Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Ładowarka własnej roboty

Data publikacji: 12 października 2015 r. 17:54
Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2015 r. 14:52
Ładowarka własnej roboty
Fot. Ryszard Pakieser  

Wysiadł ci kiedyś telefon lub nawigacja podczas jazdy rowerem? Sam możesz skonstruować ładowarkę. Społeczny WaRStadt rowerowy zaprasza na wtorkowe spotkanie.

Zrób coś dla ukochanego roweru. Takim hasłem stowarzyszenie Rowerowy Szczecin zachęca do wzięcia udziału w „Kawiarence Zrób to sam". Tematem wtorkowego spotkania będzie samodzielne stworzenie ładowarki rowerowej. Wystarczy wziąć ze sobą: stare dynamo, niepotrzebną ładowarkę samochodową (dowolną) i kabel do smartfona (dowolny z końcówką mini usb). W trakcie prezentacji uczestnicy będą mogli zbudować sprzęt dla swoich jednośladów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w siedzibie WaRStadtu przy ul. Koński Kierat 15 w Szczecinie. 

Z kolei w środę w społecznym warsztacie rowerowym w godz. 17-19 dyżurować będzie mechanik, który pomoże potrzebującym cyklistom w konserwacji, regulacji, naprawie jednośladu.

WaRStadt to inicjatywa stowarzyszenia Rowerowy Szczecin realizowana dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Główną ideą projektu jest popularyzacja komunikacji rowerowej w mieście. Oprócz darmowego warsztatu rowerowego organizacja planuje także wyjazdy studyjne do Berlina dla urzędników, wolontariuszy, miejskich rowerzystów, którzy będą mieli możliwość poznania w praktyce funkcjonowania podobnych inicjatyw, jak i planowania rozwoju miasta w zakresie mobilności rowerowej. ©℗

(szymw)

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA