Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Seryjny złodziej rowerów – zatrzymany

Data publikacji: 25 listopada 2015 r. 10:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Seryjny złodziej rowerów – zatrzymany
 

Szczecińscy policjanci zatrzymali 28 – latka, który kradł pozostawione na klatkach schodowych rowery. Mężczyzna już usłyszał 9 zarzutów kradzieży mienia, do których się przyznał. Funkcjonariusze ustalili, że 28 – latek może mieć na swoim koncie jeszcze kilkadziesiąt podobnych przestępstw. Ukradzione przez niego mienie warte jest kilkanaście złotych. Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone, że sprawca usłyszy kolejne zarzuty. 

W okresie od marca do początku października br.  do szczecińskich komisariatów Policji zgłaszali się poszkodowani składający zawiadomienie o kradzieży  rowerów. W/g relacji właścicieli, z klatek schodowych znajdujących się w rożnych rejonach naszego miasta „ znikały” pozostawione tam jednoślady. 

Po otrzymaniu tych zgłoszeń  do sprawy zaangażowani zostali funkcjonariusze z Referatu d/w z Przestępczością p/ko mieniu Komendy Miejskiej w Szczecinie, którzy po analizie zebranych materiałów wytypowali podejrzewanego o ten czyn sprawcę. 

Okazał się nim 28 – latek przebywający na terenie Szczecina. Mężczyzna został zatrzymany. Znany jest funkcjonariuszom, wcześniej był już notowany. 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie 9 zarzutów kradzieży mienia. 28 – latek przyznał się do tych przestępstw i złożył  wyjaśnienia.

Funkcjonariusze analizując inne tego typu przestępstwa, dokonane w ostatnim czasie na terenie Szczecina ustalili, że sprawcą tych czynów może być zatrzymany przez nich  28 – latek. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty, może być ich nawet ponad trzydzieści. 

Za kradzież mienia zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. 

(isz)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA