poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Na Luzie > Muzyka może zrujnować życie? Według projektu finansowanego przez ministerstwo TAK

Muzyka może zrujnować życie? Według projektu finansowanego przez ministerstwo TAK

Muzyka może zrujnować życie? Według projektu finansowanego przez ministerstwo TAK
Data publikacji: 2020-02-23 12:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-27 18:28
Wywietleń: 861 442213

Założona przez o. Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis realizuje projekt „Bądźmy bezpieczni”, współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości. Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej bezpieczeństwa i zagrożeń. Jednym z nich ma być słuchanie nieodpowiedniej muzyki np. metalowej.

W ramach projektu uruchomiono stronę internetową, na której umieszczone zostały informacje i porady ekspertów nawiązujące do różnych obszarów bezpieczeństwa. Poza tematami dotyczącymi przestępczości, przemocy i uzależnień, można też przeczytać, że słuchanie nieodpowiedniej muzyki może zrujnować życie.

Przyzwolenie lub obojętność na zło

– Muzyka nie jest zła. Wielu artystów jasno promuje jednak w swojej twórczości okultyzm, satanizm, nihilizm, nałogi czy dewiacje seksualne – tu powinna zapalić się nam czerwona lampka. Zagrożenia w muzyce działają na wielu płaszczyznach. To nie tylko melodia, którą słyszymy, ale również prezentowana przez muzyków treść przekazu, moda, symbolika, styl życia. Kontakt z antychrześcijańskimi przekonaniami, nawet nieświadomy, może zrujnować życie duchowe i fizyczne każdego człowieka. Wystarczy przyzwolenie lub obojętność na zło pojawiające się w naszej codzienności – informuje na stronie ostrzegamy.online dziennikarz i publicysta muzyczny Grzegorz Kasjaniuk. Kiedyś był organizatorem festiwalu Hunter Fest, a także producentem muzyki heavymetalowej. Z czasem się nawrócił.


Szczecińska grupa metalowa Quo vadis Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Zburzyć porządek życia

Według portalu "często muzycy z własnej woli przechodzą na stronę zła, choć czasami robią to też nieświadomie".

– Przykładem jest Avicii, który popełnił samobójstwo, a którego pseudonim nawiązuje do sytuacji związanych z bóstwami azjatyckimi z Indii i oznacza najniższy stopień w piekle. Być może dla polskiego odbiorcy pseudonimy artystów nie są znaczące, ale jak spojrzymy na pseudonim Adama Darskiego („Nergal” – bóstwo, władca świata podziemnego), to od razu wiadomo, że to musi być demoniczne. On sam zresztą z tym się nie kryje i często o tym mówi w różnych aktach bluźnierstw, których dokonuje – zaznacza publicysta. Stwierdza on, że "już samo delektowanie się muzyką, która obraża Pana Boga, muzyką, która jest nastawiona na antychrześcijaństwo – nie może być elementem życia chrześcijan, nie może być elementem życia codziennego". Z kolei "samo hasło muzyki rockowej «sex, drugs and rock&roll» już jest nakierowane na bunt, ale bunt, jaki okazał szatan. To jest bunt, który ma zburzyć porządek życia, ma uderzyć w rodzinę". Odnosząc się do muzyki techno, dziennikarz wskazuje, że spotkał wielu ludzi, którzy zostali przez nią zniewoleni duchowo, a to doprowadziło także do zrujnowania zdrowia.

(p)

Na zdjęciu głównym: Zespół Turbo  

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Muzyka może zrujnować życie? Według projektu finansowanego przez ministerstwo TAK

Komentarze

Taki tam fan
A ilustracją do artykułu Quo Vadis. Zespół który naśmiewa się z satanizmu... Gratuluję znajomości tematu
2020-02-27 18:10:23
do \m/
Helter Skelter też trwa kilka minut - ulubiony utwór Charlesa Mansona. Poza tym jeśli słucha się czegoś w kółko to z minut robią się godziny. Długie godziny, tak jak długa jest noc w której nie ma nadziei na świt...
2020-02-26 07:40:36
\m/
Książki i filmy są o wiele gorsze, bo utwór trwa kilka minut, a film nawet 2 godziny, a książka kilkaset stron może mieć.
2020-02-25 07:04:25
Iwan Niegroźny
"(...) dziennikarz i publicysta muzyczny Grzegorz Kasjaniuk. Kiedyś był organizatorem festiwalu Hunter Fest, a także producentem muzyki heavymetalowej. Z czasem się nawrócił." - ryknąłem śmiechem przy czytaniu tego fragmentu i śmiałem się głośno czytając dalej, bo cichy śmiech towarzyszył mi od momentu przeczytania tytułu :) A poważnie mówiąc, yo bardzo "fajnie" wykorzystał ten zacietrzewiony ideologicznie pajac śmierć Avicii`ego i dodatkowo farmazony sadzi o przyczynach samobójstw, ale jakoś nie widzi niedofinansowania psychiatrii w Polsce przez ostatnie lata (w szczególności dzieci i młodzieży), likwidacji wsparcia dla ofiar przemocy domowej, itp. bo pieniądze - jak np. właśnie z Funduszu Sprawiedliwości - marnowane są na takie ideologiczne dyrdymały, robione pod dyktando gangu pedofili, watykańskich agentów, działających ustawicznie na szkodę Polski. No cóż, może doczekamy czasów pokarania (może nawet przez samą Bozię :P ) tej bandy szubrawców. Ramen ;-)
2020-02-24 17:59:00
Kolor
Haha :D Dobre!
2020-02-23 23:47:52
June Osborne
"dziennikarz i publicysta muzyczny Grzegorz Kasjaniuk" - marzy ci się zrobić tutaj republikę Gilead, co? Niedoczekanie dla takich neofitów i twoich sukienkowych padre! Nie wszyscy jesteśmy wyznawcami twojego strasznego Boga, Boga pedofilów i mafiozów! Sami wiemy co jest dobre a co złe i sami zdecydujemy ! WON do kruchty !!!
2020-02-23 18:29:04
Myśl
Nie od dzisiaj wiadomo na co pan Ziobro przeznacza środki z Funduszu Sprawiedliwości. Nie na potrzeby pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa, tylko na potrzeby o. Rydzyka, kościoła, prawicowych mediów, ugrupowań i stowarzyszeń. Trudno traktować poważnie te 'wypociny' na temat muzyki rokowej czy metalowej. Nawet pośmiać się trudno. Widać o. Rydzyk toleruje tylko disco polo z jego 'światłym' przekazem.
2020-02-23 15:30:00
Bardzo dobry projekt
Krytykować może określone lobby lub ktoś, kto nie ma pojęcia o przyczynach rosnącej liczby samobójstw wśród młodych ludzi.
2020-02-23 12:51:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie