środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Na Luzie > Wybierz coś dla siebie na weekend

Wybierz coś dla siebie na weekend

Wybierz coś dla siebie na weekend
Data publikacji: 2015-12-03 16:05
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-03 16:05
Wywietleń: 480 45057

Przed nami weekend pełen atrakcji, nie tylko tych mikołajkowych. W najbliższych dniach naprawdę będzie się działo - zapowiada Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej szczecińskiego magistratu. Jak więc warto je spędzić?

Przez cały weekend w Szczecinie (4-6.12odbywać się będą Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy zmagać się będą na pływalni Floating Arena. W zawodach wezmą udział sportowcy niepełnosprawni z 31 krajów, około 250 zawodników. Zawody są sankcjonowane przez IPC. Pływacy, podczas startu w Szczecinie, będą zdobywać punkty klasyfikacyjne do Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016. Przed zawodami przez dwa dni będzie przeprowadzana międzynarodowa klasyfikacja medyczna zawodników. Tego rodzaju klasyfikacja będzie przeprowadzana  pierwszy raz w Polsce. Dzięki niej, sklasyfikowani zawodnicy będą mogli startować w zawodach rangi międzynarodowej.
Więcej na www.swimming.szczecin.pl

W piątek (4.12) w ProMedia odbędzie się promocja książki sensorycznej wydanej przez Wydawnictwo MBP w Szczecinie „Kropeczka”. Książka jest plonem otwartych warsztatów, podczas których dzieci poznawały alfabet brajla oraz wspólnie wysnuły opowieść, którą przeniosły na papier i zilustrowały. Jest to część realizacji projektu „Widzieć więcej, niż się widzi - wiedzieć więcej, niż się wie”, przeprowadzonego w ramach programu Kultura Dostępna. Po prezentacji książki nastąpi otwarcie wernisażu prac plastycznych dzieci, współautorów książki „Kropeczka”. Początek o godz. 18.00.
Więcej na www.mbp.szczecin.pl

W piątek (4.12) w Muzeum Sztuki Współczesnej odbędzie się wernisaż wystawy organizowanej w ramach 10. Binneale Sztuki Współczesnej. „TroubledWater – Od estetyki transcendentalnej do globalnej ekonomii” to  międzynarodowy projekt artystyczny z udziałem trzydziestu artystów z Europy (Polska, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Holandia, Luksemburg, Francja, Szwecja) oraz Stanów Zjednoczonych skoncentrowany na współczesnej ikonografii morza i dynamicznej relacji pomiędzy pracami artystów odwołujących się do inspiracji idealistycznymi kategoriami estetycznymi, takimi jak pojęcie wzniosłości, oraz artystów, którzy analizując temat, sięgają po instrumentarium krytyczne i otwarcie deklarują swoje polityczne zaangażowanie. Początek o godz. 18.00. Wystawę będzie można zobaczyć do 14 lutego 2016r.
Więcej na www.muzeum.szczecin.pl

W piątkowy wieczór (4.12) o godz. 19.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się koncert symfoniczny „Śpiewająca  Polska”. Prawie dwustu chórzystów weźmie udział w szczecińskiej odsłonie koncertu. Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” jest elementem projektu Akademia Chóralna, którego celem jest stworzenie wzorcowej platformy rozwoju chóralistyki w całym kraju. Na scenie wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, siedem chórów, a w roli solistów: Katarzyna Dondalska – sopran, Agnieszka Rehlis – mezzosopran i Pavlo Tolstoy – tenor. Połączonymi zespołami pokieruje Jon Fylling. 
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Jeszcze tego wieczoru na jednym koncercie w Domu Kultury Słowianin w Szczecinie wystąpią cztery prężnie działające zespoły z polskiej sceny punk rockowej: Uliczny Opryszek, De Łindows, Too Late oraz Zakaz Posiadania.Początek o godz. 19.00.
Więcej na www.slowianin.org


Również w piątek (4.12) w Operze na Zamku wystąpi Ewa Bem. Natura obdarzyła tę artystkę głosem niezwykłej barwy, urzekającą muzykalnością i wyczuciem swingu, chociaż sama jest przekonana, że muzykę ma w genach dzięki muzykalnym przodkom. Piosenkarka jest zawsze i równocześnie wokalistką jazzową, i takie jej podejście do materii muzycznej – nieczęsto spotykane w polskiej tradycji piosenkarskiej – jest źródłem jej oryginalnych kreacji wokalnych. Podczas koncertu w Szczecinie wystąpi w towarzystwie trio Andrzeja Jagodzińskiego. Początek koncertu o godz. 19.00.
Więcej na www.opera.szczecin.pl

Jak co roku w okresie przedświątecznym w Teatrze Lalek "Pleciuga"  odbędzie się kiermasz rękodzieła artystycznego, podczas którego będzie można m.in.  kupić prezenty i świąteczne dekoracje. Kiermasz odbędzie się w sobotę i niedzielę (5-6.12) w godzinach od 10.00 do 16.00.
Więcej na www.pleciuga.pl

Sobota (5.12)  upłynie najmłodszym w Galerii Turzyn pod znakiem Krainy Lodu. W miasteczku Krainy Lodu na dzieci będzie czekać mnóstwo atrakcji, konkursów i nagród. Uczestnicy zabawy będą mogli min. wziąć udział w licznych grach i zabawach sprawnościowych oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mieszkańcami królestwa Arendelle: Elsą, Anną czy Svenem. Punktem kulminacyjnym zabawy będzie konkurs karaoke z piosenkami z filmu. Konkurs będzie miał 6 tur, które odbędą się co godzinę, zaczynając od 12:30.
Więcej na www.galeria-turzyn.pl

Już w najbliższą sobotę (5.12) odbędzie się wernisaż wystawy "Szczecińska fotografia prasowa 2015. Czwarta migawka". Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17.00. Na wystawie, która zostanie zorganizowana w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, będzie można oglądać zdjęcia wykonane przez fotoreporterów, którzy na co dzień współpracują ze szczecińskimi redakcjami.
Więcej na www.muzeumtechniki.eu

Krzysztof Antkowiak i Marcin Domurat stworzyli projekt muzyczny SIMPLEFIELDS, inspirowany brzmieniami lat 60. i 70. zgrabnie nasycony jazzem, soulem, funkiem i swingiem. SIMPLEFIELDS zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż przez ulice wielkich miast, przywołuje atmosferę zadymionych klubów, olśniewających kobiet oraz szwarccharakterów niczym z kart powieści Bukowskiego i Chandlera. Zespół wystąpi już w tę sobotę (5.12)  w Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin o godz. 19.00.
Więcej na www.simplefields.com

W sobotni wieczór (5.12)  w Azoty Arenie odbędzie się widowisko „Tribute to Michael Jackson” z udziałem wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej. Podczas koncertu oprócz okazałej w pełnej krasie Orkiestry Symfonicznej l'Autunno, Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz kilkunastoosobowego bandu pod kierownictwem Jacka Piskorza usłyszymy: Natalię Kukulską, Kubę Badacha, Anię Dąbrowską oraz zespół Riffertone. Na scenie pojawi się ponadto kilkudziesięciu innych artystów – utwory Jacksona zabrzmią bowiem w wersji symfonicznej. Projekt pełen fascynujących brzmień, w który zaangażowanych zostało kilkudziesięciu artystów, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom muzyki na najwyższym poziomie. Początek o godz. 19.00. 
Więcej na www.azotyarena.pl

Jeszcze tego wieczoru w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpi Szymon Nehring i Santander Orchestra.  Muzyków w tym wyjątkowym koncercie poprowadzi John Axelrod. Szymon Nehring to finalista i najlepszy Polak XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. 
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Natomiast w Słowianinie odbędzie się Depeche Mode X-mas Party. Na sali na pewno nie zabraknie choinki i prezentów od organizatorów. To już ostatnia okazja w tym roku, aby spędzić wspólnie czas bawiąc się na parkiecie przy przebojach Depeche Mode przeplatanych od czasu do czasu utworami w pokrewnych klimatach. Początek o godz. 20.00.
Więcej na www.slowianin.org

W sobotę (5.12) o godz. 21.00 we Free Blues Club w ramach trasy koncertowej „Let Me Tour” wystąpi zespół Chemia. Krążek Chemii "LET ME" wydany został 18 września 2015 roku. Nowy album, pełen mocnych riffów powstał we współpracy z legendarnym producentem Mike’em Fraserem, który nagrywał i miksował takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith. 
Więcej na www.freebluesclub.pl

Również w sobotni wieczór (5.12) podczas ostatniego koncertu cyklu Tego Słucham w 2015r. w Domku Grabarza zaprezentują się dwa składy: AveCaesar z Wrocławia oraz miejscowy The Black Howl. Oba zespoły wiedzą jak ze swoich atrybutów zrobić użytek. Początek o godz. 21.00.
Więcej na www.facebook.com/events/1516367922015859

W niedzielę (6.12) w Starej Rzeźni odbędzie się „Gwiazdka nad Łasztownią”. Projekt zakłada propagowanie tradycji świątecznych, charytatywną zbiórkę książek i maskotek dla dzieci z Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych oraz dla dzieci z Fundacji Tęcza Serc oraz integrację mieszkańców Szczecina.  W programie  m. in. koncert Ryszarda Leoszewskiego i przyjaciół – koncert utworów świątecznych, koncert kolęd grupy wokalnej z Pałacu Młodzieży oraz wykład dr Wojciecha Krala i dr Andrzeja Wątorskiego na temat baletu „Dziadek do orzechów”. Początek o godz. 11.00. Ponadto za pomocą ponad 130 opraw ( lamp) LED na co dzień żółto szare dźwigi będą prezentować się w nowej świetlnej, barwnej szacie. Od godziny 17.00 do 22.00 co pół godziny prezentowany będzie 4 minutowy pokaz typu "światło i dźwięk".
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

W niedzielę (6.12) na placu Waleriana Pawłowskiego przy ulicy Brodzińskiego odbędzie się Świąteczny Jarmark Rękodzieła na Pogodnie. Jarmark dostępny będzie w godz. 10.00-15.00.
Więcej na www.facebook.com/events/161049674247646/

Również w niedzielę (6.12) w Słowianinie odbędzie się Mikołajkowy Pokaz Kotów Rasowych. Podczas pokazu odbędą się prezentacje poszczególnych ras, a publiczność wybierze swojego kociego ulubieńca. Będzie też stoisko z promocyjnymi cenami z karmą i akcesoriami dla zwierząt oraz loteria fantowa.  Ale najważniejsze jest to, iż po raz kolejny przeprowadzona zostanie zbiórka karmy dla psów i kotów, podopiecznych Fundacji Na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja” i  Fundacji Przyjaciele Czterech Łap.  Pokaz odbędzie się w godz. 11.00-16.00. 
Więcej na www.slowianin.org

Muzyczna opowieść pt. „Zima na plaży?”, to ostatni detal arfikowej Sceny Detalicznej. Podczas niedzielnego koncertu (6.12) zabrzmią zimowe i świąteczne wierszyki i piosenki, których autorami są Ryszard Leoszewski i Barbara Stenka. Widzowie spotkają całkowicie ubraną choinkę, antymikołaja i prezent, z którym można pogadać. Zima przy stole, zima na bałtyckiej plaży, w przychodni, w błocie i w kartonie – grupa artystyczna Arfik zajrzy wszędzie i zaprosi tam publiczność. A do mikołajowego worka dorzuci swoją premierową płytę CD pt. „Potwór”. Początek o godz. 12.00 w Starej Rzeźni.
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

 

W niedzielę (6.12) w Szczecińskim Domu Sportu około 900 dzieci – wychowanków ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, Rodzinnych Domów Dziecka, świetlic środowiskowych, podopiecznych fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci, Caritas-u i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie podczas dwugodzinnej zabawy spotka się ze Świętym Mikołajem. 500 dzieciom, które w tym czasie będą przebywały na oddziałach dziecięcych szczecińskich szpitali Mikołajkowe paczki zostaną dostarczone wprost do rąk nie później niż 10 grudnia. Oprawę muzyczną zapewnią 20-osobowy zespół Art Band i 50-osobowy chór DON-DIRI-DON.  Prezentacje taneczne wykonają zespół „Jakubczaki” z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, tancerze ze Szkół Tańca RYTMIX  i SUKCES.  W trakcie imprezy odbędzie się ceremonia wręczenia odznaki PRZYJACIEL  DZIECKA, którą otrzymają: Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin, Leon Gajewskiego - Komendant Straży Miejskiej, Wojciech Zapalacz - dyrektor KFC, Jacek Chrzanowski - Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Poza tym… mnóstwo efektów świetlnych i dźwiękowych, niespodzianek oraz wspólna Mikołajkowa dyskoteka. 
Więcej na http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/49802-mikolajki_2015_w_krainie_lodu.html

Jeszcze tego dnia o godzinie 16.00 w Azoty Arenie zostanie rozegrany mecz King Wilków Morskich Szczecin ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Z racji tego, że ten pojedynek wypada w mikołajki, szczeciński klub przygotował masę promocji, atrakcji oraz prezentów dla wszystkich kibiców. Ponadto gościem specjalnym meczu będzie św. Mikołaj.
Więcej na www.kingwilki.pl

Natomiast w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza o godz. 17.00 rozpocznie się koncert finałowy „Śpiewająca polska”. Szczecińskim Filharmonikom towarzyszyć będą dziecięce zespoły chóralne, które przez cały rok pracowały w pocie czoła, aby wziąć udział w wielkim finale Akademii Chóralnej. W tym uroczystym dniu Filharmonia gościć będzie utalentowaną młodzież z całej Polski, która wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii wykona zaaranżowane specjalnie na tę okazję utwory z bajek i filmów dla dzieci. To niecodzienne widowisko odbije się śpiewnym echem w całej Polsce.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

W niedzielę (6.12) w Klubie Delta odbędzie się wernisaż wystawy Romana Czejarka „Szczecin na starych pocztówkach”. Wystawa prezentuje pocztówki starego Szczecina – szczególnie pocztówki – zdjęcia prezentujące rejon Prawobrzeża z miejscami i obiektami, które dziś już nie istnieją lub zmieniły swoje funkcje. Wystawa i spotkanie z autorem są nawiązaniem do unikalnej publikacji, która po raz pierwszy w Polsce pokazuje ponad 150 kolorowych, oryginalnych wizerunków dawnego Szczecina z przełomu XIX i XX wieku. Są to  nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia i rysunki naszego miasta. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.
Więcej na www.klubdelta.pl

Również w niedzielę (6.12) w Rocker Club Szczecin odbędzie się koncert charytatywny "Magia Marzeń - edycja Szczecińska". Całkowity dochód za bilety i z aukcji będzie przeznaczony na spełnienie marzeń naszych Marzycieli – podopiecznych Fundacji Mam Marzenie oddział Szczecin.  Zagrają szczecińskie gwiazdy o wielkich sercach: CHORZY, OHO!KOKO, Jackpot i Kępisty Quartet. Podczas koncertu zaplanowano również specjalny udział Szczecińskiej Grupy Improwizacyjnej "Pod Pretekstem". Spotkanie poprowadzi Emil Dąbrowski. W przerwie między setami odbędzie się aukcja charytatywna, gdzie będzie można wylicytować drobiazgi od znanych i lubianych. Początek o godz. 18.00.
Więcej na www.facebook.com/events/406678122865099

 

W niedzielny wieczór (6.12) o godz. 19.00 na Zamku Książąt Pomorskich wystawiony zostanie spektakl „Lewa, wspomnienie prawej”. Spektakl przedstawia rok z życia kobiety, które zachorowała na raka piersi. W ciągu roku przeżyła mastektomię, bolesną chemioterapię i powrót do zdrowia - życia.

Więcej na www.zamek.szczecin.pl

Na zakończenie weekendu, w niedzielę (6.12) o godzinie 19:30 w Azoty Arenie szczypiorniści Pogoni Szczecin rozegrają bardzo ważne spotkanie z SPR Chrobry Głogów. Dla zawodników będzie to szansa na przełamanie się po dwóch porażkach z rzędu, natomiast dla kibiców oprócz emocji na parkiecie także moc atrakcji wokół boiska. W przerwie meczu nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami do wygrania. Przez cały mecz najmłodszych fanów zabawiać klaun Mimi Konewka, a słodkości rozdawać będzie Gryfus. Tradycyjnie już w Azoty Arenie swój kącik będzie miała Aktywna Strefa Przedszkoliady, gdzie dzieci będą mogły spróbować swoich sił podczas zajęć ogólnosportowych i piłki ręcznej.
Więcej na www.handball.szczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy