czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Seryjny złodziej rowerów – zatrzymany

Seryjny złodziej rowerów – zatrzymany

Seryjny złodziej rowerów – zatrzymany
Data publikacji: 2015-11-25 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1966 41074

Szczecińscy policjanci zatrzymali 28 – latka, który kradł pozostawione na klatkach schodowych rowery. Mężczyzna już usłyszał 9 zarzutów kradzieży mienia, do których się przyznał. Funkcjonariusze ustalili, że 28 – latek może mieć na swoim koncie jeszcze kilkadziesiąt podobnych przestępstw. Ukradzione przez niego mienie warte jest kilkanaście złotych. Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone, że sprawca usłyszy kolejne zarzuty. 

W okresie od marca do początku października br.  do szczecińskich komisariatów Policji zgłaszali się poszkodowani składający zawiadomienie o kradzieży  rowerów. W/g relacji właścicieli, z klatek schodowych znajdujących się w rożnych rejonach naszego miasta „ znikały” pozostawione tam jednoślady. 

Po otrzymaniu tych zgłoszeń  do sprawy zaangażowani zostali funkcjonariusze z Referatu d/w z Przestępczością p/ko mieniu Komendy Miejskiej w Szczecinie, którzy po analizie zebranych materiałów wytypowali podejrzewanego o ten czyn sprawcę. 

Okazał się nim 28 – latek przebywający na terenie Szczecina. Mężczyzna został zatrzymany. Znany jest funkcjonariuszom, wcześniej był już notowany. 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie 9 zarzutów kradzieży mienia. 28 – latek przyznał się do tych przestępstw i złożył  wyjaśnienia.

Funkcjonariusze analizując inne tego typu przestępstwa, dokonane w ostatnim czasie na terenie Szczecina ustalili, że sprawcą tych czynów może być zatrzymany przez nich  28 – latek. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty, może być ich nawet ponad trzydzieści. 

Za kradzież mienia zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. 

(isz)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie