielę (6.12) w Starej Rzeźni odbędzie się „Gwiazdka nad Łasztownią”. Projekt zakłada propagowanie tradycji świątecznych, charytatywną zbiórkę książek i maskotek dla dzieci z Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych oraz dla dzieci z Fundacji Tęcza Serc oraz integrację mieszkańców Szczecina.  W programie  m. in. koncert Ryszarda Leoszewskiego i przyjaciół – koncert utworów świątecznych, koncert kolęd grupy wokalnej z Pałacu Młodzieży oraz wykład dr Wojciecha Krala i dr Andrzeja Wątorskiego na temat baletu „Dziadek do orzechów”. Początek o godz. 11.00. Ponadto za pomocą ponad 130 opraw ( lamp) LED na co dzień żółto szare dźwigi będą prezentować się w nowej świetlnej, barwnej szacie. Od godziny 17.00 do 22.00 co pół godziny prezentowany będzie 4 minutowy pokaz typu "światło i dźwięk".
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

W niedzielę (6.12) na placu Waleriana Pawłowskiego przy ulicy Brodzińskiego odbędzie się Świąteczny Jarmark Rękodzieła na Pogodnie. Jarmark dostępny będzie w godz. 10.00-15.00.
Więcej na www.facebook.com/events/161049674247646/

Również w niedzielę (6.12) w Słowianinie odbędzie się Mikołajkowy Pokaz Kotów Rasowych. Podczas pokazu odbędą się prezentacje poszczególnych ras, a publiczność wybierze swojego kociego ulubieńca. Będzie też stoisko z promocyjnymi cenami z karmą i akcesoriami dla zwierząt oraz loteria fantowa.  Ale najważniejsze jest to, iż po raz kolejny przeprowadzona zostanie zbiórka karmy dla psów i kotów, podopiecznych Fundacji Na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja” i  Fundacji Przyjaciele Czterech Łap.  Pokaz odbędzie się w godz. 11.00-16.00. 
Więcej na www.slowianin.org

Muzyczna opowieść pt. „Zima na plaży?”, to ostatni detal arfikowej Sceny Detalicznej. Podczas niedzielnego koncertu (6.12) zabrzmią zimowe i świąteczne wierszyki i piosenki, których autorami są Ryszard Leoszewski i Barbara Stenka. Widzowie spotkają całkowicie ubraną choinkę, antymikołaja i prezent, z którym można pogadać. Zima przy stole, zima na bałtyckiej plaży, w przychodni, w błocie i w kartonie – grupa artystyczna Arfik zajrzy wszędzie i zaprosi tam publiczność. A do mikołajowego worka dorzuci swoją premierową płytę CD pt. „Potwór”. Początek o godz. 12.00 w Starej Rzeźni.
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

 

W niedzielę (6.12) w Szczecińskim Domu Sportu około 900 dzieci – wychowanków ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, Rodzinnych Domów Dziecka, świetlic środowiskowych, podopiecznych fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci, Caritas-u i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie podczas dwugodzinnej zabawy spotka się ze Świętym Mikołajem. 500 dzieciom, które w tym czasie będą przebywały na oddziałach dziecięcych szczecińskich szpitali Mikołajkowe paczki zostaną dostarczone wprost do rąk nie później niż 10 grudnia. Oprawę muzyczną zapewnią 20-osobowy zespół Art Band i 50-osobowy chór DON-DIRI-DON.  Prezentacje taneczne wykonają zespół „Jakubczaki” z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, tancerze ze Szkół Tańca RYTMIX  i SUKCES.  W trakcie imprezy odbędzie się ceremonia wręczenia odznaki PRZYJACIEL  DZIECKA, którą otrzymają: Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin, Leon Gajewskiego - Komendant Straży Miejskiej, Wojciech Zapalacz - dyrektor KFC, Jacek Chrzanowski - Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Poza tym… mnóstwo efektów świetlnych i dźwiękowych, niespodzianek oraz wspólna Mikołajkowa dyskoteka. 
Więcej na http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/49802-mikolajki_2015_w_krainie_lodu.html

Jeszcze tego dnia o godzinie 16.00 w Azoty Arenie zostanie rozegrany mecz King Wilków Morskich Szczecin ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Z racji tego, że ten pojedynek wypada w mikołajki, szczeciński klub przygotował masę promocji, atrakcji oraz prezentów dla wszystkich kibiców. Ponadto gościem specjalnym meczu będzie św. Mikołaj.
Więcej na www.kingwilki.pl

Natomiast w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza o godz. 17.00 rozpocznie się koncert finałowy „Śpiewająca polska”. Szczecińskim Filharmonikom towarzyszyć będą dziecięce zespoły chóralne, które przez cały rok pracowały w pocie czoła, aby wziąć udział w wielkim finale Akademii Chóralnej. W tym uroczystym dniu Filharmonia gościć będzie utalentowaną młodzież z całej Polski, która wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii wykona zaaranżowane specjalnie na tę okazję utwory z bajek i filmów dla dzieci. To niecodzienne widowisko odbije się śpiewnym echem w całej Polsce.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

W niedzielę (6.12) w Klubie Delta odbędzie się wernisaż wystawy Romana Czejarka „Szczecin na starych pocztówkach”. Wystawa prezentuje pocztówki starego Szczecina – szczególnie pocztówki – zdjęcia prezentujące rejon Prawobrzeża z miejscami i obiektami, które dziś już nie istnieją lub zmieniły swoje funkcje. Wystawa i spotkanie z autorem są nawiązaniem do unikalnej publikacji, która po raz pierwszy w Polsce pokazuje ponad 150 kolorowych, oryginalnych wizerunków dawnego Szczecina z przełomu XIX i XX wieku. Są to  nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia i rysunki naszego miasta. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.
Więcej na www.klubdelta.pl

Również w niedzielę (6.12) w Rocker Club Szczecin odbędzie się koncert charytatywny "Magia Marzeń - edycja Szczecińska". Całkowity dochód za bilety i z aukcji będzie przeznaczony na spełnienie marzeń naszych Marzycieli – podopiecznych Fundacji Mam Marzenie oddział Szczecin.  Zagrają szczecińskie gwiazdy o wielkich sercach: CHORZY, OHO!KOKO, Jackpot i Kępisty Quartet. Podczas koncertu zaplanowano również specjalny udział Szczecińskiej Grupy Improwizacyjnej "Pod Pretekstem". Spotkanie poprowadzi Emil Dąbrowski. W przerwie między setami odbędzie się aukcja charytatywna, gdzie będzie można wylicytować drobiazgi od znanych i lubianych. Początek o godz. 18.00.
Więcej na www.facebook.com/events/406678122865099

 

W niedzielny wieczór (6.12) o godz. 19.00 na Zamku Książąt Pomorskich wystawiony zostanie spektakl „Lewa, wspomnienie prawej”. Spektakl przedstawia rok z życia kobiety, które zachorowała na raka piersi. W ciągu roku przeżyła mastektomię, bolesną chemioterapię i powrót do zdrowia - życia.

Więcej na www.zamek.szczecin.pl

Na zakończenie weekendu, w niedzielę (6.12) o godzinie 19:30 w Azoty Arenie szczypiorniści Pogoni Szczecin rozegrają bardzo ważne spotkanie z SPR Chrobry Głogów. Dla zawodników będzie to szansa na przełamanie się po dwóch porażkach z rzędu, natomiast dla kibiców oprócz emocji na parkiecie także moc atrakcji wokół boiska. W przerwie meczu nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami do wygrania. Przez cały mecz najmłodszych fanów zabawiać klaun Mimi Konewka, a słodkości rozdawać będzie Gryfus. Tradycyjnie już w Azoty Arenie swój kącik będzie miała Aktywna Strefa Przedszkoliady, gdzie dzieci będą mogły spróbować swoich sił podczas zajęć ogólnosportowych i piłki ręcznej.
Więcej na www.handball.szczecin.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA