poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Sport > Duże imprezy nie dla Szczecina

Duże imprezy nie dla Szczecina

Duże imprezy nie dla Szczecina
Data publikacji: 2015-11-08 10:39
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-09 10:38
Wywietleń: 936 36161

Polska wraz ze Szwecją otrzymała organizację mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn w roku 2023. Dziś już jednak wiadomo, że żaden z meczów nie odbędzie się w szczecińskiej Azoty Arena.

Polska we wniosku aplikacyjnym złożyła kandydatury takich miast, jak: Gdańsk, Katowice, Kraków i Gliwice. Być może do tych miast dołączy jeszcze Warszawa, gdzie miałby się odbyć finał. Pod warunkiem, że w polskiej stolicy powstanie hala na minimum 20 tysięcy widzów.

Szczecin posiada obecnie halę na 5 tys. kibiców i mógłby się ubiegać o rolę jednego ze współorganizatorów. W kompleksie sportowym jest sala rozgrzewkowa, która wybudowana została właśnie po to, by spełniać wymogi międzynarodowych organizacji sportowych przyznających organizację ważnych imprez rangi światowej.

Szczecin jednak nie wnioskuje o organizację takich imprez. Hala wybudowana kosztem 190 mln. zł. ma loże, z których nie ma bezpośredniego wyjścia na trybuny i nie ma stałych miejsc prasowych, ani stanowisk komentatorskich. To efekt budowy obiektu sportowego na podstawie przestarzałego i niefunkcjonalnego projektu.

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, to nie jedyna duża impreza, jaka szykuje się w naszym kraju w najbliższym czasie. Znacznie wcześniej odbędą się siatkarskie mistrzostwa Europy. Już w roku 2017. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w poniedziałkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

do Bosmana
A po co w Szczecinie hala na 10tys. skoro ta na 5 tys. rzadko jest zapełniona? Myślisz, że taka impreza jak piłka ręczna wypełniła by halę na 10 tys.? Megalomania przez ciebie przemawia. Szczecin ma ok. 400 tys. mieszkańców, a region słabiutko zaludniony. Wymienione miasta i regiony mają po wielekroć większą liczbę ludności.
2015-11-08 22:14:48
Bosman
Mecze mistrzostw świata odbywają się w halach z prawdziwego zdarzenia (widownia na 10-15 tyś.) a nie w zadaszonych amfiteatrach jak w Szczecinie.
2015-11-08 17:29:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie