poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Duże imprezy nie dla Szczecina

Duże imprezy nie dla Szczecina

Duże imprezy nie dla Szczecina
Data publikacji: 2015-11-08 10:39
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-09 10:38
Wywietleń: 777 36161

Polska wraz ze Szwecją otrzymała organizację mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn w roku 2023. Dziś już jednak wiadomo, że żaden z meczów nie odbędzie się w szczecińskiej Azoty Arena.

Polska we wniosku aplikacyjnym złożyła kandydatury takich miast, jak: Gdańsk, Katowice, Kraków i Gliwice. Być może do tych miast dołączy jeszcze Warszawa, gdzie miałby się odbyć finał. Pod warunkiem, że w polskiej stolicy powstanie hala na minimum 20 tysięcy widzów.

Szczecin posiada obecnie halę na 5 tys. kibiców i mógłby się ubiegać o rolę jednego ze współorganizatorów. W kompleksie sportowym jest sala rozgrzewkowa, która wybudowana została właśnie po to, by spełniać wymogi międzynarodowych organizacji sportowych przyznających organizację ważnych imprez rangi światowej.

Szczecin jednak nie wnioskuje o organizację takich imprez. Hala wybudowana kosztem 190 mln. zł. ma loże, z których nie ma bezpośredniego wyjścia na trybuny i nie ma stałych miejsc prasowych, ani stanowisk komentatorskich. To efekt budowy obiektu sportowego na podstawie przestarzałego i niefunkcjonalnego projektu.

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, to nie jedyna duża impreza, jaka szykuje się w naszym kraju w najbliższym czasie. Znacznie wcześniej odbędą się siatkarskie mistrzostwa Europy. Już w roku 2017. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w poniedziałkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

do Bosmana
A po co w Szczecinie hala na 10tys. skoro ta na 5 tys. rzadko jest zapełniona? Myślisz, że taka impreza jak piłka ręczna wypełniła by halę na 10 tys.? Megalomania przez ciebie przemawia. Szczecin ma ok. 400 tys. mieszkańców, a region słabiutko zaludniony. Wymienione miasta i regiony mają po wielekroć większą liczbę ludności.
2015-11-08 22:14:48
Bosman
Mecze mistrzostw świata odbywają się w halach z prawdziwego zdarzenia (widownia na 10-15 tyś.) a nie w zadaszonych amfiteatrach jak w Szczecinie.
2015-11-08 17:29:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie